Autor Wątek: Yanosik XS - warto?  (Przeczytany 4676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yanosik XS - warto?
« dnia: Grudzień 05, 2021, 22:47:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Chcę kupić taką zabawkę, ktoś może używa?

https://www.sklep.yanosik.pl/yanosik-xs

Podoba mi się, że nie ma ekranu, jest mały i można go zamontować w dowolnym miejscu auta w sumie. Zastanawiam się nad kupnem, zamiast montowania CB.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2021, 23:02:10 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
mam 2 lata już, polecam w 100%, do tego dożywotni abonament, w obecnych czasach wydatek bardzo szybko się zwraca jeżeli lubisz ostro jeździć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2021, 23:04:11 pm wysłana przez Joker »
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2021, 23:59:22 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Zastanawiam się nad kupnem, zamiast montowania CB.
Dużo jeździsz?
Osobiście bardziej uważam to za uzupełnienie radiotelefonu, na samym Yanosiku już nieraz bym się przejechał (szczególnie, że białe czapki coraz częściej stosują jakiś dziwne zabawki np. drony o których się nie dowiesz na Yanosiku).
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2021, 00:08:09 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Polonezem mi zazwyczaj ok. 15 tysięcy rocznie, chociaż w tym roku tak kilometry lecą, że pewnie dobiję do 20 + 1-2 tyś innymi autami. W tym momencie nie mam CB, a ze smartfona nie korzystam - w sumie oprócz nawigacji z 4-letnimi mapami ostrzegania brak, a jak wiadomo od nowego roku milicja dostaje szersze możliwości celem łatania budżetu, stąd właśnie pomyślałem o kupnie tego :).

Wiadomo, że wszystkiego (jak dronów) może nie wykryć, ale skuteczność podobno ma niezłą.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2021, 00:22:06 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
ale skuteczność podobno ma niezłą.
Na głównych trasach jest ok, gorzej z jakimiś dziurami jak u mnie na wschodzie gdzie ludzie tego za dużo nie używają, a do tego często jest kiepski zasięg. Wtedy tylko łączność na 11m ratuje sytuację.

ze smartfona nie korzystam
Ogólnie przy takich przebiegach bym sobie mocno głowy nie zawracał dedykowanym urządzeniem i kosztem, ale przy sytuacji braku smartfona, zmienia to mocno postać rzeczy. Na Twoim miejscu wziąłbym na początek ten miesięczny pakiet i potestował - zobaczysz czy na twoim terenie się sprawdza czy nie.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2021, 07:53:00 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Wydaje mi się lepszą opcją kupić jakiś smartfon do 250zł i tylko używać go do nawigacji czy takich aplikacji. Ja np mam drugi smartfon który tylko służy mi do nawigacji i to jest chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2021, 11:49:10 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wczoraj zrobilem trase pastuchemCC 3.6 300KM na letnich oponach, wiec uzywalem w porywach do 50KM,
praktycznie nie przekraczalem predkosci, nie za bardzo wiec widze sens wydawania tak duzych pieniedzy na "antyradary",
nie wiem jak czytac ta oferte, bo widnieje cena 399 i na dole sa opcje abonamentu. gdzie tez jest +399, czyli 8 stow za pierdoluche w formie pejdżera z ideogramami wygladajacymi nieintuicyjnie to na pewno za drogo,
taniej jest kupic tablet lub tani telefon zwany smartfonem i uzywac aplikacji

drugi smartfon który tylko służy mi do nawigacji i to jest chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie
do nawigacji nie jest to najtansze rozwiazanie, bo musisz miec internet, a to kosztuje,
ale w przypadku, gdy uzywasz aplikacji do ktorych i tak musisz miec internet, to wtedy inaczej juz sie to liczy i nawigacje masz przy okazji
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2021, 11:54:29 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dajmy spokój smartfonom, u mnie mają to do siebie, że jestem do nich za mało cierpliwy, i kończą lecąc przez okno  :d Temat jest o janosiku, nie smartfonach.
Wezmę na próbę używkę z aukcji z abonamentem i przetestuję ten system.

KGB - od nowego roku mandaty idą w kosmiczne ceny, więc się opłaca jednorazowo wydać te 400zł, niż kilka razy więcej przy ewentualnym złapaniu na "suszarkę" na ograniczeniu do 50 km/h z dupy na trójpasmówce. Po nowym roku musiałbym zapewne pracować na mandaty 2 miesiące bez jedzenia, picia i mieszkając w kartonie :P

--- ostatni post wywaliłem w kosmos, uwagi o moralności używania takiego urządzenia, i uwag na temat śmiertelnego zagrożenia jakie niesie ze sobą wychylenie wskazówki za mocno w prawo, proszę zachować dla siebie, w świadomości, że jest się świętszym od papieża. --- To temat o urządzeniu, jego jakości i funkcjach, a nie świadomym łamaniu prawa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2021, 12:48:49 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2021, 13:02:11 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
wczoraj zrobilem trase pastuchemCC 3.6 300KM na letnich oponach, wiec uzywalem w porywach do 50KM,
praktycznie nie przekraczalem predkosci, nie za bardzo wiec widze sens wydawania tak duzych pieniedzy na "antyradary",
nie wiem jak czytac ta oferte, bo widnieje cena 399 i na dole sa opcje abonamentu. gdzie tez jest +399, czyli 8 stow za pierdoluche w formie pejdżera z ideogramami wygladajacymi nieintuicyjnie to na pewno za drogo,
taniej jest kupic tablet lub tani telefon zwany smartfonem i uzywac aplikacji

drugi smartfon który tylko służy mi do nawigacji i to jest chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie
do nawigacji nie jest to najtansze rozwiazanie, bo musisz miec internet, a to kosztuje,
ale w przypadku, gdy uzywasz aplikacji do ktorych i tak musisz miec internet, to wtedy inaczej juz sie to liczy i nawigacje masz przy okazji

Ja mam zrobioną nawigacje offline. W tym drugim telefonie nawet nie mam karty sim. Jedynie co jakiś czas aktualizuję. Mapy google mają taką funkcje offline. Jeżdżę już z taką nawigacją koło 3 lat i zawsze dobrze działa, nigdy z nią problemów nie miałem

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2021, 13:22:42 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak działa to urządzenie, bo kiedyś się zastanawiałem. W aplikacji jest kto, za ile, na jakim numerze drogi i w którym kierunku. Jeszcze jest wiarygodność zgłaszającego. A w urządzeniu jest pulsująca ikonka? To w sumie skąd wiadomo o co chodzi. Jest zgłoszenie że za 4km radar, tyle że nie wiadomo gdzie?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2021, 13:25:42 pm wysłana przez utek »

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2021, 14:36:01 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Ja mam zrobioną nawigacje offline.
Albo iGo dla androida i też śmiga pięknie.

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2021, 18:18:17 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
do nawigacji nie jest to najtansze rozwiazanie, bo musisz miec internet, a to kosztuje,
ale w przypadku, gdy uzywasz aplikacji do ktorych i tak musisz miec internet, to wtedy inaczej juz sie to liczy i nawigacje masz przy okazji
No faktycznie,25 zł 10GB internetu i rozmowy plus SMS no limit,drogo w "ch*"  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2021, 21:11:11 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
na smartfona owszem jest za darmo, ale musisz go ładować, musisz pamietać żeby włączyć aplikacje, musisz go mieć ze sobą
te urzadzenie jest podlaczone u mnie pod stacyjke, wlacza sie automatycznie, nie musze o nim pamietac.
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2021, 21:12:34 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Opisz jak to działa. Skąd wiesz gdzie "stoją"?

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2021, 21:18:39 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
komunikaty głosowe z podaną odległością + miga odpowiedni ideogram na urzadzeniu do momentu miniecia zdarzenia
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2021, 21:23:25 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Aha, czyli nie tylko miganie. 

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2021, 00:01:34 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Joker, i faktycznie ten sprzęt się sprawdza na trasach, wyłapuje większość kontroli?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2021, 06:57:35 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
A na jakiej zasadzie to działa?

Nawigacja z Playa ma funkcję ostrzegania przed kontrolowami zgłaszanymi przez użytkowników. W praktyce działa to tak, że przecież nie wszyscy zgłaszają kontrole, a część zgłasza nieistniejące, bo ma takie poczucie misji żeby było bezpiecznie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2021, 07:17:01 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W aplikacji jest tak, że pokazana jest wiarygodność zgłaszającego. Kolejny użytkownik potwierdza "zagrożenie", w ten sposób wiadomo że jest wiarygodne. Jeżeli nikt nie potwierdzi, po jakimś czasie znika.

Odp: Yanosik XS - warto?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 07, 2021, 21:04:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Czyli jeżeli nikt akurat za tobą nie ma Yanosika, to ogłoszenie znika i wjeżdżasz z przekroczoną prędkością na kontrolę.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E