Autor Wątek: Klepanie szklanki  (Przeczytany 1648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klepanie szklanki
« dnia: Grudzień 27, 2022, 23:16:14 pm »

Offline białas

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez przejściówka 1.4 16v
Witam, odkąd zrobiłem upg i wymieniłem na nowe szklanki, jedna ciągle cyka ale tylko na ciepłym silniku
 co poszło nie tak? wadliwe szklanki?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2022, 23:20:56 pm wysłana przez białas »

Odp: Klepanie szklanki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2022, 23:40:17 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Jesteś pewien że to szklanka ? Przed zrobieniem uszczelki też tak się działo ? Nawet jak dodasz gazu to nie cichnie ? Niestety system olejenia jest wredny w tych silnikach, olej w głowicy rozprowadzony jest szeregowo tylko z jednego punktu, jak pokrywa jest nieszczelna albo przytkana na kanałach olejowych to część popychaczy ma słabe smarowanie. Sam silnik może też być w kiepskiej kondycji, albo pompa oleju. U siebie też już kilka razy czyściłem, wymieniałem, uszczelniałem i dalej klepie prze okrutnie. Jak jest nagrzany to oczywiście klepie mocniej.

Odp: Klepanie szklanki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2022, 23:46:42 pm »

Offline białas

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez przejściówka 1.4 16v
Jesteś pewien że to szklanka ? Przed zrobieniem uszczelki też tak się działo ? Nawet jak dodasz gazu to nie cichnie ? Niestety system olejenia jest wredny w tych silnikach, olej w głowicy rozprowadzony jest szeregowo tylko z jednego punktu, jak pokrywa jest nieszczelna albo przytkana na kanałach olejowych to część popychaczy ma słabe smarowanie. Sam silnik może też być w kiepskiej kondycji, albo pompa oleju. U siebie też już kilka razy czyściłem, wymieniałem, uszczelniałem i dalej klepie prze okrutnie. Jak jest nagrzany to oczywiście klepie mocniej.
Nie było tego, pracował cichutko a silnik ma nalotu 80k km, na zimnym pracuje ładnie nie cyka zaczyna cykać z coraz wyższą temperaturą silnika i nie cichnie po dodaniu gazu i słychać to z daleka że to szklanka a nie tłok
dodam że kilka szklanek było kompletnie miękkich gdy je wyjąłem z pudełka oczywiście były zalane w oleju.

Odp: Klepanie szklanki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2022, 00:05:20 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Skoro tak, to nic tylko wymień je z powrotem na stare (o ile ich nie wyrzuciłeś), różnie bywa ze współczesną jakością. U mnie klepał od początku i pomoże mu już tylko swap  <spoko>

Odp: Klepanie szklanki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2022, 00:33:34 am »

Offline białas

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez przejściówka 1.4 16v
Skoro tak, to nic tylko wymień je z powrotem na stare (o ile ich nie wyrzuciłeś), różnie bywa ze współczesną jakością. U mnie klepał od początku i pomoże mu już tylko swap  <spoko>
Mam drugi komplet nowych szklanek, teraz tylko zabrać się za to.

Odp: Klepanie szklanki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2022, 11:21:25 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2081
Moje zaczęły klepać po 7 tyś km i chwilę potem był drugi remont. Wałek duet + kolbenshmit od goriana

Odp: Klepanie szklanki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2022, 12:43:40 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Tyle że to w ohv, a tu mamy rovera. Tak czy inaczej wszędzie się można naciąć, ja bym radził zakładać stare jeśli nic im nie było. 80 tys. km to nie jest tak dużo. 

Odp: Klepanie szklanki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2022, 13:11:35 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Klasyka gatunku z nowymi szklankami. Dwa razy rozbierałem już górę silnika po założeniu nowych szklanek. Na starych wyczyszczonych jak ręką odjął. Do tego zaraz dojdzie nierówna praca na zimnym silniku. ;) Polecam stare rozłożyć na części pierwsze, wyczyścić, dać ciut świeżego oleju i będzie grało. No i mostek na klej anaerobowy, a nie żadne silikony czy inne dirko.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Klepanie szklanki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2023, 01:39:32 am »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Wystarczy każdy popychacz rozebrać i wyczyścić w nim a potem sprawdzić zawór zwrotny kompensatora luzu. jak toto nie jest zatarte, to będzie działać OK.
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!