Autor Wątek: Regeneracja reduktora Bedini  (Przeczytany 3466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Regeneracja reduktora Bedini
« dnia: Marzec 10, 2005, 14:25:13 pm »

boczek#1851

  • Gość
witam zakupiłem zestaw regeneracyjny do mojego reduktora BEDINI.
Mam zamiar rozebrac to ustrojstwo.
chciałbym Was prosić o ewentulane porady na co uważać i o czym pamiętac przy tej robocie.

Napiszcie mi o swoich doswiadczeniach z regeneracj?.

pozdro z WAWY

Marcin

Re: Regeneracja reduktora Bedini
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2005, 19:20:39 pm »

sztywny13

  • Gość
Cytat: "MARSPIDI"
witam zakupiłem zestaw regeneracyjny do mojego reduktora BEDINI.
Mam zamiar rozebrac to ustrojstwo.
chciałbym Was prosić o ewentulane porady na co uważać i o czym pamiętac przy tej robocie.

Napiszcie mi o swoich doswiadczeniach z regeneracj?.

pozdro z WAWY

Marcin


Dobrze przeczy?ć kanały, aby były drożne. Resztę poprostu umyj w ropie np.

Regeneracja reduktora Bedini
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2005, 22:05:07 pm »

Mebig#489

  • Gość
Odpu?ć sobie, to gówno umiej? zrobić tylko wybrani, ludzie którzy sie tymi parownikami zajmuj? na codzień potrafia mieć probelmy zeby bylo wszystko ok, kiedy? z nimi rozmawiałem bo akurat kumpel sie zajmuje tym i jeden kole? zregenerował go, potem drugi musiał po nich poprawiać, a trzeci przyszedł, pizgn?ł młotkiem i dopiero zacz?ł działać poprawnie. Pisze to by? sie nie zagi?ł ze zrobiłe? wszystko poprawnie a to nie bedzie to co powinno, tak wiec najlepiej znajd? kogo? kto sie na tych parownikach zna i kto ci pomoże.

Regeneracja reduktora Bedini
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2005, 09:07:41 am »

Tebodin#1426

  • Gość
Niestety moj przedmowca ma racje. Mialem bediniegi i poki dzialal nie bylo z nim zadnych problemow. Jak po 70kkm zaczal szwankowac to zadne zestawy naprawcze nie dawaly zadnych rezultatow. Robili mi to w serwisie FSO i wymienili 2 zestway regeneracyjne i nie dzialal, nie bylo wolnych obrotow. Potem byla wymiana na nowy parownik rowniez w tym ze serwisie i nic bez zmian. Dopiero trzecia wymiana na nowy parownik dala pozadane rezultaty. Niestety wtedy moj stary zaplacil mnustwo forsy bo spedzil w serwisie chyba ze 4 godziny. Wiec jak tylko mialem walniety parownik bediniego od razu zainwestowalem w lovato i teraz dopiero moj szerszen chodzi bez zarzutu.

Regeneracja reduktora Bedini
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2005, 19:28:24 pm »

Mebig#489

  • Gość
Acha dodam ze też miałem Bediniego i zmieniłem na ElpiGaz i jestem zadowolony, a w tamtym po 38 tys. przebiegu nie miałem już wolnych obrotów tylko falowane.

Regeneracja reduktora Bedini
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2005, 19:39:57 pm »

sztywny13

  • Gość
Bedini nie cieszy sę dobr? opini? w?ród użytkowników.

Regeneracja reduktora Bedini
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2005, 22:53:51 pm »

powgreg#1843

  • Gość
Problemem w regeneracji parowników jest fakt że sa one cały czas modernizowane a nie jest to czesto uwzględniane przy sprzedaży zestawów naprawczych i tak np wymieniaj?c samemu zestaw naprawczy w parowniku elpigazu po jego prawidłowym! złożeniu nie dało się zubożyć mieszanki (?ruba wkrecona na maxa) i w zwi?zku z czym nie było wolnych obrotów jako że nie odrazu doszedłem co jest grane podkręciłem obroty na przepustnicyna 1300obr/min i je?dziłem tak z miesi?c i co ciekawe auto auto bardzo mało paliło (np sylwester 5 osób bagażnik dachowy trasa góry 8,75l/100km 100% sprawdzone).
Kiedy naprawiłem parownik (dzwignia głównej membrany była o 0.3mm za długa i cały czas podstawiała membranę o obudowe i silnik zalewał się gazem) pali znacznie więcej a według mnie małe spalanie to zasługa wkrecenia ?ruby parownika przez co została nieco zubożona mieszanka na wyższych obrotach być może była prawidłowa bo mocy mu nie brakowało :D .
Przygl?daj?c się jego zasadzie działania doszedłem do pewnych wniosków to urzadzenie jest bardzo prymitywne (przynajmniej mój parownik jedna ?ruba do regulacji) bo nie ma nawet niezależnej regulacji składu wolnych obrotów tylko ustawia się je przez nacisk przez spręzynę na membranę (dzwignię) co wpływa też na skład mieszanki  gazu również w zakresie wyższych obrotów i kółko się zamyka albo wolne obroty albo małe spalanie :confused2: .
Jeżeli co? żle zrozumniełem to mnie poprawcie  :smile: .