Autor Wątek: Nadwozie Coupe i 3D w Polonezie  (Przeczytany 8361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nadwozie Coupe i 3D w Polonezie
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2019, 12:26:09 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
w ten sposób, że z linii zautomatyzowanej ściągano w pewnym momencie niedokończone nadwozia i specjalny zespół spawaczy kończył montaż ręcznie.Jeżeli autentyczny jest dokument w który MO stwierdzała że kupili 200 szt. Polonezów Coupe z turbodoładowanym silnikiem 2.0, żeby FIA zatwierdziła homologację Poloneza 2000 Turbo w grupie B (co się nie stało), to by znaczyło że OBR miał dość poważne plany wględem tego auta. A nawet gdyby nie mieli, to tak jak mówiłem, rajdówki generalnie cierpią na niedobór sztywności, więc to było korzystne dla OBRu żeby zlecić wzmocnienie Coupe już na linii w fabryce skoro był tam osobny zespół ludzi od montażu Coupe (przeprogramowanie robotów już takiej łatwe pewnie nie było), niż konsumować własne siły żeby wzmacniać Coupe w OBRze od zera. 
                     
                  
                  
                     
                        « Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2018, 17:22:32 pm wysłana przez banned »
                     
                     
                        

u mnie zastosowałem zamienniki z Allegro do trucka , próg środkowy i zewnętrzy z konkretnej blachy 1,5 albo 2 mm także pancerne


Ciekawe, ilu budowniczych "repliki" QP już żałuje okaleczenia pełnowartościowego poloneza (i zmarnowania do tego truckowych drzwi, które na szczęście można odzyskać), a ilu dopiero zacznie

jakoś nie żałuję i raczej nie będę nigdy żałował że odbudowałem w atrakcyjniejszej formie przegnitego  Poloneza caro 1,4 :-)

a pod linią tylnych okien  wspawałem profil zamknięty  łączący  tylne nadkola ze środkowym słupkiem i dodatkowy profil skośny. także raczej jest sztywno :-)
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: Nadwozie Coupe i 3D w Polonezie
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2019, 12:33:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zle uskuteczniles cytat, nie ja to pisalem, tylko banned i smiesznie wyglada : cytat KGB napisal ,a edytowane przez banned
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.