Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 219688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1280 dnia: Sierpień 09, 2019, 22:29:42 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Korektor siły hamowania był podpięty na odwrót, taka drobnostka a przez bez mała 7 lat nikt nie mogło/nie chciał tego znaleźć. Co do hebli to ja im nic nie mogę zarzucić, przez tyle czasu nie ruszane, a wciąż działają sprawnie :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1281 dnia: Sierpień 09, 2019, 23:23:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
po wymianie tej żałosnej konstrukcji z przodu z klinami zamiast ślizgów
wymiana na Bendixa ? w nim są ślizgi,
klinow nigdzie nie widzialem, chyba ze chodzi o tylne bebny w pastuchu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1282 dnia: Sierpień 10, 2019, 06:44:35 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Dobra skończcie z tymi folioszybami. Temat był mój a że narobiliście tam niezłej GB to wolałem wysłać go w kosmos znając "zawziętość" niektórych userów. A potem zdziwienie że na PTK tylko GB są.

KAŻDY  z tu obecnych odpowiada za jakość forum czy mu się podoba czy nie. Żądasz kultury zachowaj ją sam.

Za kontynuowanie GB okołofoliowej będą nagrody.

A wracając do tematu. Już prawie cała podłoga w borku zeskrobana. Czeka mnie zrobienie paru łatek i porządne obspawanie podłogi od dołu.

Ktoś z was testował te super środki ochronne poliuretanowe typu Raptor czy Cobra ?
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1283 dnia: Sierpień 10, 2019, 10:23:46 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Co do PU - u mnie wszystkie łączenia blach zabezpieczone tym badziewiem, po jego usunięciu okazały się pokryte rdzą, więc nie potrafię kulturalnie wypowiedzieć się na jego temat. Może byłaby to zaniedbana fabrycznie kwestia pomalowania przegrzanych miejscowo elementów dodatkową warstwą zabezpieczającą przed nałożeniem PU. Tak czy inaczej, ten widok mnie przeraził i sam na pewno takich środków nie zastosuję. U siebie podłogę zalałem czymś  takim lepkim i śmierdzącym, co też było błędem, ponieważ środek ten długo schnie i warto w międzyczasie trochę pojeździć, żeby nałapał kurzu, który zniweluje skurcz wynikający z przesychania. U mnie sprzęt na wiecznym postoju i w warstwie zabezpieczającej po kilku miesiącach pojawiły się rozstępy, więc natrysk będę musiał powtórzyć, ale pewnie zastosuję ten sam środek, bo zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Jak będę w firmie, sprawdzę, co to za produkt, bo puszkę po nim chyba jeszcze mam.
PS. Używasz autokołyski?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1284 dnia: Sierpień 10, 2019, 10:37:28 am »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Może warto byłoby przed takim zabezpieczaniem pomalować podłogę jeszcze podkładem epoksydowym?
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1285 dnia: Sierpień 10, 2019, 10:48:09 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Z tego co się orientuję to PU kładzie się wyłącznie w charakterze pancerza chroniącego przed kamieniami lakier na podłodze.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1286 dnia: Sierpień 10, 2019, 12:37:38 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
No właśnie PU ma być na koniec...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1287 dnia: Sierpień 12, 2019, 21:39:43 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Powoli farbuję uno na "jeden" kolor.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2019, 22:12:02 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1288 dnia: Sierpień 12, 2019, 21:42:05 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4662
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
odebrałem kwity diagnosty, i trza będzie te wszystkie trupy do ruchu dopuszczać <do bani>

Nie chwaliłbym się tym publicznie na forum, bo będziesz miał jutro zapapraną skrzynkę PW, ale za to szybko wypełnisz pusty barek  <rotfl2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1289 dnia: Sierpień 12, 2019, 22:16:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W sumie racja :) Był tu taki jeden co sam namawiał, żeby przysyłać mu dowody, to on przegląd "ogarnie"... Czy ktoś z tego skorzystał i czy dalej robi przeglądy trudno powiedzieć, natomiast znam kilku, którym do OBT sam dowód wystarczył i albo z zawodem się pożegnali, albo niewiele im do tego brakło.
Nawiasem mówiąc to na forum ostatnio modniejsza jest jazda bez przeglądu, znaczy takie usługi są już mało popularnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2019, 22:42:16 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1290 dnia: Sierpień 13, 2019, 00:07:03 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Ten problem ma dwie strony.

Mnie ostatnio Plus, swieżo po remoncie pasa przedniego nie przeszedł przeglądu "z powodu korozji nadwozia". Zastanawiam się k..., gdzie tam jest korozja?
Owszem, trochę plamek powierzchownych na podłodze się pokazało, już zlikwidowanych, i owszem, przygniła podłoga przy tych profilach pod lewarek, ale progów to nie ruszyło. Doszedłem do wniosku że to się musiało diagnoście nie spodobać i w sumie spoko, tylko że zagrożenia poważnego to nie stwarzało (co najwyżej odrobinę bardziej bym oberwał gdybym przywalił bokiem w drzewo- Daewoo Tico to powinno fabrycznie nie być dopuszczone do ruchu na tej zasadzie), i gdybym przed przeglądem położył na rudą laminat i upaćkał to Blachogumem to by nawet nie wiedział że coś jest źle.

Żeby było zabawniej, to mógł był mnie uwalić nie za dziurę w podłodze, tylko za brak tylnej kanapy i pasów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2019, 00:09:54 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1291 dnia: Sierpień 13, 2019, 00:23:13 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nawiasem mówiąc to na forum ostatnio modniejsza jest jazda bez przeglądu, znaczy takie usługi są już mało popularnie.
jezeli zaliczenie tego testu zalezy od humoru kogos, kto zna sie na tym gorzej niz ja sam, a ja przeciez tez moge miec humory...
ale w sumie juz czas, by decydowac o innych, tylko wtedy moje sumienie nie pozwoli mi miec humorow - pewnie bede mial kilka pytan natury formalnej, bo juz rok na PKD 45.20.Z minal, wiec przydaloby sie to przekuc w cos, co przynosi zyski przy zachowaniu rak w czystosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1292 dnia: Sierpień 13, 2019, 05:41:00 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie master już chyba pół roku jeździ bez tzw. przeglądu, którego nie przeszedł z powodu odprysku na szybie. Najśmieszniejsze, że ten odprysk już był, wyglądał tak samo w chwili zakupu i przez sześć lat i nigdy nikomu nie przeszkadzał; dopiero w tym roku jeden gnojek-służbista się przyczepił.

W sumie racja
W takim razie po co zmieniasz własną wypowiedź, skoro już i tak zostałeś zacytowany?

trochę plamek powierzchownych na podłodze się pokazało, już zlikwidowanych, i owszem, przygniła podłoga przy tych profilach pod lewarek, ale progów to nie ruszyło. Doszedłem do wniosku że to się musiało diagnoście nie spodobać i w sumie spoko, tylko że zagrożenia poważnego to nie stwarzało (co najwyżej odrobinę bardziej bym oberwał gdybym przywalił bokiem w drzewo- Daewoo Tico to powinno fabrycznie nie być dopuszczone do ruchu na tej zasadzie), i gdybym przed przeglądem położył na rudą laminat i upaćkał to Blachogumem to by nawet nie wiedział że coś jest źle.
Mnie raz wprost powiedział, jak zajechałem nubirą z dziurą w progu, żeby przynajmniej zalepić - żeby przynajmniej wyglądało.

jezeli zaliczenie tego testu zalezy od humoru kogos, kto zna sie na tym gorzej niz ja sam
Też często tak myślę. Tył w lublinie hamował za słabo dla "pana diagnosty" - i na nic tłumaczenia, że jest korektor siły hamowania, zamontowany fabrycznie. Na nic tłumaczenia, że po dociążeniu tyłu hamowanie będzie mocniejsze. "Pan diagnosta" wie lepiej - koła tylne mają się blokować jak przednie - i już!
A co najlepsze - przy resorach piórowych, sprawności amortyzatorów oni też nie zweryfikują. Już kiedyś pisałem, że wbili mi pieczątkę w dowodzie samochodu, którym nie dało się jeździć z powodu zużytego amortyzatora. Teraz termin badania znowu się zbliża i zastanawiam się, czy jechać, tracić czas i pieniądze bez gwarancji, że dopełnią formalności zgodnie z moją wolą. Jak trzeba było płacić na koniec, to po kilka razy jeździłem, aż w końcu nie było się do czego przyczepić. Teraz to całe badanie traktuję jako niepotrzebny stres, bo wiem, że chodzi tylko o zdarcie kasy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1293 dnia: Sierpień 13, 2019, 06:04:59 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ja ostatnio pojechałem Caro plusem na przegląd to gość nawet nr na zbiorniku lpg sprawdzał mimo że to kolejny przegląd u nich. Po 30 min szukania dziury w całym już mi na nerwy zaczął działać. Oczywiście pozytyw bo wszystko ok ale teksty że to Polonez i trzeba wszystko sprawdzić są wyjątkowo wkurzajace tym bardziej że miesiąc wcześniej musiałem nalegac żeby wszystko dokładnie  sprawdził no ale to nie był polonez.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1294 dnia: Sierpień 13, 2019, 06:07:40 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Wczoraj umyłem Poloneza.... dzisiaj jade nim do pracy ;>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1295 dnia: Sierpień 13, 2019, 06:53:02 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W takim razie po co zmieniasz własną wypowiedź, skoro już i tak zostałeś zacytowany?
Też się on tym pomyślałem, się jak chciałem wrócić do wersji pierwotnej to możliwość modyfikacji wygasła.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1296 dnia: Sierpień 13, 2019, 07:40:35 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Aplikacja mobywatel pokazuje że kombi od 2016 nie ma przeglądu a od tego czasu były 3 do których zresztą mam wydruki że stacji. Super to wszystko działa. O tym że jakaś tempa dzida wpisała mi przy przerejestrowaniu samochodu zamiast 0 to O nawet mi się mówić nie chce. Oczywiście do tego też się diagnosta przypieprzyl ale w adnotacjąch ładnie wpisał błąd urzędnika ;-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1297 dnia: Sierpień 13, 2019, 19:12:37 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
I dziwić się, że "O" nie występuje na tablicach rejestracyjnych w wyróżniku pojazdu, a i w wyróżniku powiatu też bardzo rzadko...
W moim mieście jeździ żuk jeszcze na czarnych tablicach z serii BKO, który przez wiele lat figurował w UFG jako nieubezpieczony, ponieważ jego numer rejestracyjny był tam wpisany jako BK0.
Swoją drogą, w VIN też się chyba nie spotkałem nigdy z tą literą... Czyli nierozróżnianie tych dwóch znaków to chyba jednak nie tylko polska przypadłość.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1298 dnia: Sierpień 13, 2019, 19:57:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Ja ostatnio pojechałem Caro plusem na przegląd to gość nawet nr na zbiorniku lpg sprawdzał mimo że to kolejny przegląd u nich. Po 30 min szukania dziury w całym już mi na nerwy zaczął działać. Oczywiście pozytyw bo wszystko ok ale teksty że to Polonez i trzeba wszystko sprawdzić są wyjątkowo wkurzajace tym bardziej że miesiąc wcześniej musiałem nalegac żeby wszystko dokładnie  sprawdził no ale to nie był polonez.

Może bał się że jak patrol policji zobaczy Poloneza na drodze, to zaraz zatrzyma do kontroli i jak coś znajdą to zaraz przyjdą do niego...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1299 dnia: Sierpień 13, 2019, 22:13:02 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4662
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A może po prostu pamiętał klienta, który nalegał, żeby dokładnie wszystko sprawdzać jak mu się niespecjalnie chciało, i żeby mu teraz nie marudził przetrzepał auto aż zbyt dokładnie z własnej woli...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...