Autor Wątek: Problem z głośnikami Hifonics  (Przeczytany 2880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z głośnikami Hifonics
« dnia: Kwiecień 01, 2018, 23:35:25 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Witam, kilka dni temu postanowiłem zająć się głośnikami Hifonics zeus zsi 6,2c . Jeden głośnik jest w pełni sprawny a drugi ma uszkodzoną membranę i dodatkowo jest tak dziwnie wciśnięta do środka, podłączyłem go na chwilę i chodzi ale dźwięk jest bardzo cichy i nie daje basów (najwidoczniej z uwagi na membranę w najniższym położeniu, która nie pracuje) . Moje pytanie brzmi następująco, czy da się coś z tym zrobić i mniej więcej ile może coś takiego kosztować? Może da rade samemu coś z tym zrobić? Czy lepiej szukać nowego głośnika a one do najtańszych i łatwo dostępnych nie należą.. :(
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Problem z głośnikami Hifonics
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2018, 02:13:07 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wygląda że cewka membrany utkwiła (zatarła się) w szczelinie magnesu. sam raczej nic nie zrobisz. są zakłady naprawiające głośniki. próbuj pytać w swojej okolicy.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Problem z głośnikami Hifonics
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2018, 02:18:56 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Wiesz może jaki byłby koszt zrobienia czegos takiego ?
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Problem z głośnikami Hifonics
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2018, 02:34:36 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
mam niedaleko domu taki zakład, spytam we wtorek.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Problem z głośnikami Hifonics
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2018, 16:30:07 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Dobra, dzięki wielkie. Czekam na odpowiedź <spoko>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Problem z głośnikami Hifonics
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2018, 11:47:05 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
sprawa wygląda tak- gość zna te głośniki. producent nie przewidział naprawy ich i nie ma do nich części a dobieranie z innych nie zawsze jest możliwe. trzeba by było robić dwa. cena naprawy zależy od ceny części.  para nowych głośników Hifonics fi 16 cm kosztuje 150 zł. nie ma ich w tym momencie.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Problem z głośnikami Hifonics
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2018, 14:39:55 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
A czyli to juz raczej kaplica  :(
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie