Autor Wątek: Szeroka stal w wąskim Trucku  (Przeczytany 2688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szeroka stal w wąskim Trucku
« dnia: Maj 31, 2021, 13:55:37 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
A więc tak. Mam 16 stalówki strukturalne. ET 37 6 cali. W wąskim Trucku bez dystatnu nie pasuje (dotyka sprężyny, założony tylko fabryczny 5mm). Więc przednie planuje zwęzić od środka, żeby była od wewnętrznego rantu felgi do mocowania do piasty tyle ile w trucku było a zewnątrz poszerzyć. Na 7-7.5 cala. Tył chce dać 9 cali i w Trucku nie powinno być problemu że za szeroko. Na et37 i 6 calach do ramy jest parę cm wiec tylne felgi od wewnątrz nie byłyby zwężane, tylko poszerzone na 9cali. Na przód dać 7.5 cala czy JEDNAK 7 dać ( czytałem inne tematy). I czy może tył dać jednak 10cali? 😁 Tylko jakie potem opony na to założyć 😅
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2021, 14:13:30 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Szeroka stal w wąskim Trucku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2021, 14:38:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
z przodu twoja felga powinna pasowac, co prawda sprezyna w waskim wygina sie inaczej, ale to milimetry roznicy,
zaloz kolo, opusc auto i wtedy powinienes moc wlozyc dlon miedzy opone,a sprezyne,
mozesz dac dystans 10mm, wtedy nadal bedziesz mial centrowanie pod felge, a kolo da sie swobodnie zalozyc,
nie ma sensu przerabiac felg,

z tylu w Trucku mozesz zalozyc nawet blizniaki ;p
od srodka ograniczony jestes jedynie ramą i resorami
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Szeroka stal w wąskim Trucku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2021, 15:46:05 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Dobra co do przodu masz rację. Opona 195 45 16 nie pozwalała mi założyć koła. Dokrecilem na chama żeby opona wcisnęła się w sprężynę udało sie. i między felga a sprężyna jest parę mm jak koła są na wprost. Dotyka do sprężyny felga dopiero przy maks skręcie w prawo lub w lewo. Oczywiście na podniesionym samochodzie. Dystansów właśnie nie chciałem dawać. Skoro felgi i tak przerabiam to po co dystans. Jak za zwężenie jednej felgi od wewnątrz to koszt 50zl a potrzeba tylko dwie zwęzić 😀 nie wiem, zastanowię się jeszcze bo tego fabrycznego dystansu też się chciałem pozbyć. I taka kwestia jeszcze: więcej niż 7-7.5 cala nie wkładać  na przód bo co? Wystaje poza obrys czy obciera?:)
I na 10 cali szerokości to jaka by wypadało oponę założyć? Bo nie wiem czy mnie będzie stać na opony jak będą mega drogie  😂😂
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2021, 15:48:10 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Szeroka stal w wąskim Trucku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2021, 17:20:11 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
I na 10 cali szerokości to jaka by wypadało oponę założyć?

Zakres 245 - 295

Zresztą zerknij na tą tabelę:
https://wulkanista.pl/dobor-felg-do-opon/