Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 121694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #880 dnia: Sierpień 06, 2021, 03:15:03 am »

Offline DStage

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Truck LB 1.6, Fiat Coupe 20VT, Seicento 1.4T, Multipla 1.9JTD, 500L 1.4T
    • DStage Garage
Tak propos co ostatnio robiłem przy aucie to rozebrałem dwa silniki (mało czasu na cokolwiek ale coś tam działamy):
https://www.youtube.com/watch?v=LfY4dAtVp4Q

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #881 dnia: Sierpień 06, 2021, 10:52:31 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
to byl ostatni element, jaki demontowalem przed wyjazdem na szrot,

Złon teraz w cenie. Mam jakies wujowe alusy z opla, miałem sprzedawać ale patrząc na ceny aluminium łatwiej je posłać na kg i mieć praktycznie tą samą cenę.

Za gołą budę po volvo 960 (nie wiem ile kg) złom dał 200pln oczywiście z papierem o wyrejestrowaniu.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #882 dnia: Sierpień 06, 2021, 11:24:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to byl ostatni element, jaki demontowalem przed wyjazdem na szrot,

Złon teraz w cenie. Mam jakies wujowe alusy z opla, miałem sprzedawać ale patrząc na ceny aluminium łatwiej je posłać na kg i mieć praktycznie tą samą cenę.

Za gołą budę po volvo 960 (nie wiem ile kg) złom dał 200pln oczywiście z papierem o wyrejestrowaniu.
ja dostalem okragla sumke za bude stojaca na kolach i to doslownie okragla,
pytalem na dwoch szrotach i wybralem opcje, zeby sobie laweta go zabrali, a druga opcja to bylo zaciagniecie 400m od domu,
myslalem, ze bede go holowal (te 400m), wiec zostawilem przekladnie kierownicza (JKC bez luzow) czego zaluje, bo pojdzie na przetop :
- przekladnia kierownicza jest sprawna i jest komplet przewodow ze zbiorniczkiem, wiec mozecie wymontowac i sprzedac
- paaaanie, nikt o to nie pyta

wqrwilem sie, ze zlom po ponad 1pln/kg, a oddaje pewnie ponad 800kg czystej stali,
ze sprawne czesci, ktore zostawiam beda zniszczone,
ze starcilem dwa tygodnie zycia, a i tak zabraklo mi czasu, zeby pobrac resory, przynajmniej krotsze piora, bo demontaz musialby nastapic diaksem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #883 dnia: Sierpień 06, 2021, 13:18:11 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bo baran jeden z drugim wymyślił takie durne przepisy, że sobie człowiek sam swojego auta rozebrać nie może, a pozostałości oddać na złom i dostać papier, tylko trzeba oddać wszystko, a oni tam już "zgodnie z ekologią i przepisami" elegancko zdemontują. Boją się, że ludzie do lasu będą wywalać? Już to robią, więc nic by to nie zmieniło, a gdyby za każdy kawałek byle plastiku, czy innego gówna, można było dostać na flaszkę, to żule by sami wszystko wyzbierali, a i ludzie by pewnie oddali, bo dobre i te 30 pln, zamiast ryzykować i do lasu jeździć. Te durne przepisy przynoszą tylko odwrotny skutek. Ludzie by sobie powyciągali co się nadaje, a resztę by oddali, choćby za free, żeby się problemu pozbyć i papier dostać i niech sobie wtedy utylizują. Na żadnym szrocie, na którym byłem, nie widziałem nic związanego z ekologią. Wszędzie wala się szkło, śruby, kawałki plastiku, nie wspominając o płynach. Kontrole w naszym kraju, to fikcja, jak wiemy. Ale to zwykły człowiek zanieczyściłby środowisko, gdyby na własnym terenie sobie takie auto na spokojnie rozebrał. Raczej nikt nie chciałby wylać sobie na trawnik/kostkę itp. płynów ustrojowych. A tacy pracownicy na złomie, to mają wywalone. Jeśli szef nic nie mówi, to hulaj dusza.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #884 dnia: Sierpień 06, 2021, 22:40:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
ja dostalem okragla sumke za bude stojaca na kolach i to doslownie okragla,
O kurczę, swojego legendarnego ROY'a wysłałeś do huty?
Okrągła, znaczy tysiąc?

Ja dzisiaj wyszarpałem w końcu prawy drążek reakcyjny z przodu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #885 dnia: Sierpień 06, 2021, 23:48:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
O kurczę, swojego legendarnego ROY'a wysłałeś do huty?
legendarny ? a gdzie on obrosl legenda, chyba ze na podlasiu ;p
mialem go tylko 7 lat, najmniej ze wszystkich, dla porownania srebrnego C+ mam juz 21lat - z czego 6 w rozsypce, wiec raczej jego remont zasluguje na bycie legendarnym ;>
troche szkoda mi ROYa, okazalo sie ze buda byla calkiem zdrowa jak na trucka, progi do zrobienia to piczy wlos, ale cala prawa przednia podluznica, a przez to i pas przedni to masakra


Okrągła, znaczy tysiąc?
byles bardzo blisko, bo za calego dostabym tysiaka,
ale napisalem,ze dostalem doslownie okragla sume - pomysl, jaka znasz liczbe/cyfre ktora jest okragla ;]
teraz juz wiem,ze powinienem to inaczej rozwiazac, czyli :
- zdjac pake, bo to sie nie liczy do kompletu,
- wyjac boczne szyby, bo nie zauwazyliby,
- pojechac na szrot i przytulic tysiaka
- oznajmic od razu, ze kupuje sprezyny, piasty przednie, chlodnice i skrzynie biegow - wzieliby moze 5 stow
- cieszyc sie ze zostalo 500+ i czystymi rekami oraz dwoma tygodniami wolnego

a tak qwa musze jeszcze doplacic 10pln za wyrejestrowanie w WK i jechac do Warszawy, zeby to zrobic w ciagu miesiaca, bo inaczej dowala mi 1000pln kary,
placic 10, zeby nie placic 1000 - tak troche mocno haraczem zajezdza
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2021, 23:49:54 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #886 dnia: Sierpień 07, 2021, 01:30:33 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Bo baran jeden z drugim wymyślił takie durne przepisy, że sobie człowiek sam swojego auta rozebrać nie może, a pozostałości oddać na złom i dostać papier,

Pod tym względem u nas jeszcze i tak nie jest aż tak źle, bo jednak szrociaże sporo odzyskują, niektóre firmy jeszcze nawet części do Poloneza chomikują, mimo że to margines rynku.
W UK na złom trafiają auta w pięknym stanie, lakier, tapicerka, piękne alufelgi, dobre opony, wszystko idzie do rozwałki i na przemiał. Do tego stopnia jest problem z częściami, że samochody są kradzione i rozbierane na części, bo łatwiej jest ukraść samochód, niż dostać części na złomie.
Ostatnio zginął Rover BRM, i bez paru części które kogoś interesowały, znalazł się w konterze ze złomem.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #887 dnia: Sierpień 07, 2021, 09:34:38 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
na podlasiu
Skoro już stosujesz podwójne standardy odnośnie używania klawisza "Shift" i nawet celowo jak mniemam popełniasz błędy ortograficzne, żeby podkreślić swoje swoje negatywne nastawienie, zawsze możesz napisać "na pODLASIU" 😆

napisalem,ze dostalem doslownie okragla sume - pomysl, jaka znasz liczbe/cyfre ktora jest okragla
Sorry, nie zajarzyłem od razu. 😅

teraz juz wiem,ze powinienem to inaczej rozwiazac, czyli :
- zdjac pake, bo to sie nie liczy do kompletu,
- wyjac boczne szyby, bo nie zauwazyliby,
- pojechac na szrot i przytulic tysiaka
- oznajmic od razu, ze kupuje sprezyny, piasty przednie, chlodnice i skrzynie biegow - wzieliby moze 5 stow
Patrz, żebyś się nie przeliczył, bo z nimi nigdy nic nie wiadomo...
Ja chciałem kiedyś ze skupu złomu wyrwać zmasakrowane resztki trucka, konkretnie wybrakowane, ale zawierające jeszcze sporo gratów, które uważałem za przydatne. W dzień tam tkwić i demontować nie miałem czasu, więc chciałem to od nich odkupić, rozszabrować do reszty i sprzedać im z powrotem. Od razu powiedzieli, że mi się nie opłaci, bo dziewięć stów będą musieli ode mnie skasować. 😂
A ja za swojego, kompletnego, jeżdżącego, opłaconego, dwa lata wcześniej mniej zapłaciłem...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #888 dnia: Sierpień 07, 2021, 20:30:37 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Za gołą budę po volvo 960 (nie wiem ile kg) złom dał 200pln oczywiście z papierem o wyrejestrowaniu.

Tak sobie czytam ten i kolejne wpisy - kurde, czyżby to kwestia znajomości czy może rejon; względnie sporo się pozmieniało, bo kilka lat temu to nieźle musieliśmy z kumplem kombinować, aby zezłomować (+ wydanie kwitu) niekompletne auto. W kilku punktach nie chcieli wziąć budy bez ukł. napędowego i el. wnętrza.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #889 dnia: Sierpień 07, 2021, 22:50:53 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Jak coś dorzucisz to zawsze zabiorą. Teraz dobra cena złomu dlatego znowu są tacy chętni.
Ale fakt w ŁDZ też miałem problem ze zutylizowaniem auta które 10 lat stało w trawie i się zdematerializowało blacharsko, a bebechy były mi potrzebne.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #890 dnia: Sierpień 08, 2021, 00:04:08 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Skoro już stosujesz podwójne standardy odnośnie używania klawisza "Shift" i nawet celowo jak mniemam popełniasz błędy ortograficzne, żeby podkreślić swoje swoje negatywne nastawienie, zawsze możesz napisać "na pODLASIU" 😆
strach pomyslec co by bylo, gdyby shift mi sie zacial i napisalbym POdlasie - namierzyliby mnie rozdzka w postaci trzykoncowego kija i obrzucili dom dzidami ziemia-ziemia,
najbezpieczniejsza forma to chyba bedzie PodlaISe, tylko po co ja w ogole o tym mysle ? wczesniej nie zaprzatalem sobie glowy ortografia tego zadupia lub raczej zadudzia,
przejde na podlaskie i problem duzych liter odpadnie

Patrz, żebyś się nie przeliczył, bo z nimi nigdy nic nie wiadomo...
pewnosci nie mialem, wiec poszedlem inna droga i wygrzebalem wiecej, bo jeszcze silnik padaczke (rozkrece go w celach naukowo-pomiarowych) drzwi, caly uklad wentylacji, wiazke silnikowa, fotele, lampy, nosek, blotniki itd.
oczywiscie kola wymienilem na takie bardziej nadajace sie na zlom 13'


W UK na złom trafiają auta w pięknym stanie, lakier, tapicerka, piękne alufelgi, dobre opony
zebys sie nie zdziwil, co trafia u nas - na tym szrocie, ktory mam blisko (400m) stoi duzo aut w bardzo dobrym stanie, przynajmniej blacharskim,
czesto trafiaja sie rzadkie auta z lekkimi uszkodzeniami blacharskimi np. zardzewiale progi w fordzie Probe , albo stara mala toyota (lata 80', moze corolla) bez rdzy, czyli podwojna rzadkosc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #891 dnia: Sierpień 08, 2021, 05:49:06 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
strach pomyslec co by bylo, gdyby shift mi sie zacial i napisalbym POdlasie - namierzyliby mnie rozdzka w postaci trzykoncowego kija i obrzucili dom dzidami ziemia-ziemia
Ha ha, z pewnością tak by właśnie było. 🤣

przejde na podlaskie i problem duzych liter odpadnie
Po pierwsze, nazywanie problemem czegoś, co mnie bawi, to dla mnie gruba przesada 😉
Po drugie, "podlaskie", jak i nazwy innych województw, piszemy z małej chyba tylko w zestawieniu "województwo podlaskie". No ale przecież nie musimy pisać poprawnie. 😄

zebys sie nie zdziwil, co trafia u nas - na tym szrocie, ktory mam blisko (400m) stoi duzo aut w bardzo dobrym stanie, przynajmniej blacharskim,
czesto trafiaja sie rzadkie auta z lekkimi uszkodzeniami blacharskimi np. zardzewiale progi w fordzie Probe , albo stara mala toyota (lata 80', moze corolla) bez rdzy, czyli podwojna rzadkosc
A ja się nie dziwię - w końcu to Ameryka, a nie dziadowskie pODLASIE, na którym wszystkie auta zajeżdżane są do ostatniej śrubki i rozbierane do gołego szkieletu przed oddaniem na złom 🤣

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #892 dnia: Sierpień 08, 2021, 11:20:45 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Cóż wyprowadziłem Plusa, czas zrobić przegląd i wymienić olej.
Patrzę w tej chwili na filtr powietrza ( wymieniany 4 lata temu) jest jak nowy, nawet paproszka nie ma. Fakt przejechane może było z 50km. Niestety najwięcej generuje kosztów ze względu na pełne OC plus przegląd.....aktualny przebieg 60.235km.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #893 dnia: Sierpień 08, 2021, 20:43:52 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Zapytam jak zawsze z ciekawości, co za olej pójdzie do tego niskoprzebiegowca ?

W temacie: Od kilku dni Polonez znów robi za dupowóz i wcale na dobre mu to nie wychodzi. Najpierw w ulewe zalało mi podłogę z przodu - głupie rurki odprowadzające wodę z podszybia zwężają się ku dołowi i się poprzytykały. Wkurzyłem się i obciąłem ich dolną część tak, że teraz mają pełny prześwit  <ok> powinno być ok. Jadąc na wesele spaliła mi się kostka, ta wsuwana przy klemie plusowej. To na szczęście na drugi dzień udało się naprawić. Teraz przed wczoraj rozrusznik zaczął bardzo słabo kręcić. Nie wiem czy jutro będzie miał siłę zakręcić żebym pojechał nim do pracy  ;-| oddałem koledze do regeneracji zapasowy rozrusznik i na czwartek ma być. Kolejny nieprzewidziany wydatek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #894 dnia: Sierpień 08, 2021, 21:46:51 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Od kilku dni Polonez znów robi za dupowóz i wcale na dobre mu to nie wychodzi. Najpierw w ulewe zalało mi podłogę z przodu - głupie rurki
A ja zbrodniarz na czas deszczów schowałem dupowóz do garażu (bo mi woda przecieka przez uszczelke anteny) a jeździłem specjalnie polonezem, bo jest szczelny :D

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #895 dnia: Sierpień 08, 2021, 22:43:06 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
oddałem koledze do regeneracji zapasowy
Roverowy ciężko ogarnąć.
Tam siadają najszybciej komutatory a w ŁDZ nikt tego nie robi. Wirnik był trudno dostepny
A szczotki są zgrzewane. Ogólnie ta marka powinna się nazywać Over , Game Over ;)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #896 dnia: Sierpień 09, 2021, 06:47:15 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Szczotki to nie problem,każdy dobry zakład zajmujący się regeneracją dorobi na wzór i zgrzeje na nowo. W Bielsku mi robili rozrusznik to jakoś 150 zł za całość płaciłem  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #897 dnia: Sierpień 09, 2021, 11:07:17 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Tak sobie czytam ten i kolejne wpisy - kurde, czyżby to kwestia znajomości czy może rejon; względnie sporo się pozmieniało, bo kilka lat temu to nieźle musieliśmy z kumplem kombinować, aby zezłomować (+ wydanie kwitu) niekompletne auto.

Akurat tutaj z własnym dowozem, a miejsce znalazłem szukając stacji do utylizacji Leganzy. Ten złom zaoferował 900PLN mimo braku katalizatora, wcześniej oczywiście sumy dobre ale musi być katalizator (ceny katalizatorów też są ciekawe).
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #898 dnia: Sierpień 09, 2021, 12:51:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
utylizacji Leganzy
co tam znowu pojawilo sie i zniknelo ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #899 dnia: Sierpień 10, 2021, 22:05:38 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dzisiaj czasu wystarczyło mi tylko na przygotowanie przednich drążków reakcyjnych do zamontowania na budzie, ale samą budę trzeba będzie jeszcze do tego przygotować. I z tym będzie więcej roboty.
Aha... Wbrew temu, co sugerowano w wątku o drążkach, gwint nie jest wcale taki typowy. Dla M16 standardowy jest 2 mm i taką narzynkę, oczywiście, posiadam. Tutaj jest natomiast M16*1,5, więc przydatna okazała się raczej drucianka na kątówkę oraz nakrętka, która posłużyła mi w pewnym sensie jako narzynka. Przepracowany olej też się przydał.