Autor Wątek: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.  (Przeczytany 2355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« dnia: Marzec 01, 2018, 19:55:57 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Dzień dobry bardzo. Zwracam się z takim zapytaniem- czy ktoś ma pojęcie i może wytłumaczyć krok po kroku w jaki sposób zdjąć laminatowy dach z Kombiaka? Przymierzam się do remontu tego auta, nie mniej jednak z uwagi na cięcie kosztów samochód muszę do lakierowania przygotować sam. Bardzo proszę o pomoc.

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2018, 20:27:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pewnie trzeba by wyciąć jak szybę, a tak z ciekawości, to co to za kombi, że aż taki gruby remont? Jakiś unikatowy kolor, wyposażenie czy co?

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2018, 21:12:43 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Nie. Zwykłe Kombi po starszej osobie z niskim przebiegiem. Zupełnie bez rudej ale za to mnóstwo ocierek i rys parkingowych. Fajnie się tym jeździ, zupełnie lepiej niż ojca Astrą i sam ojciec to przyznał.

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2018, 21:13:55 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Jak bez rdzy to po co w ogóle to ruszać ?

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2018, 21:53:45 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Dobre pytanie. Trzeba to zdjąć i przejrzeć dokładnie. Tak samo i nakładki progów.

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2018, 22:16:07 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Nie ma co porównywać zdejmowania nakładek progów ze zdejmowaniem dachu :) Przecież wystarczy sprawdzić z zewnątrz, zdjąć tapicerki, skontrolować od wewnątrz i jak jest ok to nic nie ruszać.

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2018, 23:43:27 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Po co zdejmować dach?Tam nie ma co zgnić a jest montowany na pianę montażową.

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2018, 10:44:17 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli cos zardzewialo pod laminatem, to ja wypije piwo (caly kufel) ;]
zamiast zastanawiac sie jak zdjac nadbudowe, to lepiej zastanow sie jak ja pozniej dobrze zamontujesz !!
no wlasnie, tym sposobem pozbyles sie problemu jak ja zdjac  :d
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2018, 19:15:53 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Może i faktycznie się zapędziłem z fantazjami. W każdym razie zauważyłem pod czarną folią maskującą łączenie dachu z rynienką nad drzwiami, że jest delikatnie podchrupana rdzą. To mnie zaniepokoiło czy tam przypadkiem nie ma totalnego gnoju.

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2018, 12:44:55 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Panowie, ponawiam pytanie- w jaki sposób zdjąć laminat? Pod czarnymi naklejkami na łączniu dachu z rynienkami jest gnój. To samo pod listwami maskującymi na łączeniu z błotnikiem. Po otwarciu tylnych drzwi widać rdzę. Bez zdjęcia nadbudówki nie wyplewie rudej.
KGB: Co masz na myśli pisząc "jak to ustawię"? Przykleję na klej do szyb zachowując wszędzie jednakowe szczeliny.

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2018, 14:57:30 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Odwiedź firmę montującą zabudowy do dostawczaków i aut ciężarowych-sypialnie do tych aut (tzw.kurniki) montują na jakiś porządny klej (może taki sam jak do szyb?hmm), na pewno mają jakiś patent na demontaż tego.

Coś mi się obiło o uszy cięcie żyłką czy czymś podobnym, ale nie wiem dokładnie, jak to w Poldku  jest montowane i czy da się tak samo ugryźć.

Także wg mnie powinieneś zgłębić tajniki montażu i demontażu sypialek w autach użytkowych :)

Odp: [PN Kombi] Laminatowa nadbudówka.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2018, 20:19:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
KGB: Co masz na myśli pisząc "jak to ustawię"? Przykleję na klej do szyb zachowując wszędzie jednakowe szczeliny.
sadze,ze fabrycznie mialo to jakas rame do podwieszenia,zeby zachowac wymiary podczas montażu,
samodzielnie w garazu moze byc ciezko zapanowac nad odksztalceniami laminatu i nawet gdybys trafil w te same miejsca na blachach, to moze wyjc krzywo,

no dobra,jezeli trafisz dokladnie w te same miejsca, to powiedzmy,ze wyjdzie dobrze,ale w praktyce to jest wlasciwie niemozliwe, a jakies przesuniecie o 1mm da kilka mm w innym miejscu,
moze rob to partiami,bez zdejmowania calosci - odkleisz jeden bok, oczyscisz, przykleisz i zabierzesz sie za drugi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.