Autor Wątek: Grzejący się przekaźnik świateł mijania GSI  (Przeczytany 1639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzejący się przekaźnik świateł mijania GSI
« dnia: Sierpień 06, 2019, 21:06:57 pm »

Offline Tomek1994

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GSI `99
Koledzy mam problem z tym przekaźnikiem w Plusie GSI. Chodzi o to styk 30 jest bardzo gorący i śmierdzi spalenizną że aż przytopiło mi plastik od skrzynki bezpieczników i zgasły światła. Z nowym przekaźnikiem dzieje się tak samo więc wydaje mi się że wina jest gdzieś w instalacji, tylko gdzie? Do tej pory ratowałem się tym że kładłem cynę na tą płytkę w środku przekaźnika od styku 30 i jakiś czas było ale jest coraz gorzej. Na tą chwilę wyczyściłem masy, wymieniłem bezpieczniki od świateł, podmieniłem włącznik świateł, wymieniłem kostkę stacyjki ale bez rezultatu... jakieś pomysły?

Odp: Grzejący się przekaźnik świateł mijania GSI
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2019, 22:06:19 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Daj bezpośrednia masę na żarówki i tak samo na przekaźnik. Instalacja w PN Plusach to porażka gorsza niż... W sumie nie wiem do czego porównać. Chyba inne porazki motoryzacyjne zacznę porównywac do Poloneza w Plusie z Boschem na czele
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Grzejący się przekaźnik świateł mijania GSI
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2019, 22:24:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
taka porazka, ze dziwnym trafem dziala bez problemow, jezeli nikt tam łap nie pcha i nie "poprawia" fabryki,

musisz sprawdzic jaki prad plynie tym grzejacym sie przewodem, bo moze jest gdzies zwarcie i zbyt duze obciazenie,
sprawdz tez jakosc stykow na wtyczkach, bo pierwszy przekaznik mogl osmalic zlaczke i po wlozeniu drugiego grzeje sie ten sam pin przez slaby styk
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Grzejący się przekaźnik świateł mijania GSI
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2020, 10:10:28 am »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Zdejmij czapkę przekaźnika i obejrzyj jego styki. Jak się nadtopiła obudowa - to oznacza, że nie jest dobrze z nim. Do wymiany.
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

Odp: Grzejący się przekaźnik świateł mijania GSI
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2020, 07:52:25 am »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
Podzielam zdanie kolegi śledzik. Instalacja w plusie i szerokim caro to porażka. Prawdopodobnie wypala się przewód zasilający. Przewód oznaczony jako "30" to zasilanie ze stacyjki, i zasila on więcej rzeczy. Możliwe, że sam przekaźnik pada, które swoją drogą w plusie są też do niczego.