Autor Wątek: Podsufitka Caro w Caro Plus  (Przeczytany 2999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podsufitka Caro w Caro Plus
« dnia: Październik 21, 2020, 22:43:52 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Tak jak w temacie, słyszałem że nie pasuje ona do Plusa ponieważ "cykorłapki" są mocowane w innych miejscach, czy to prawda?

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2020, 22:57:20 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5088
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak na szybko, to nie pasuje. Gdyby ją dopasować, wykonując nowe otwory, to by pewnie podeszła. Rozstawy tych uchwytów są inne, w caro są szeroko, a w plusie dosłownie 20 cm od siebie, bo uchwyty są króciutkie. No i poza tym, podsufitka w caro, jest krótsza, bo sam tył jest wykończony takim plastikiem, a ta w plusie, kończy się przy samej uszczelce bagażnika i dociskana jest za pomocą plastikowych kołków, więc trzeba wiercić otwory. Ale dla chcącego, nic trudnego.
Aaa, no tak, zamiana w plusie na podsufitkę w caro ma być. Więc w sumie, jak napisałem, bo ten plastik na końcu, jest przykręcany na wkręty, więc i tak trzeba wiercić otwory. Do przykręcenia tych uchwytów nad drzwiami, to trzeba by nitonakrętki zastosować i nowe otwory.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2020, 23:00:31 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2020, 23:02:46 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Ale rozumiem, że mając kompletne Caro na dawcę jest to wykonalne jeśli mam trochę cierpliwości?

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2020, 23:14:44 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5088
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak najbardziej. Po prostu musisz nawiercić nowe otwory pod te uchwyty i dać tam nitonakrętki. Ewentualnie można zastosować trochę grubsze wkręty i przykręcić po prostu bezpośrednio do blachy. Za te uchwyty chyba i tak nikt się nie trzyma. Z przodu przy lusterku i daszkach przeciwsłonecznych, to chyba jest to samo. Nie przyglądałem się nigdy temu specjalnie. Z tyłu trzeba tylko te kilka otworów na tą plastikową maskownicę, która wchodzi pod uszczelkę bagażnika. Jak masz oba auta, to sobie zdemontuj jedną i drugą podsufitkę i przymierz, to będziesz wiedział, co i jak.

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2020, 23:40:22 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Problem jest taki, że w Plusie nie mam podsufitki wcale, wnętrze jest bardzo zdekompletowane i tak na prawdę mam galanterię z przodu, a z tyłu to mi zostały tylko boczki z korbkami i klamkami  <rotfl2>

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2020, 00:13:32 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5088
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No to przymierz tą styropianową z caro, poznacz miejsca wiercenia i ogień. Z naszymi rodzimymi sprzętami jest o tyle dobrze, ze wszystko do siebie pasuje, więc można się bawić w nieskończoność.

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2020, 15:03:30 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
No i poza tym, podsufitka w caro, jest krótsza, bo sam tył jest wykończony takim plastikiem, a ta w plusie, kończy się przy samej uszczelce bagażnika i dociskana jest za pomocą plastikowych kołków, więc trzeba wiercić otwory.

W późnych minusach były podsufitki zrobione tak jak w Plusach, dochodzące do końca dachu bez plastiku z tyłu.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2020, 15:05:12 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2020, 17:49:51 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Mam Caro 96 i Plusa 97 więc może coś z tego będzie, zabiorę się za to w niedzielę :D

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2020, 18:31:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
No i poza tym, podsufitka w caro, jest krótsza, bo sam tył jest wykończony takim plastikiem, a ta w plusie, kończy się przy samej uszczelce bagażnika i dociskana jest za pomocą plastikowych kołków, więc trzeba wiercić otwory.

W późnych minusach były podsufitki zrobione tak jak w Plusach, dochodzące do końca dachu bez plastiku z tyłu.
te podsufitki sa takie same jak w plucie poza otworami na raczki,
te wszystkie puchate podsufitki maja zj...ny plastik z tylu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2020, 20:11:32 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
To równie dobrze mogę sobie przewiercić albo przebić otwory na rączki w "nowej" podsufitce a stare zaślepić jakimiś kołami/spinkami.

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2020, 22:54:17 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pytanie.
Jesteś wysoki? Jeśli tak to rozwarz to co planujesz. Stare podsufitki są grube i wysocy pocierali włosami o sufit. W plusach je pocienili aby było więcej miejsca nad głowami.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2020, 23:03:39 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
W e46 z szyberdachem (niższa podsufitka niż w tych bez szybra) nie ocieram, w MX5 NB też nie miałem problemu się zmieścić, raczej przeciętny wzrost także nie powinno być problemu.

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2020, 00:01:31 am »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Ja do przejściówki założyłem od plusa, okleiłem tkaniną (AUDI S-line)czarną, po zamontowaniu wyciąłem otwory na długie rączki , stare otwory są pod tkaniną i są niewidoczne

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 23, 2020, 00:17:18 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5088
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Stare podsufitki są grube i wysocy pocierali włosami o sufit. W plusach je pocienili aby było więcej miejsca nad głowami.
Jak ma standardy, to będzie dobrze. Gorzej w relaxach, albo zwykłych plusowych, bo siedzi się wyżej.

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2020, 16:58:17 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Ja mam tylko 185cm i na zwykłych fotelach właśnie zały czas szorowałem głową o podsufitkę.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2020, 17:15:49 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W e46 z szyberdachem (niższa podsufitka niż w tych bez szybra) nie ocieram, w MX5 NB też nie miałem problemu się zmieścić, raczej przeciętny wzrost także nie powinno być problemu.
Ale to e46 a nie polonez, w polonezie siedzisz wysoko jak woźnica na wozie konnym, także lepiej ci się sprawdzi ta nowego typu :p

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2021, 17:25:00 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Okazuje się, że miałem w dawcy podsufitkę nowszego typu (bez tej listwy i cieńsza), ale nie byłbym sobą gdybym nie dopuścił się swoich "poprawek".
Zdjęcie sprzed paru miesięcy, ale przeglądając inne tematy trafiłem na ten wątek i stwierdziłem, że przydałoby się pochwalić.

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 31, 2021, 08:24:24 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
To jak masz podsufitkę w tradycyjny wzór ludowy, to może byś też tematycznie zmienił rodzaj muzyki, np. na coś takiego;

https://www.youtube.com/watch?v=XZ5GDzdmKnM

Bo Hitler-Techno jak nie pasował, to teraz już całkiem nie pasuje. A poza tym Polonez pewnie nie lubi techno, bo przez 10 lat przy pracy w garażu słuchał ze mną Chopina.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Podsufitka Caro w Caro Plus
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 31, 2021, 17:54:05 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Hitlertechno uczestniczy tylko w germańskim mobilu, w Polonezie w ostatnim czasie leci m.im. Zdzisława Sośnicka.