Autor Wątek: Bielsko-Biała - ktoś działa?  (Przeczytany 1393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bielsko-Biała - ktoś działa?
« dnia: Grudzień 13, 2022, 13:22:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Słuchajcie, sprawa wygląda tak:

W Bielsku-Białej jest taka fajna laska, która ma Poloneza Plusa i ma problem żeby go naprawić.
Wszystko było dobrze, aż dostał HGFa i krótko po naprawieniu HGFa silnik stracił moc i zaczął tłuc jakby ktoś pod maskę wrzucił wór puszek po piwie.

Moim zdaniem jak go składali to ustawili luz zaworowy jak dla silnika z mechanicznymi popychaczami i mu laski wypadły, ale mnie tam nie było i się nie znam.

Więc pytanie, czy wiecie kto tam albo w okolicy by to mógł ogarnąć, bo już do któregoś warsztatu oddaje i jej powiadają że "wałek rozrządu tłucze o blok", a "ogrzewanie nie działa, bo się bezpiecznik przepalił". - więc to tacy "specjaliści".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2022, 13:25:54 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2022, 16:53:12 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
To z FB takie historyje?  :P
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2022, 17:27:17 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Fajna laska i ma poloneza. 😂😂😂

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2022, 19:44:39 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Tam jeszcze jest historyjka że podłużnica poleciała i nie opłaca się tego robić.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2022, 19:51:53 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Wszystko da się zrobić, szczególnie w naszych autach, kwestia determinacji, kasy i oczywiście miłości do auta.

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2022, 20:20:27 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Jakieś zdjęcia ? Poloneza oczywiście  ;p

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2022, 20:43:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
No, zmieniła próg dopiero i był HGF robiony po którym się wszystko nagle spartoliło, więc szkoda by go było spisywać na straty w tym momencie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2022, 21:01:04 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Gdzie to taka historia?
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2022, 00:11:17 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ciekawa historia. Kobieta jeżdżąca polonezem, w naturze występuje niezwykle rzadko. A że mechanicy mają wyjebane na poloneza, to nic dziwnego. Mogła kupić coś z vaga, to prędzej by dupy ruszyli, bo na tym można zarobić i jeszcze coś przyciąć na częściach.
Jakieś zdjęcia ? Poloneza oczywiście 
Polonez jak polonez, na pannę też by rzucił okiem, nie?
Tam jeszcze jest historyjka że podłużnica poleciała i nie opłaca się tego robić.
No cóż, nowego z taśmy już nie kupimy, znaleźć coś dobrego powoli coraz ciężej, ceny coraz wyższe, więc czy ja wiem, jak to teraz z tą opłacalnością jest? Powoli trzeba myśleć o tym, że lepiej już nie będzie.

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2023, 14:38:10 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Ciekawa historia. Kobieta jeżdżąca polonezem, w naturze występuje niezwykle rzadko.

Ale zdarza się . Była u mnie w okolicy kiedyś serio fajna babeczka która jeździła przez jakiś czas plusem ale to było ze 3 lata temu wstecz gdzieś więc się zdarza.     
No cóż, nowego z taśmy już nie kupimy, znaleźć coś dobrego powoli coraz ciężej, ceny coraz wyższe, więc czy ja wiem, jak to teraz z tą opłacalnością jest?

Kupić zdrową budę mechanikę zawsze się zrobi . Ważne żeby dół i dach był zdrowy resztę z miarę da radę się ogarnąć .  Jeśli nie trzeba dołu ruszać to  jest dopiero dla mnie opłacalny biznes. Przeszedłem już przez spawanie Sratu i wykończyło mnie to mocno psychicznie i nie wiem czy 2 raz bym się podjął a idealne ono i tak nigdy nie będzie... A Z cenami też powariowali . Jeden mój znajomy oryginalne caro Rovera z ELB  z 3kami starego typu i Grokami sdandardami (zeswapowanego na 1.6 bo 1.4 było trupiase) sprzedał ostatnio za 10 tys zł bo zbiera na wesele . Też mnie wywaliło z kapci jak usłyszałem ile bo auto nie było w 100% idealne było i lakier był do podrobienia ale dziur w nim żadnych nie było ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Bielsko-Biała - ktoś działa?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2023, 17:49:42 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo blacharkę tak samo jak całą resztę trzeba lubić. Mam kumpla który dłubie po godzinach bo lubi i z kawałka blachy a w szczególności jak popije umie zrobić takie reperaturki i to potem wstawić że lakiernik szpachli musi kłaść na łączeniu tyle co przejechać palcem,tyle że jak przyjdzie ktoś z ulicy to się ceni  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali