Autor Wątek: OC krótkoterminowe  (Przeczytany 5595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OC krótkoterminowe
« dnia: Kwiecień 29, 2018, 20:09:57 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Są jakieś patenty?
Niechętnie wykupię na tydzień albo na pół roku... ;-|
Boreł, zarejestrowany, na zółtych.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2018, 20:38:17 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Nie opłaca się
Mi  w pzu na 125p ( żółte blachy)  wyliczyli na rok 150zł.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:39:04 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Dokładnie. Nie opłaca się. Mi na rok liczą 255zł. Warunek to członkostwo w PZMot.
Jak bierzesz na mniej jak rok to nie naliczają zniżek tylko pełną stawkę dzieloną na 12 miesięcy razy ilość miechów, które kupujesz.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2018, 14:05:15 pm »

Offline Paidae

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 1
    • polonez
A w jakim celu? W mniejszych firmach zawsze mozna zobaczyc indywidualnie

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2018, 21:57:38 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dokładnie. Nie opłaca się. Mi na rok liczą 255zł. Warunek to członkostwo w PZMot.
Jak bierzesz na mniej jak rok to nie naliczają zniżek tylko pełną stawkę dzieloną na 12 miesięcy razy ilość miechów, które kupujesz.
Ale członkostwo w PZMot też nie jest bezwarunkowe. Podobno pojazd musi mieć >= 25 lat, a słyszałem, że z tym niższym OC też trzeba się w odpowiednim momencie upomnieć, bo agenci PZU (nie wiem, czy teraz już inne ubezpieczalnie też oferują ten rabat) potrafią migać się od udzielania tych zniżek.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2018, 22:11:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Upominasz się gdy zawierasz polisę, przecież agent sam z siebie nie wie, czy jesteś w PZMocie czy nie... Oczywiście warunkiem jest min. 25 lat pojazdu, choć nie byłbym zdziwiony, gdyby miało to też wpływ na wysokość składki w przypadku samochodów młodszych. Fakt, że polisy w tym roku nieco staniały. Z Atu miałem tak, że rok wcześniej składka była ~1000 zł (ze starszym współwłaścicielem), a w tym roku, gdy zostałem jedynym właścicielem tego wehikułu składka w PZU wyniosła niecałe 840 zł (w 2 ratach), czyli i tak o jakieś 2 stówy mniej niż to co proponowała najtańsza konkurencja w przypadku wpłaty jednorazowej.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2018, 22:19:53 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ktoś gdzieś niedawno pisał, że razem z dowodem rejestracyjnym miał legitymację członkowską, a zapłacił normalnie. Nie pamiętam dokładnie; w każdym bądź razie, morał jest taki, iż na wszelki wypadek najlepiej od początku stale podkreślać i mówić dużymi literami, że chcesz tę zniżkę, do chwili aż agent w końcu załapie przesłanie.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2018, 22:39:14 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A jak się zostaje członkiem pzmotu bo we wrześniu czeka mnie kolejne oc za 31latka;).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2018, 23:13:47 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Możesz udać się do przedstawiciela PZMotu, którego masz w okolicy. Albo możesz to zrobić przez internet http://pzm.pl/karta/ płacisz składkę roczną (tj. na 365 dni od daty zapisania się do PZMu) i za jakiś tydzień maks 2 przychodzi Ci do domu piękna i powabna karta PZMu :) Jak o moje doświadczenia chodzi to myślę, że lepiej wykupić Assistance niż NNW, które i tak często wciskają nam ubezpieczalnie w "tańszym" pakiecie.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2018, 23:14:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
słyszałem, że z tym niższym OC też trzeba się w odpowiednim momencie upomnieć, bo agenci PZU (nie wiem, czy teraz już inne ubezpieczalnie też oferują ten rabat) potrafią migać się od udzielania tych zniżek.
to jest laicik, dopóki ceny nie zobaczysz, to nie podpisujesz umowy i masz w dudzie,
gdyby tak lekko bylo ze zlodziejami z Plusa lub nawet Orange, to bylbym przeszczesliwy, ze moga mnie pocalowac w dupe -ale gdyby tak bylo, to watpie, zeby nawet probowali krasc lamiac nawet wlasne regulaminy,
wiec nie ma po co dramatyzowac


Fakt, że polisy w tym roku nieco staniały.
nie osmieszaj sie, dzisiaj zrobilem kalkulacje w AXA i wychodzi 20pln (4%) drozej niz poprzednio - dlaczego moja kalkulacja jest lepsza niz twoja ?
bo robie w tej samej firmie na ten sam samochod, tego samego wlasciciela, bez dodatkow i udziwnien
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2018, 23:18:49 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2018, 23:27:28 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ty to zawsze musisz mieć jakiś problem. Uno w zeszłym roku wyszło coś koło 380 zł w tym roku ~340 zł, auto nie stoi na mnie, od nowości ma jednego właściciela. Atu tak samo, jedynie o Kombi się trochę lękam bo wiadomo to większa pojemność, więc pewnie będzie coś drożej, ale żywię nadzieje, że zmieszczę się w 9 stówach.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 19, 2018, 17:45:52 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ty to zawsze musisz mieć jakiś problem.
Ale dzięki temu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych użytkowników na forum. Dla niektórych - lepsza taka sława, niż żadna. :)

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 19, 2018, 18:11:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ty to zawsze musisz mieć jakiś problem.
w przyrodzie nic nie ginie, tylko zmienia wlasciciela, wiec moglbys mi podziekowac za to, ze zawsze mam jakis problem - przez to Ty mozesz sie cieszyc brakiem tego problemu !
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 19, 2018, 20:28:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Trzeba negocjować. Mając żółte blachy albo opinię nie musimy zawierać umowy ubezpieczenia, więc to ubezpieczalni powinno zależeć żeby sprzedać nam ubezpieczenie, a nie nam żeby je kupić.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 19, 2018, 22:00:03 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A mi pośrednik ubezpieczeń sam zaproponował kartę pzmot ale auto o rok za młode...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 25, 2018, 00:58:35 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dzisiaj zarejestrowalem matkę w pzmocie, najtansza stawka na rok 85pln,
za dajhajsu w pzu 520pln ,z karta pzm  157pln ,czyli razem ponizej 250pln,
a TUW chcial drozej ni w poprzednim roku, czyli 325pln,
nie sadzilem,ze oplaci sie brac karte pzmot na jedno auto, a jednak

w sumie male auta najwiecej podrozaly, bo w TUW 3lata temu bylo 167pln ,pozniej 240 i 310 ,a teraz trzeba kombinowac, zeby zejsc do 250,
za to AXA za przedluzenie trucka (polisy oczywiscie, bo to juz najdluza wersja ;>) rzucila mi 385 czyli 7 dych taniej niz poprzednio, w sumie milo sie zdziwilem, bo bratu na Alfe to dowalili 40pln,
i w ogole przedluzenie 40pln taniej niz oferta dla nowego uzytkownika
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2018, 00:12:35 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna


za to AXA za przedluzenie trucka (polisy oczywiscie, bo to juz najdluza wersja ;>) rzucila mi 385 czyli 7 dych taniej niz poprzednio, w sumie milo sie zdziwilem, bo bratu na Alfe to dowalili 40pln,
i w ogole przedluzenie 40pln taniej niz oferta dla nowego uzytkownika

Dowiedzieli się że Twój brat spalił wentylowane heble ;>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: OC krótkoterminowe
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2018, 02:18:54 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dowiedzieli się że Twój brat spalił wentylowane heble ;>
no sie usmialem ;]
moj brat nie spalil hebli,tylko przegrzal i musialy wystygnac,
i nie w Alfie, tylko w Kappie, a na Kappe OC bylo znacznie tansze,
dane z listopada to za Alfe ciagle drogo, bo ponad 600 zanim weszla znizka dla juz posiadajacych - normalnie 15% ,ale laskawie zrobili 23.5% ,bo promocja zwrotu 110pln nie dziala dla majacych jakies OC,
w rezultacie ze znizka 23.5% wyszlo 570pln - nadal sporo drozej niz za inny samochod (Kappy juz nie sprawdze, wczesniej byla tansza) np. we wrzesniu za rowerka 1.8 ~400pln,
to tak dla ewentualnie chetnych na kupno Alfy 156 ;p

za C+ na poczatku wyszlo 340pln na mnie, a po wejsciu znizki 23.5% 305pln ,
na moja mamuś wyszlo 345pln i kupilem jednak na mamuś, bo licze na zwrot promocyjny 110pln - pierwszy raz od bardzo dawna wyjdzie przyzwoicie ,bo 235pln,
chociaz jak na auto, ktore i tak na ulice wyjechac nie moze (tzn. moze,ale bez drzwi,blotnikow,zderzakow i lamp mu nie wolno) to nadal bardzo duzo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.