Autor Wątek: Borek 84'  (Przeczytany 4406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Borek 84'
« dnia: Kwiecień 05, 2019, 14:51:37 pm »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
Wreszcie i ja mogę przedstawić wojego poloneza .
Rocznik 84'. Wersja bez obrotomierza, fotele w ,,skórze"...
Mega zakonserwowany przez pierwszego właściciela wiec na dzień dzisiejszy lakier do drobnych poprawek i polerki.
Z mechanicznych spraw to zawias przód i tył do kapitalki bo wszystkie gumy sparciałe. Auto buja sie jak amfibia ....Most napędowy pięknie śpiewa,podpora wału napędowego praktycznie nie istnieje. Wiec jest co robić😁....
Jestem laikiem w temacie komputera wiec,proszę o podpowiedź jak zamieścić bezpośrednio tu foty z pominięciem np fotosika bo nie potrafie znaleźć takiego info na forum....

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2019, 14:53:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Serwis zdjęciowy, np. flickr (lub postimage.org, ale tam z czasem wygasają), potem wklejasz zdjęcia w tagach (bez spacji) [img ]http://link do zdjęcia[/img ] :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2019, 15:07:36 pm »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
Ok.Spróbuje to ogarnąć...
Podpowiedzcie mi jeszcze czy podejdą mi felgi 15 , 8,5'szer i et 15?. Myśle że na tył nie bedzie problemu z nimi ale czy z przodu przy skręcie nie będzie gdzieś ocierać?

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2019, 20:19:46 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
8,5 na przod moze byc ciezko wladowac ale pewnie sie da :) tylko jak Ty bedziesz krecil taka felga bez wspomagania ? :D jakie opony na to planujesz ?
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2019, 20:32:25 pm »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
Za parę tygodni bedzie w nim siedział 1.8 turbo i wspomaganie też bedzie. W temacie felg też nie ma problemu że będą wystawały poza obrys auta . Tu najważniejsze jest to czy nie będzie przód obcierał przy skręcie kół...

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2019, 20:42:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
odpowiedzcie mi jeszcze czy podejdą mi felgi 15 , 8,5'szer i et 15?
nie podejda,
z tylu bedzie 5mm zapasu od srodka ,a od zewnatrz zabraknie 15mm, zeby sie kolo schowalo,
z przodu nawet nie chce mi sie liczyc, bo w ogole sie nie zmiesci,
pomijam fakt,ze na takich walcach nie da sie jezdzic

Auto buja sie jak amfibia
taki urok waskiego zawiasu

a parę tygodni bedzie w nim siedział 1.8 turbo i wspomaganie też bedzie
szkoda chlastac taki ladny egzemplarz borka, do przerobek trzeba bylo kupic caro, od razu mialbys szeroki zawias
W temacie felg też nie ma problemu że będą wystawały poza obrys auta
oczywiscie, ze to jest problem, nie tylko prawny, nie tylko techniczny, ale dodatkowo wyglada jak totalna wiocha
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2019, 20:45:48 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2019, 20:55:55 pm »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
To czy coś wygląda jak " totalna wiocha " jest sprawą indywidualnego gustu....Co trzeba było kupić ,co robić....He,ubaw mam z takich tekstów.....

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2019, 21:29:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ohoho, czyzby przybyl na forum kolejny wrazliwiec, ktorego zamiarow nie mozna deliktnie skrytykowac, bo zaczyna go piec dupa,
czy za chwile posypia sie teksty :
"ja kupilem, moje pieniadze, jak bede chcial to spale, potne ,oszcze, osram, znowu podpale, kupie kolejnych 10szt i odrazu pod prase posle,
chce byc jak moj idol Jeremiasz Clalkson (alias Debil przed brexitem), on jeden potrafi rozpieprzac Polonezy itd. itp. "

tak wiec wyprzedze wylew jadu i odpowiem,
kupiles sobie, to jest twoje, wiec i tak zrobisz co zechcesz - a wyglada na to,ze chcesz pociac i potniesz - ale nie oczekuj czyjejs akceptacji w tym,ze zniszczysz ladny egzemplarz rzadkiego juz modelu,
a z takim podejsciem wlasnie na niszczenie sie zanosi, bo skoro to nie problem, ze beben od pralki bedzie wystawal za karoserie - to co jest problemem ?
nie masz poczucia estetyki (nie wiesz co jest wiocha) ,to zmiescisz kazdy beben od pralki, tylko troche checi i diax - z tylu wycinasz miejsce na kolo, a z przodu odkrecasz blotniki i nic nie bedzie ocieralo nawet na felgach 10j,
wciaz nie da sie na tym jezdzic, ale sie zmiesci,

tylko po co mocny silnik, skoro auto nie bedzie potrafilo skrecac ? a moze i d przodu nawet nie pojedzie,bo nie pisales, czy przypadkiem jakiejs mega gleby nie planujesz,
byl tez kiedys delikwent, ktory pytal jak zrobic negatyw z tylu <lol2>

wiec zanim zaczniesz jakies prucie sie lub fochy to wez gleboki oddech i zastanow sie o co chcesz spytac na forum milosnikow marki - czyli ludzi, ktorzy niejednokrotnie chca dla twojego Borka lepiej niz Ty sam
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2019, 21:35:17 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
KGB się trochę za mocno rozpędził, ale zgodzę się w pewnym sensie - faktycznie szkoda fajnego egzemplarza borka do tak daleko idących przeróbek (włączając murzyńskie felgi niezgodne z przepisami i utrudniające jazdę). Ja wiem, że to tuning klub, ale naprawdę jesteś pewien, że chcesz iść w tym kierunku?  <mysli>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2019, 21:36:18 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
Niezawodny KGB :D to że coś się Tobie nie podoba nie oznacza że każdemu się nie będzie podobało;D ja rozumiem że jak koła wystają po 10 cm poza obrys to jest słabo ale jak są schowane po 10 cm w nadkola to też nie wygląda dobrze :P
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2019, 21:40:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Czy ja wiem? Kupę amerykańskich aut z lat `70 miało schowane koła (zresztą jak dużo aut europejskich z tamtego okresu), i wcale nie wyglądało to tak strasznie tragicznie. W borewiczu wizualnie wąski zawias aż tak bardzo nie razi :).

Dodge. American motor car

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2019, 21:48:34 pm »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
Ile ludzi tyle opinii ,gustów i smaków....Troche za długo żyję żeby przejmować sie wywodami w stylu KGB...Padło pytanienie o felg - czy będzie problem z nimi czy nie...i tyle w temacie...
Jeśli ktoś ma jakieś konkretne info w temacie o jaki zapytałem to bede wdzięczny za każdą podpowiedź...

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2019, 23:58:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja rozumiem że jak koła wystają po 10 cm poza obrys to jest słabo ale jak są schowane po 10 cm w nadkola to też nie wygląda dobrze
ale dlaczego przechodzic ze skrajnosci w skrajnosc ? przeciez kola moga byc rozstawione maksymalnie szeroko na ile pozwala im to normalnie pracowac,
w Borku szeroki zawias wygladalby juz konkretnie szeroko, bo Borek ma wizualnie mniejsza bryle nadwozia niz Caro, o Plusach nie wspominajac,
a imitowac szeroki zawias mozna odpowiednio dobranymi felgami i nie nazlezy zapominac o oponach,bo to one ewentualnie ocieraja o ranty (felga jezeli o cos ociera, to jest to wahacz lub linka recznego ;p )
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2019, 00:06:12 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Wreszcie i ja mogę przedstawić wojego poloneza .
Rocznik 84'. Wersja bez obrotomierza, fotele w ,,skórze"...
Mega zakonserwowany przez pierwszego właściciela wiec na dzień dzisiejszy lakier do drobnych poprawek i polerki.
Z mechanicznych spraw to zawias przód i tył do kapitalki bo wszystkie gumy sparciałe. Auto buja sie jak amfibia ....Most napędowy pięknie śpiewa,podpora wału napędowego praktycznie nie istnieje. Wiec jest co robić😁....
Jestem laikiem w temacie komputera wiec,proszę o podpowiedź jak zamieścić bezpośrednio tu foty z pominięciem np fotosika bo nie potrafie znaleźć takiego info na forum....
Spokojnie czekamy na zdjęcia i postaramy się odpowiedzieć na wszystkie twoje  pytania:-)
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2019, 07:14:03 am »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
Bedzie szeroki tył ze stabilizatorem. Myśle o szerokich felgach bo oglądam poldki z poszerzonymi nadkolami i też zakładam możliwość  zastosować takie rozwiązanie. Mam też do wyboru felgi 14' 8 i 9 cali z et 15 i 10....Czytam tu o szerokiej stali i jej rozmiarach i dlatego zakładam że powinny takie felgi pasować. Ale wole sie upewnić i stąd moje pytanie do Was....

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 06, 2019, 13:17:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
KGB się trochę za mocno rozpędził, ale zgodzę się w pewnym sensie

KGB jest inżynierem więc wie dobrze co się dzieje mechanicznie, a tutaj ostro trąci zniszczeniem rzadkiego już auta.

Bedzie szeroki tył ze stabilizatorem.

Oho, juz widać że nie wiesz jak działa zawieszenie i mechanizm różnicowy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 06, 2019, 14:13:33 pm »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
Bedzie szeroki most z kombi ze stabem...Co do tego ma zawias i mech.różnicowy???

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 06, 2019, 18:48:45 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Banned, ale ja się zgodziłem z KGB, jeśli chodzi o względy techniczne, za przesadę uznałem zbyt szczegółową i za daleko idącą analizę psychiki właściciela z prawdopodobieństwem dalszego postępowania :)

Do takich przeróbek w stylu 2005 roku żal borewicza `84, później w razie gdyby się znudził ciężko będzie je odwrócić... Nie prościej i taniej byłoby kupić jakiegoś plusa, przełożyć przód i tył, ewentualnie wnętrze, mieć na starcie szeroki zawias i w nim dłubać? Oryginalnego borka masz tylko raz, później to już będzie ulep.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2019, 18:51:36 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 06, 2019, 19:26:49 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
To fakt. Chłopaki mają rację:D ja na "PROJEKT" też bym nie wybrał borka :D lepiej go przechować A do cięcia i spawania kupić plusa albo minusa za 2 k w dobrym stanie
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: Borek 84'
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 06, 2019, 21:29:45 pm »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
Dobry wieczór,
jako posiadacz Borewicza z 1984 roku w wersji luksusowej 1.5L uważam Pańskie założenie budowania tzw. "wydumki" na bazie trzydziestopięcioletniego nadwozia za nieodpowiednie. Przychylam się do zdania kolegów, którzy wypowiedzieli się wcześniej, lepiej będzie zanabyć budę Caro z papierami i na jej podstawie tworzyć fajne rzeczy.