Autor Wątek: Podsufitka - prostowanie  (Przeczytany 1597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podsufitka - prostowanie
« dnia: Maj 11, 2019, 17:16:29 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Pacjentem jest podsufitka Caro 96, ten "plusowy" typ z przetłoczeniem pod lampkę Atu.
W jaki sposób mogę wyprostować podsufitkę nad tylną kanapą? Między lampką na środku a tylnymi zaślepkami jest ona lekko "wybrzuszona" w dół, ze starości i działania grawitacji. :) Zakładając, że nie chce kleić podsufitki do dachu - jest jakiś sposób na wyprostowanie jej?
Myślałem o przyklejeniu małych dobrze dociętych "bloczków" ze styropianu (lub czegoś podobnego) do podsufitki a następnie do dachu, ale wolałbym coś, co nie będzie "stałe". Ktoś może przerabiał temat? Podsufitkę i tak będę wyciągać niedługo w celu zmiany koloru, więc okazja idealna.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2019, 17:45:54 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: Podsufitka - prostowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2019, 10:20:59 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Bawiłem się w płaskowniki odpowiednio uformowane. Potem midzuanym drutem mocowałem. Estetyka była nieistotna bo całość przykryłem potem kocem kolumnowym.  Zresztą przeróbek miałem więcej bo wyrównywałem przetłoczenia daszków i lampki atu co by ładniej współgrało to z szybrem...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Podsufitka - prostowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2019, 13:31:04 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Hmm w sumie jest to jakiś pomysł. Płaskownik i "przeszycie" tego drutem może dać radę. Też zamierzam to oklejać, więc potencjalnie będzie to schowane pod materiałem. Dzięki za pomysł. :D