Autor Wątek: Truck Plus - nowe części  (Przeczytany 1990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Truck Plus - nowe części
« dnia: Listopad 15, 2018, 10:21:02 am »

Offline Michał_Wawa

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Truck
Poluję na Trucka Plus 1.9D (jakoś strasznie mało tego niestety..). I mam pytanie o dostępność nowych części. Czy one są gdzieś  do nabycia?  Zawiesznie i układ jezdny to pewnie bez problemu (chyba) a co z takimi rzeczami jak elementy blacharskie, szyby no i wyposażenie wnętrza (np. czy można kupić kompletną nową wykładzinę podłogi? )

Ps. Czy każdy Truck + 1.9D ma wspomaganie kierownicy?
Pozdrawiam
Michał

Odp: Truck Plus - nowe części
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2018, 11:16:20 am »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
Do silnika citroenowskiego 1.9 dostaniesz części bez problemu. Reszta układów, zawieszenie, kierowniczy już cieżko, zamienniki są marnej jakości. Na forum jest temat o dostępności i jakości części od poszczególnych firm. Generalnie już ciężko.

Wszystkie Trucki miały wspomaganie od 1998 roku.

Odp: Truck Plus - nowe części
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2018, 13:02:19 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3029
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nie napisałeś jaki truck, ale elementy wnętrza czy nadwozia to tylko w używce. Ew blachy to w jakiś marnych zamiennikach. Truck do momentu przejścia w pake to normalny polonez więc o tyle dobrze.

Jak będziesz szukał trucka to przygotuj się na ciężkie poszukiwania - choć ostatnio widziałem ze dwa przyzwoite na zdjęciach za ok 2-3tyś pln
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Truck Plus - nowe części
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2018, 13:46:09 pm »

Offline Michał_Wawa

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Truck
Nie napisałeś jaki truck, ale elementy wnętrza czy nadwozia to tylko w używce. Ew blachy to w jakiś marnych zamiennikach. Truck do momentu przejścia w pake to normalny polonez więc o tyle dobrze.
Co do blacharki to Truck ma dłuższe drzwi, zresztą ciekawe ile dłuższe?
A interesuje mnie Truck Plus 1.9D w jak najlepszym stanie. Auto będzie czasem trochę pracować ale nie ciężko. A poza tym zawsze przydaje się samochód, którym można coś przewieźć. Jedynie odpada wersja Roy bo jakoś dziwnie to wygląda...
Pozdrawiam
Michał

Odp: Truck Plus - nowe części
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2018, 15:39:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Co do blacharki to Truck ma dłuższe drzwi, zresztą ciekawe ile dłuższe?
Podobno 18 cm, ale nawet różnica 18 mm dyskwalifikowałaby je jako zamiennik.
Poza tym, kolega Tomasz trochę mija się z prawdą, chociaż pod maską rzeczywiście się nie różni. Już od przedniego zawieszenia zaczynają się różnice. Ale poza tym - całe boki kabiny (z wnętrzem włącznie)... Nawet ROY ma wzmacniane progi.
Jeśli o blacharkę chodzi, niektóre zamienniki/reparaturki wciąż są produkowane, ale np. belkę tylną starego typu (do 1998, więc w plusach też jeszcze występowała) musiałem sobie sam dorabiać; na OLX nowa po raz ostatni odkąd pamiętam, dostępna była bodajże w 2012 r., za 200 zł.

Odp: Truck Plus - nowe części
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2018, 09:04:44 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3029
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Już od przedniego zawieszenia zaczynają się różnice.

No tak sprężyna 0,5 mm grubszego zwoju to już zmiana nie do przeskoczenia. A może w "normalnych" polonezach nie występowały wąskie rozstawy kół, więc nie ma na rynku "specjalnych" dedykowanych do Trucka końcówek drążków kierowniczych? ;>

Nie przesadzajmy z tymi różnicami - to są detale.

No taki detal jak dłuższe drzwi to chyba nie wymaga komentarza, nawet niewidomy miałby sporą szansę z orientować się że coś nie halo.


Kolego Michał_Wwa - niedawno szukałem trucka plusa w dieslu. Skończyło się na zakupie auta do kompleksowego remontu, ale na chodzie z w miarę zdrową podłogą. Dałem za niego 700pln co uważam za dobrą cenę. Lalek bym się nie spodziewał raczej, chyba że w budżecie >5000 PLN.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Truck Plus - nowe części
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2018, 09:43:14 am »

Offline Michał_Wawa

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Truck

Kolego Michał_Wwa - niedawno szukałem trucka plusa w dieslu. Skończyło się na zakupie auta do kompleksowego remontu, ale na chodzie z w miarę zdrową podłogą. Dałem za niego 700pln co uważam za dobrą cenę. Lalek bym się nie spodziewał raczej, chyba że w budżecie >5000 PLN.
Wolałbym lalkę za 7 tys niż dać 700 zł i się z tym chrzanić miesiącami. Ale obawiam się, że lalek brak (w końcu to pojazdy robocze..)
Pozdrawiam
Michał

Odp: Truck Plus - nowe części
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2018, 05:15:53 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Każdy znany mi polski dostawczak, którego główny kierowca nie był właścicielem, nadawał się do remontu już przy 60 tys.
No tak sprężyna 0,5 mm grubszego zwoju to już zmiana nie do przeskoczenia.
Kiedy mówimy o różnicach, musimy wziąć pod uwagę również takie szczegóły
No taki detal jak dłuższe drzwi to chyba nie wymaga komentarza, nawet niewidomy miałby sporą szansę z orientować się że coś nie halo.


A widzisz - pan redaktor z Polskiego Radia (Bis, Czwórka, czy jak się ono wówczas nazywało), Patryk K., jakoś się nie zorientował. Gdzieś w okolicach 30-lecia rozpoczęcia produkcji poloneza, stwierdził na antenie, że polonez QP to zwykły polonez, tylko z zaspawanymi tylnymi drzwiami! <lol2>