Autor Wątek: Captcha...  (Przeczytany 2938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Captcha...
« dnia: Grudzień 17, 2019, 21:10:16 pm »

Offline kowal

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
    • 1/2 Kombi 2000
Serio? Nie ma czegoś takiego jak 'chołd pruski' jest co najwyżej 'hołd pruski' oraz ktoś mu podpowie jak wpisać w cyframi liczbę podaną słowami w czerwonej ramce

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2019, 21:12:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tutaj loga klubu nie da się ustawić na forum od paru lat czy funkcji edycji starszych postów (dzięki czemu większość tematów ze zdjęciami aut klubowych jest pusta), więc czepianie się błędów ortograficznych w opcjach rejestracji, ustawianych zapewne 10 lat wstecz jest chyba bez sensu :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2019, 21:13:37 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2019, 00:35:42 am »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
Żerań nie był dzielnicą

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2019, 19:47:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
To jest większy problem. Moim zdaniem, jeżeli forum ma przetrwać, to trzeba jakoś ożywić klub i stworzyć jakieś realne korzyści wynikające z przystąpienia, przy tym zwiększyć składkę żeby było za co pewne rzeczy załatwić, jak choćby to logo itp. oraz inne rzeczy.

Ja np. nie widzę powodu by przystępować do klubu, mimo że składka wynosi chyba tylko 60zł na rok.
Ale zapłaciłbym 200, gdyby np. klub zajmował się takimi rzeczami jak zapewnienie dostępności handlowej poddtawowych części które przestają być dostępne, czy tworzył i uaktualniał regularnie listh dobrych warsztatów obsługujących FSO.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2019, 21:56:46 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
klub zajmował się takimi rzeczami jak zapewnienie dostępności handlowej poddtawowych części które przestają być dostępne, czy tworzył i uaktualniał regularnie listh dobrych warsztatów obsługujących FSO.
Jakie podstawowe części masz na myśli? Klub miałby je zamawiać na swój koszt u producentów? Przecież to farsa <rotfl2>

tworzył i uaktualniał regularnie listh dobrych warsztatów obsługujących FSO.
Po pierwsze coś na wzór takiej listy istnieje na forum, a po drugie niemal każdy warsztat jest w stanie solidnie obsłużyć tak archaiczne auto jakim jest standardowy FSO Polonez - problemem jest ilość czasu jaką należy na to poświęcić, za które właściciel FSO nie będzie chciał zapłacić.

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2019, 22:27:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie podstawowe części masz na myśli? Klub miałby je zamawiać na swój koszt u producentów? Przecież to farsa <rotfl2>

Dlaczego Twoim zdaniem, klub pobierający składkę np. 200zł od członka, nie miałby, po zarejestrowaniu jako stowarzyszenie, w toku głosowania członków klubu, co roku składać zamówienia na partię deficytowych części, które następnie byłyby dostępne do wykupienia przez członków?

Składka szła by na coś, co można by nazwać amortyzacją zwłoki decyzji, i umożliwiła zamawianie partii sprzęgieł, amortyzatorów sportowych, drążków, czy czego tam aktualnie nie można kupić.

problemem jest ilość czasu jaką należy na to poświęcić, za które właściciel FSO nie będzie chciał zapłacić.

Nie wiem co masz na myśli. Ja płacę normalnie ceny jakie dyktuje warsztat. Problemem jaki ja napotykam notorycznie jest taki, że "nie robimy bo do tego nie ma części".
A jak mówię że sam załatwię, to też nie chcą robić bo "może wyjść że coś innego trzeba wymienić".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2019, 22:32:03 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2019, 01:37:03 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Banned przystąp do klubu , zaproponuj wybory , zostań prezesem klubu, stwórz stowarzyszenie, zarządzaj nim i produkuj brakujące części . Co za problem ?
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2019, 04:01:49 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Już żyjemy w tych czasach. Nie sądziłem że to tak szybko nastapi. Ludzie potrzebują, aby ktoś za nich załatwił "potrzebę" bo sami nie są w stanie.

Banned, wybrałeś sobie hobby w postaci Poloneza, to zaangażuj się w nie. Nie oczekuj że 18 lat po "wstrzymaniu" produkcji ktoś będzie chciał serwisować. Powiem szczerze że się nie dziwie. Jakość części raczej jest średnia, a coraz częściej warsztaty jednak udzielają gwarancji lub chcą zachować jakiś poziom obsługi. Montując g..... części będą mieli reklamację, bo klient w pierwszej kolejności zgłosi się do nich a nie do producenta. A jeszcze ciekawiej gdy części są z zapasów, a producenta już dawno nie ma na rynku.

Bądź mechanikiem swojego Poloneza, to fajne zajęcie.

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2019, 07:24:50 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja już jestem mechanikiem, elektrykiem, blacharzem,  lakiernikiem, a ostatnio również tapicerem <lol2> (szczegóły - wkrótce).
I wiesz, co Ci powiem? Bycie kierowcą daje jednak nieco większą satysfakcję...  ;p

Pomysł uruchomienia produkcji części do "wymierających" pojazdów, nie wymaga raczej komentarza. Dość wspomnieć, iż ja do swojego już niektóre części sam dorabiam, bo niedostępne.

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2019, 20:38:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Banned przystąp do klubu , zaproponuj wybory , zostań prezesem klubu, stwórz stowarzyszenie, zarządzaj nim i produkuj brakujące części . Co za problem ?

Ja rzucam pomysł. Nie muszę przystępować do klubu żeby go wysondować. Jeżeli mam mieć cały klub przeciwko sobie, to logicznym posunięciem, byłoby raczej zawiązanie osobnego stowarzyszenia, i oparcie go o ludzi którzy myślą podobnie.

Ludzie potrzebują, aby ktoś za nich załatwił "potrzebę" bo sami nie są w stanie.

Wiesz, może Cię to zaskoczy ale te czasy nadeszły już dawno. Mniej więcej w czasach pierwszych Sumerów, kiedy ludzie się zorientowali że jak będą kopać razem, to wykopią lepsze kanały irygacyjne dla wszystkich poletek.

Bądź mechanikiem swojego Poloneza, to fajne zajęcie.

Tak, ręce upyerdolone tak że nie można domyć, roboczogodziny spędzone pod samochodem, liczone w dniach, do tego obtarcia, połamane klucze i ponaciągane ścięgna. Ja wolę zapłacić dobrze, ale tego nie robić.
Poza tym, nie zrobię sobie sam sprzęgła ani amortyzatora. Gdyby zebrało się 50 osób, można by takie rzeczy bez problemu zamawiać w dowolnej jakości, u wielu wytwórców nawet bez proszenia. Sam przecież nie zamówię 50 kpl amortyzatorów, choć jeżeli moje plany się powiodą, to za kilka lat w sumie będę mógł to zrobić i sprzedawać je Wam na alledrogo.

Pomysł uruchomienia produkcji części do "wymierających" pojazdów, nie wymaga raczej komentarza. Dość wspomnieć, iż ja do swojego już niektóre części sam dorabiam, bo niedostępne.

Widzisz, a do innych aut poważne zachodnie kluby robią takie rzeczy. Jak widać nawet na krajowym podwórku jest to możliwe, co pokazał Tomek, wypuszczając kilka krótkich serii szyb atermicznych i sprzedając po cenie masówki do jakiegoś popierdółka. Klub zrzeszający nawet 50 członków, spokojnie mógłby ogarniać takie rzeczy, a przy obecnym hypie na Polonezy i Fiaty, zwiększenie ilości członków do kilkuset byłoby możliwe. Klub mógłby nawet zarobić parę złotych na cele statutowe, sprzedając takie części osobom spoza klubu, np. po 20zł drożej, gdyby zebrało się parę osób którym chciałoby się czasem parę rzeczy ogarnąć.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2019, 22:18:52 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Ludzie potrzebują, aby ktoś za nich załatwił "potrzebę" bo sami nie są w stanie.

Wiesz, może Cię to zaskoczy ale te czasy nadeszły już dawno. Mniej więcej w czasach pierwszych Sumerów, kiedy ludzie się zorientowali że jak będą kopać razem, to wykopią lepsze kanały irygacyjne dla wszystkich poletek.


Bardziej miałem na myśli to, że nie potrafisz sobie kupić/poszukać części. O dorobieniu już nawet nie wspominam, bo to rzeczywiście nie każdy musi potrafić.

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2019, 22:40:19 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Serio wam chce się tracić czas na tą dyskusje? Bo to brzmi jak jakieś trolowanie. Już widzę jak ktoś załatwia uruchomienie produkcji części,za jakieś marne 200zł wpłacane przez kilkunastu zapaleńców.

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2019, 00:05:15 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna

Ludzie potrzebują, aby ktoś za nich załatwił "potrzebę" bo sami nie są w stanie.

Wiesz, może Cię to zaskoczy ale te czasy nadeszły już dawno. Mniej więcej w czasach pierwszych Sumerów, kiedy ludzie się zorientowali że jak będą kopać razem, to wykopią lepsze kanały irygacyjne dla wszystkich poletek.


Bardziej miałem na myśli to, że nie potrafisz sobie kupić/poszukać części. O dorobieniu już nawet nie wspominam, bo to rzeczywiście nie każdy musi potrafić.

Raczej nie mam czasu by szukać części w tajnym poradzieckim magazynie do którego dostać się można przez polecenie od dziesięciu osób i po postawieniu flaszki sołtysowi gminy Koziedupy.
Spędzanie godzin na szukanie czegoś za 2 stówy jest dobre dla kogoś kto nie chce/nie potrafi już się niczego nauczyć albo zarabia za roboczogodzinę minimalną krajową.

Inna opcja jest taka, że jestem tępym niedorozwojem który nie potrafi kupić sobie części. Jeśli zatem załatwisz mi komplet sprzęgła do 1.4 z LUKa za 400zł to biorę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2019, 00:33:33 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2019, 07:54:36 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Banned wszystko fajnie żeby zebrać ludzi i odezwać się do firm po części. Sam bym chętnie poszedł na takie coś. Jak by np się dało nowe klamki plusowe czy blendę do atu itp. Tylko jak siedzisz w fso już parę lat to powinieneś wiedzieć że ludzie co kupują fso albo mają to straszne sknery i w większości nawet szkoda im wydać parę złoty na dobre nowe części i kupują same używki które ledwo się trzymają do tego auta. A polonezy to kupują największe gruzy za 1500zł więc nie ma o czym gadać. Niestety w fso nigdy nie będzie tak jak w innych markach. Jak by zrobić taka akcję gdzie indzie to by się udała i sporo ludzi by poszło na to. A u nas jak zbierze się 10 osób to już będzie dobrze. Masz przykład z szybami jak ciężko było kogoś znaleźć a wcale cenowo nie były drogie

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2019, 08:11:14 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Chciałem być w klubie 911.de, no ale mój poldek nie ma dwóch drzwi ani silnika z tyłu. <rotfl2> <rotfl2>
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2019, 19:35:04 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Zrób replikę stratosa na bazie qpety i po temacie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 24, 2019, 10:03:48 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Mam pilniejszy wniosek, tj. zamknąć tę patologię:

https://www.facebook.com/groups/811132722335136/?ref=search

3/4 złej opinii o klubieto pewnie wynik działalności tej grupy facebookowej.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 24, 2019, 10:33:05 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ta druga "słynna" grupa fan club, była jeszcze lepsza, ale zrobili grupę prywatną i już nie idzie podejrzeć bez konta na fb. Tam, to dopiero była patologia.

Odp: Captcha...
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 24, 2019, 10:52:30 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
No i jak niby to zamknąć grupę na facebooku? Mam swoją konkurencyjną, opisaną jako oficjalna. Przecież FSo-PTK to nie jest żaden znak zastrzeżony.

Patologia ostatnio modne słowo - po prostu ludzie mają inne poglądy od nas. Szkoda miejsca na naszym serwerze na prowadzenie takich dyskusji. Zamykam wątek aby uniknąć niepotrzebnego spamu -> mamy hyde park
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .