Autor Wątek: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .  (Przeczytany 4910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« dnia: Marzec 26, 2018, 19:12:20 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Siemka jako że doprowadziłem swój samochód do ładu w kwestii zasilania Benzynowego czas przywrócić instalacje LPG która była kiedyś założona w nim jak go zakupiłem 4 lata temu . Została wywalona jako że była druciarska i  była za słaba do obecnego wtedy GLI  . Jakiś rok/półtora temu  kupiłem poldka 1.8 który miał założoną sewkencje na fajnych gratach prócz Listwy którą muszę wymienić  bo były waltki czerwone noi nowe przewody oczywiście .Chciałbym to do swojego auta zapakować .   Niestety butla która jest z  tego 1.8 nie ma papieru  więc zastanawiam się nad zakupem nowej . I Teraz pytanko  jaką butlę wybrać ? Butle w koło odpada chcę mieć pełnowymiarowe koło zapasowe  więc zostały mi wałeczki .  I teraz którą opcje wybrać ?


1 butla 40 L przy prawym resorze we wnęce (2 moich znajomych ma tak zamontowane butle w Polonezach 1 w ATU 2 w Caro)  ale słyszałem że na dłuższą metę wykańcza to resory . Moje atu też tak wcześniej miało butlę założoną jak go kupiłem



2 opcja wałeczek 45 L na środku przy składanej kanapie (W sumie nie zależy mi na tym by coś tym autem wozić długiego czy też jakieś inne złomy bo do tego zawsze mogę od ojca pożyczyć Partnera . Nie ukrywam że chciałbym jakąś mała skrzynkę bassową wsadzić do bagażnika i nie wiem czy tak ułożona butla nie będzie przeszkadzać . Od razu mówię że czy tak czy siak muszę kupić nową butlę bo pod tą ze zdjęcia nie mam papierów . 





Które rozwiązane według was było by najlepsze ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2018, 19:18:56 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2018, 19:16:48 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Z tych dwóch to chyba butla przy kanapie-po co masz się schylać np. po zakupy?

Osobiście preferuję butlę w miejscu koła ze względu na wykorzystanie składanej kanapy przy przewożeniu większych rzeczy.

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2018, 19:19:38 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Butla w koło niestety odpada z względu że nie chce żeby mi luzem koło zapasowe latało po bagażniku . Co do  tych zakupów cóż nie głupie ale poczekam jeszcze na opinie innych . Co do większych gratów właśnie mam 2 autko w domu którego nie szkoda że coś się porysuje itd a poldka bym strasznie przeżywał że coś w środku rozwaliłem . Kiedyś właśnie pożyczyłem ojcu mojego poldka jeszcze jak był 100% plusem bo rozwalił auto tydzień byłem wkurwiony i chory że mi go upierdolił pyłem z worów z gipsem ... Więc w sumie nawet chyba spoko alternatywa by była bo mogę powiedzieć że się nie zmieści coś większego i cześć .
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2018, 19:24:46 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2018, 19:31:37 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Piszesz o skrzyni basowej-może zacznij od tego-ja się akurat na audio kompletnie nie znam, ale może dla dźwięku i skrzyni basowej któreś rozwiązanie będzie korzystniejsze, tzn miejsce umieszczenia skrzyni basowej niech zadecyduje o umieszczeniu butli?

Caro czy Atu bo chyba pominąłem?

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2018, 19:45:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
do Atu tylko walec 80L za kanapa,
a moze i wieksza sie zmiesci, kurcze kiedys to nawet mierzylem tylko juz nie pamietam,
na szerokosc 90cm raczej nie stanowi problemu, na wysokosc 36cm na pewno wejdzie, pytanie czy zmiesci sie 40cm
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować butlę LPG .
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2018, 19:46:59 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
ATU a o skrzynce nie myślałem jakiejś mega dużej coś tylko żeby wzmocniło trochę bo głośniki mam w miarę spoko właśnie w aucie . Na razie nie mam parcia na ta skrzynkę wolał bym gaz ogarnąć bo bez niego nie podbiję przeglądu w aucie .
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2018, 19:54:34 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2018, 19:54:21 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
To jak ATU to też jestem za walcem za kanapą, jak największy oczywiście :) I tak się ATU nie nadaje do wożenia gabarytów, a z butlą i ze złożoną kanapą jakieś yyy no np. narty czy coś dasz radę wrzucić koło butli :)

Sedan tylko za kanapą wg mnie.

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2018, 19:55:48 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
No i chyba taką butlę będę musiał kupić . Co ja mogę w tym aucie wozić co najwyżej namiot/grilla  % i jakieś ubrania na zlota ;D A najwyżej na prawą  wnękę  sobie zrobię jakąś małą skrzynkę basową a do belki przykręcę wzmaka ;)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2018, 20:13:38 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
ale słyszałem że na dłuższą metę wykańcza to resory .
Serio, wierzysz w takie mądrości? <lol> to koniecznie przerzuć akumulator na tunel środkowy, zmień kolektor ssący na ruraka i pozbądź się wspomagania bo po kilku latach Ci przód siądzie z lewej strony i wykończy sprężynę <lol2> Rozumiem, że zalana do pełna butla 45l to będzie jakieś dodatkowe 50-60 kg na koło, ale uwierz, że tak na prawdę to jest żadne obciążenie, bo dynamicznie resor musi znosić siły kilka rzędów wielkości większe. Wiadomo, lepiej obciążać tył symetrycznie, bo jak siądą to mniej więcej po równo, ale na prawdę różnice wysokości prześwitu, będzie widać dopiero po kilku latach, o ile będzie.

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2018, 20:32:13 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jak jeździsz sam to butla po prawej będzie przeciwwagą. Co do wożenia to życie bywa przewrotne i wtedy warto mieć alternatywę...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2018, 23:52:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
resor moze za szybko sie nie podda, ale wlasciwosci jezdne zostana spartolone od razu,
montaż z boku jest idiotyczny
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2018, 23:54:35 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2018, 00:37:42 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
ale wlasciwosci jezdne zostana spartolone od razu,
Nie zauważyłem, tzn. może trochę, bo chcąc zarzucić odwłokiem samochód w prawo jest do tego bardziej skory niż w lewo. Ale objawia się to tylko przy bardzo śliskim podłożu.
Jakbym teraz miał założyć nową butlę, to nie wiem czy nie skusiłbym się jednak na coś w koło (obowiązkowo do jazdy na wstecznym :) ), a do bagażnika wrzuciłbym jakiś większy pojemnik na standardowo przewożone duperele i dojazdówkę. Ale tak czy inaczej przestrzeń ładunkowa została by constans, więc w sumie bez różnicy czy walec z boku czy butla w kole.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2018, 00:40:45 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2018, 01:46:43 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wydziwisz z bagaznikiem w Atu majac do dyspozycji Kombi ;]
ludzie, trzeba sie zdecydowac, a nie probowac lapac wiele srok za ogon (bo okaze sie,ze to nie sroki, tylko sraki, nie sa to ogony ,tylko wiadomo...)
pod castorama widzialem jak koles pchal wanne do e61 (chyba takie oznaczenie ma kombi bmw e60) - auto nie tanie,bo okolo 40kpln kosztuje, beżowe skóry, a Janusz biznesu kupil sobie kombiaka, zeby oszczedzic 50pln na transporcie wanny, a i tak nie widzialem, zeby mu sie zmiescila,

w Atu miesci sie konkretny zbiornik i mysle,ze nalezy to wykorzystac - tak wynika z moich przemyslen odnosnie przygarniecia Atu, zrobilbym go onlyLPG z czasem, bo biorac pod uwage jak jest z dostepnoscia zbiornikow benzyny do PN,a do atu zwlaszcza - zreszta sami wiecie,
w Caro ro troche glupio by wygladalo, liftback nie bardzo sie nadaje, ale sedan jak najbardziej,
pocwiczylem na Alfie 156, wcisnalem butle 80L i jeszcze troche bagaznika zostalo (brat chcial na poczatku 147, wiec teraz ma gdzies taki bagaznik ;p )
tylko nie próbujcie tego w domu, nie latwo tam umiescic stelaz butli - w Atu tego probelmu nie ma
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2018, 03:25:40 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Co do baku wiem na szczęście z poprzedniego Abimexa mi został oryginalny FSO i jest w tym aucie . Ludzie straszyli że niby kołnierz nie pasuje od pompy a wszystko jest PnP przynajmniej w tym przypadku . Cóż w każdym razie raczej będę szukał butli walcowej pod kanapę .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: W którym miejscu najlepiej będzie zamontować buutlę LPG .
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2018, 09:48:30 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
pod castorama widzialem jak koles pchal wanne do e61 (chyba takie oznaczenie ma kombi bmw e60) - auto nie tanie,bo okolo 40kpln kosztuje, beżowe skóry, a Janusz biznesu kupil sobie kombiaka, zeby oszczedzic 50pln na transporcie wanny
Na peteku coraz wyższy poziomy komentarzy. <niedowiarek>
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.