Autor Wątek: Stacyjka  (Przeczytany 1232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stacyjka
« dnia: Sierpień 06, 2022, 13:33:21 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE

Odp: Stacyjka
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2022, 13:36:32 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Jak to jest tak samo robione jakoś a nie na jakość jak reszta gratów do tych wynalazków to lepiej szukać ładnej używki,niewiem czy cienko cienko nie miało tej samej też więc na szrocie bez problemu dostaniesz <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Stacyjka
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2022, 20:37:11 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To za 600zł to raczej nie jest oryginał. Szyld powinien być niklowany a tu wygląda na plastikowy.

Odp: Stacyjka
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2022, 21:12:22 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Czarny szyld jest od malucha EL ten sam producent tylko czarny szyld oryginał ten sam producent co do FSO. A  co do zamienników stacyjek to powiem tak . Wszystko co wrzuciłeś to są po prostu stacyjki od Ducato 1 tylko pod inną nazwą wrzucone żeby drożej sprzedać . Jeśli trafisz taki sam zamiennik tylko z kluczykiem takim jak do drzwi od Eleganta (taki sam kluczyk jak do  jak stacyjki do Uno/cienias) to mogę polecić znajomy ma taką stacyjkę w maluchu nie wiem co to za zamiennik bo znajomy to ze złomu wyciągnął ale jakością nie odbiegała od oryginału.
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Stacyjka
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2022, 21:44:36 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Czarny szyld jest od malucha EL ten sam producent tylko czarny szyld oryginał ten sam producent co do FSO. A  co do zamienników stacyjek to powiem tak . Wszystko co wrzuciłeś to są po prostu stacyjki od Ducato 1 tylko pod inną nazwą wrzucone żeby drożej sprzedać . Jeśli trafisz taki sam zamiennik tylko z kluczykiem takim jak do drzwi od Eleganta (taki sam kluczyk jak do  jak stacyjki do Uno/cienias) to mogę polecić znajomy ma taką stacyjkę w maluchu nie wiem co to za zamiennik bo znajomy to ze złomu wyciągnął ale jakością nie odbiegała od oryginału.
Nie wiem jaki kluczyk do drzwi powinien mieć elegant ale z tą stacyjką od Ducato to wygląda że masz rację:
https://allegro.pl/oferta/stacyjka-do-fiat-ducato-citroen-c25-peugeot-j5-9842637256

Chyba to kupię i zobaczę ile to jest warte.

Edit: Są też dostępne lepsze:
https://allegro.pl/oferta/febi-obudowa-ze-stacyjka-fiat-ducato-i-1-9-2-5-td-11982659943
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2022, 21:46:55 pm wysłana przez Tales »

Odp: Stacyjka
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2022, 21:55:22 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5088
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wszystkie polskie fury miały podobne te stacyjki, różnica bywała tylko w ilości pinów w kostce, ale kostki są zamienne. Ostatnio taką bardzo ładną stacyjkę wydarłem na szrocie z Lublina II. Lubiłem zawsze mieć na zapas takie rzeczy, bo lepiej przewalać z miejsca na miejsce po garażu, niż później szukać, jak padnie i trzeba na szybko.
Jest to coś warte?
Tam widzę producent, to powszechnie znane i cenione magnetti marelli. Wszyscy "polecają" produkty tej firmy.
Bo za oryginał 600zł to chyba przegięcie:
Ja bym raczej powiedział, że się chyba na łby pozamieniał z wiadomo czym. Gruba przesada.
Tu masz, niby oryginał i niby "nowa, niemalowana" ale bez kostki.
https://sprzedajemy.pl/nowa-stacyjka-polonez-fso-fiat125p-126p-zuk-jastrzebie-zdroj-2-6bea9f-nr64156724
Tak poprzeglądałem neta i trochę tego idzie znaleźć, nowe i używane.
A że to może pochodzić z ducato, to nic niezwykłego, bo przecież nasi zawsze coś od innych podebrali. Ta z Lublina, co ja mam, to też już miała tą obejmę blaszaną, anie aluminiową, więc albo ktoś zmieniał, albo takie już wychodziły później.

Odp: Stacyjka
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2022, 22:57:50 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2075
Miałem magneti 10 lat temu, jak wypaliły mnie oryginały i było bardzo fajnie.