Autor Wątek: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy  (Przeczytany 1669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« dnia: Lipiec 27, 2021, 16:46:18 pm »

Offline cinek88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro
Witam,
Posiadam wąskie Caro 1.5 GLE z 92r (MR91), ostatnio występuje problem z "zanikającymi" kierunkowskazami. Mianowicie, podczas jazdy i skrętu, kiedy uruchamiam kierunkowskaz (bez znaczenia czy lewy czy prawy) to włącza się 3-kortonie, po czym wyłącza się, muszę wrócić do pozycji "0" i uruchamiam jeszcze raz, i znowu trzykrotnie się uruchomi i sie wylącza - zanika. Po kilku próbach potrafi raz cyknąć i się wyłącza, a jak robię to często, czy uruchamiam raz za razem to wogóle się nie chce już uruchomić... Po dłuższej przerwie znowu "cyka" trzykrotnie" po czym się wyłącza (zanika)....

Czy ktoś wie, o co może chodzić? Przy okazji rozmowy ze starszym gościem sugerował że może to być kwestia wymiany jakiegoś przekaźnika/przełącznika? dobrze nie powiem bo wyleciało mi z głowy...

Niedługo jadę na przegląd i chciałbym tą usterkę wyeliminować...

Dzięki za info!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2021, 16:59:29 pm wysłana przez cinek88 »

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2021, 20:05:20 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Przerywacz kierunkowskazów do wymiany.

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2021, 23:08:13 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Potwierdzam wcześniejszą odpowiedź, przerywacz

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2021, 17:07:05 pm »

Offline cinek88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro
dzięki Panowie za odpowiedź:)

Czy wiecie gdzie on może się znajdować (gdzie jest zlokalizowany) - wyczytałem gdzieś w starych wątkach, że znajduje się "nad" rączką od podnoszenia maski wewnątrz kabiny, gdzieś za zegarami.
Kolejna kwestia to podobno do 93r był inny typ, ponieważ po 95 był jakiś mikroprocesor? - czy to jest metalowy cylinder czy coś takiego: plastikowa kostka ?
Czy ma ktoś jakieś zdjęcia jak to wygląda, jakieś oznaczenie, symbol części? Ewentualnie czy ktoś mógłby mi podesłać link (np. allegro) gdzie mogę taki przerywacz zamówić do wąskiego Caro z 92r. (MR91)

Nie odbierajcie tego, że jestem leń i nie chce mi się go wymontować, ale niestety nie mam przy sobie auta (100km:)) i nie jestem w stanie fizycznie do niego zajrzeć i ewentualnie wymontować starą część, a chciałbym ją już zamówić aby mieć na sobotę, aby to wymienić... - dzięki wielkie!  :]

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2021, 17:25:03 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
wyczytałem gdzieś w starych wątkach, że znajduje się "nad" rączką od podnoszenia maski wewnątrz kabiny, gdzieś za zegarami.
I tam szukaj.
Kolejna kwestia to podobno do 93r był inny typ, ponieważ po 95 był jakiś mikroprocesor?
Tak, zgadza się. Ty potrzebujesz taki jak w drugim linku. Przerywacz mechaniczny (metalowy cylinder) był w starszych Borewiczach etc.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2021, 14:21:59 pm »

Offline cinek88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro
Hej,
Odkręciłem zegary, i nie widzę tam żadnego metalowego cylindra, a widzę coś takiego (plastikowa skrzynka), dokładnie z takimi samymi oznaczeniami: Przerywacz kierunkowskazów

Możliwe że taki mogli zamontować zamiast tego metalowego cylindra? chyba że jest gdzie indziej zlokalizowany...


Dzieki za info

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2021, 15:04:46 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
tak.
W okolicy końca lat 80 i do czasów Caro było takie rozwiazanie.
Podobne rozwiązania trafiły do innych PL aut z tego czasu.

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2021, 17:51:33 pm »

Offline cinek88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro
Zna ktoś jakiś dobry sklep z częściami do poldka? muszę zamówić ten przerywacz. Obleciałem kilka miejscowych szrotów/sklepów i nic, na olx/allegro też bryndza...

Pozdrawiam,

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2021, 21:33:09 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2021, 20:54:32 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
https://allegro.pl/oferta/fso-polonez-przerywacz-swiatel-8569547132
https://allegro.pl/oferta/fso-polonez-przerywacz-swiatel-8569581607

Po za tym rozbierz ten przerywacz to zrobimy inżynierię wsteczną i znajdziemy problem.
Jest tu kilku elektroników zawodowych i hobbystycznych. Do testów potrzeba jedynie 2xżarówka 21W i źródło prądu 12V

A nawet znalazłem nowy :
https://sprzedajemy.pl/przerywacz-kierunkowskazow-fso-125p-polonez-nowy-warszawa-2-6bea9f-nr64464858

Tylko zanim go kupisz trzeba dokonać pomiaru czy to jego wina.

A nawet jest temat o konwersji tego cudu w obie strony
http://forum125p.pl/viewtopic.php?f=39&t=2228
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2021, 21:06:08 pm wysłana przez diodalodz »

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2021, 17:05:43 pm »

Offline cinek88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro

problem rozwiązany - wadliwy okazał się przerywacz kierunkowskazów

Po wymianie śmiga aż miło - i jest dużo cichszy ( chodzi o dźwięk uruchomionego kierunkowskazu:) )

@diodalodz - dzięki za namiary na kolegę od nowego przerywacza, okazało się że trudni się w naprawie naszych staruszków (auta FSO) oraz posiada sporo części do nich:)


Pozdrawiam,

Odp: FSO Polonez 1.5 GLE 92r - zanikające kierunkowskazy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2021, 19:41:18 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
starego da się naprawić. Możesz mi go podesłać to zrobię inżynierię wsteczną i wrzucę instrukcję jak go naprawić.