Autor Wątek: Polonez caro plus 1.6gli szarpie przy 2000 obr. nie ma mocy dusi sie i gaśnie  (Przeczytany 1300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marfi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 gli bosch
Siemka mam problem z moim caro plusem 1.6gli bosch minaowicie podczas pracy na luzie gdy dodam gazu do 2000-3000obr. auto lekko się telepie,
później podczas jazdy samochod nie ma mocy gdzy wejdzie na 2k obr i dalej obroty nie ida auto nie przyspiesza mocy nie ma wcale po puszczeniu gazu auto gaśnie później ciężko odpala chyba że wyłącze zapłon i jeszcze raz odpale wtedy pojedzie ale po chwili to samo. Co może kończyć swój żywot?
Jeszcze mam pytanko czy da się wymienić czujnik poziomu paliwa "na luzie" w sensie bez urywania śrub czy zawsze się ukręcą

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moze byc wiele przyczyn,
zbyt niskie cis. lub wydajnosc paliwa - padajaca pompa,
padnieta uszczelka pod glowica i brak cis. sprezania na jednym lub dwoch cylidrach,
padajacy czujnik polozenia walu, TPS, cewka zaplonowa,

naprosciej sprawdzic cis. sprezania i cis. paliwa, ale trzeba miec do tego przyrzady
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jeśli gli ma "przelew" to sprawna pompka powinna podać tyle paliwa żeby nawet przy największych obciążeniach było go za dużo. Załóż kawałek przezroczystego wężyka na przelew i zobacz czy powyżej 2000 coś nim wraca do baku. Jeśli nie to pompa umiera.

 Analogicznie jeśli jest go dużo to regulator ciśnienia paliwa. Ale tego nigdy nie sprawdzałem więc to tylko teoria wymyślona na poczekaniu.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.