Autor Wątek: Ręczne odcięcie zapłonu  (Przeczytany 5093 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Ręczne odcięcie zapłonu
« dnia: Styczeń 29, 2020, 15:48:07 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Mam pytanie o coś, o czym nie chcę zbyt dużo pisać z wiadomych względów.

Czy to było na jakiejś liście opcji, czy było standardowym wyposażeniem w pewnych wersjach, że można było przełącznikiem, poza stacyjką, wyłączyć zapłon? Mam na myśli starsze Polonezy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2020, 17:04:45 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
trzeba bylo dolozyc np. przy montazu alarmu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2020, 21:12:41 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
Mam pytanie o coś, o czym nie chcę zbyt dużo pisać z wiadomych względów.

Czy to było na jakiejś liście opcji, czy było standardowym wyposażeniem w pewnych wersjach, że można było przełącznikiem, poza stacyjką, wyłączyć zapłon? Mam na myśli starsze Polonezy.

jak chcesz moge Ci zrobic takie odciecie ze sie predzej emerytury doczeka niz odpali ;)
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2020, 14:02:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
To już by było drugie ;p
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2020, 13:24:55 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
W polonezach caro 95 r za skrzynka bezpieczników fabrycznie  mialem pstryczek od odciecia zaplonu. Uratowal mi kiedys auto przed zmiana wlasciciela

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2020, 13:50:12 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
W polonezach caro 95 r za skrzynka bezpieczników fabrycznie  mialem pstryczek od odciecia zaplonu. Uratowal mi kiedys auto przed zmiana wlasciciela
Fabrycznie czy "salonowo" bo to duża różnica

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2020, 17:35:18 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W polonezach caro 95 r za skrzynka bezpieczników fabrycznie  mialem pstryczek od odciecia zaplonu. Uratowal mi kiedys auto przed zmiana wlasciciela

Fabrycznie? To co to za zabezpieczenie o którym wszyscy by wiedzieli?

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2020, 19:58:58 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
W polonezach caro 95 r za skrzynka bezpieczników fabrycznie  mialem pstryczek od odciecia zaplonu. Uratowal mi kiedys auto przed zmiana wlasciciela

chyba Edziowi w salonie zrobili na zamówienie za dopłatą!!!.
Nie było czegoś takiego jak "fabryczne", weź to nie forum 125p że wszyscy się spuszczają nad fabrycznością!!!!! i oryginalnością!!!!!.


FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2020, 06:51:04 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
...albo niedoszły nowy właściciel nie był koneserem i nie znał niektórych "fabrycznych" rozwiązań, o których nawet w fabryce nie wiedziano. ;)

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2020, 17:28:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
oszły nowy właściciel nie by

Właśnie u mnie chyba była podobna sytuacja, bo boczne szyby były zmieniane, a osłona kolumny kierownicy jest zmasakrowana.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2020, 08:03:16 am »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
W 1995 r polonez kupowany w salonie  przyfabrycznym.  Po wybraniu modelu konkretnego i prezentacji go (blokada na biegi alufelgi i to wszystko  )sprzedawca poinformował o odcieciu zapłonu za skrzynka bezpiecznikow.  I tyle w tym temacie. Mruk  wychamuj

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2020, 01:03:17 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
W zdecydowanej większości przypadków były to salonowe modyfikacje związane z opcją alarmu czy centralnego zamka. W tamtych czasach każdy sam też kombinował jak zabezpieczyć auto przed utratą. Często trafiały się np klucze na przewodzie masowym z zuka/nysy. Fabryczną opcją była jedynie chyba tylko blokada biegów MULTILOCK w Caro i w plusach IMMO ale to było związane z tym ze po 1995(lub jakoś tak)  było to nakazane przepisami ze każde auto musi mieć blokadę przeciw nieuprawnionemu uruchomieniu. Pamiętam tez z reklam z telewizji ze jakaś firma produkowała blokady na skrzynie biegów z dodatkową blokadą hamulca ręcznego do mercedesa, możliwe ze do innych aut jak polonez czy ford tez. Natomiast wszelkie alarmy na pilota czy blokady na pastylki były instalowane w salonach raczej. W DF był tez rodzaj alarmu ze przez kratki wentylacyjne wsuwało się kartę kodową aby "odblokować" pojazd ale to były lata 80 ubiegłego wieku
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2020, 01:11:34 am wysłana przez Elwood#1887 »
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2020, 21:53:57 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Mam coś takiego w Plusie, na bazie plusowej stacyjki i kluczyka
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2020, 23:22:48 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Z podpisu wynika, że masz GSI. Każde GSI miało fabrycznie immobilizer.

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2020, 00:05:28 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
I w dodatku jest to wyjątkowo skuteczny immobilizer. Nawet dorabiane kluczyki do niego nie pasują. (Takie programowane przy dorabianiu według wzoru).
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2020, 08:30:50 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Jak chcesz sam jakość zabezpieczyć auto przed niepowołanymi użytkownikami to na Allegro można dostać różne sposoby, i jak sam zamontujesz to prawdopodobieństwo, że ktoś to rozkmini jest bardzo małe, najwyżej trochę szkód narobi. Połączenie to jeszcze z jakąś syrenką to już będzie komplet.

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2020, 09:14:40 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
jak sam zamontujesz to prawdopodobieństwo, że ktoś to rozkmini jest bardzo małe, najwyżej trochę szkód narobi. Połączenie to jeszcze z jakąś syrenką to już będzie komplet.

W pełni popieram taki podejście do sprawy. <ok> Sprawdza się ono również w innych dziedzinach. Ja posłuchałem baby i instalowanie niektórych sprzętów w mieszkaniu zleciłem budowlańcom, którzy robili wykończeniówkę. Teraz jak chcę coś naprawić lub poprawić, muszę ponownie kogoś wzywać, albo samodzielnie rozkminiać temat, z ryzykiem, że coś spieprzę. <blee> Jak sam zrobisz, nawet gdy nie masz instrukcji, zawsze coś w głowie zostaje i przynajmniej wiesz, z której strony ugryźć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 09:16:11 am wysłana przez mp79 »

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2020, 09:20:29 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A i ceny obecnych fachowców to zwalają z nóg, osobiście chciałem zlecić montaż/wymianę kabiny prysznicowej, znajomy instalator zaśpiewał 500zł, no to postanowiłem sam zamontować po skompletowaniu wszystkiego co trzeba. I udało się, działa. Podobnie z szyberdachem w aucie, cena fachowca trochę mnie zaskoczyła, i sam zamontowałem, i nawet nie przeciekał.

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:57:21 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jak chcesz sam jakość zabezpieczyć auto przed niepowołanymi użytkownikami to na Allegro można dostać różne sposoby, i jak sam zamontujesz to prawdopodobieństwo, że ktoś to rozkmini jest bardzo małe, najwyżej trochę szkód narobi. Połączenie to jeszcze z jakąś syrenką to już będzie komplet.

Bardzo dobry pomysł, przełącznik prądu z zapłonu na syrenę. Można by dać nawet jakiś nadajnik radiowy który uruchaniałby alarm w domu, albo urządzenie które zamiast normalnego hałasu, emitowałoby jakieś dzikie wrzaski albo krzyczało; "Ratunku! Złodziej!"
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Ręczne odcięcie zapłonu
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2020, 09:35:45 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Można przewody od tej dodatkowej instalacji puścić razem z tymi z oryginalnych wiązek, a syrenkę (albo lepiej dwie lub trzy) trzeba upchnąć w miejscach, do których nie ma normalnie dostępu i mamy wielką szansę, że potencjalny złodziej zrezygnuje.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap