Autor Wątek: Remont OHV czy swap silnika - dyskusja?  (Przeczytany 3619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2023, 20:12:54 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Pierwsze słyszę żeby do Poloneza dało się ot tak zamontować silnik do montażu poprzecznego. W ogóle nie słyszałem nigdy o Polonezie z silnikiem Daewoo.
Kapustę na pokrywie widać. <faja>

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2023, 20:19:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Ty nie słyszałeś, a OBR taki silnik zainstalował do Poloneza...  Nawet dokumentacja się zachowała.

Słyszałem tylko o prototypie wiązki, bo KGB o niej wspominał. I to siedzi na belce i stabie OHV? Jaka tam była skrzynia?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2023, 20:36:19 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Nie macałem tego jeszcze. Jak będę miał okazję to się podzielę informacjami.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 15, 2023, 20:47:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Kapustę na pokrywie widać. <faja>
Kurde, bardzo fajnie to wygląda. Zawsze lubię popatrzeć na jakieś nietypowe silniki w poldku. Swoją drogą, to można by stworzyć bardziej aktualną listę silników z bardziej dzisiejszych czasów, które można by pożenić z poldozaurem. Kto to miał ten 1,8 z vaga? Bolim? To też ładnie wyglądało. Tak jak tu koledzy piszą, remont ohvki, to tak średnio, no chyba, że ktoś chce klasyka w pełnym oryginale, to co innego. Rover jak rover, piszecie, że braki już w silnikach i ceny duże, no to zostają swapy na coś szeroko dostępnego i taniego w naprawach. Ogólnie, to mając wór kasy, odchodzą nam praktycznie wszystkie problemy i wtedy tylko można sobie wybrać wśród różnych opcji, co nam się podoba, bo ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 15, 2023, 20:48:01 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Kapustę na pokrywie widać.
Drobny problem, ten sam co w przypadku Rovera - wydech nie po tej stronie co powinien.

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 15, 2023, 21:01:50 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Kapustę na pokrywie widać.
Drobny problem, ten sam co w przypadku Rovera - wydech nie po tej stronie co powinien.

Pierdoła, przy wymianie motoru i tak trzeba nowy wydech zbudować bo fabryczna słomka fi 42 to tak średnio się nadaje. Do tego jakaś osłona termiczna w okolice serwa, ale dokąd nie ma turbo to nie jest to coś niezbędnego.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 15, 2023, 21:58:08 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Już parę lat temu ktoś swapował x20sed do poloneza http://daewooforum.pl/temat72384.html

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2023, 22:17:33 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Już parę lat temu ktoś swapował x20sed do poloneza http://daewooforum.pl/temat72384.html
Noo. nasz kolega forumowy Tomasz#1969  <yes> Daleko szukacie, a macie na miejscu :P
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2023, 22:39:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
post sprzed 8 lat - straszne!!
pamietam, ze mierzylem lape i liczylem jaki dystans trzeba dorobic do lozyska wyciskowego, bo skrzynia z omegiA i zamach ze sprzeglem z przednionapedowki nie dogaduja sie,
wydaje sie, ze to bylo 3, gora 4 lata temu, a nie grubo ponad 8
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Re: Witam
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2023, 23:29:56 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3029
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
No kurde czas leci, a silnik dalej działa :) W sumie fajny to był pomysł i po tych 8 latach jestem zadowolony.

Tak, pamiętam jak z KGB się zastanawialiśmy jak rozgryźć tą łapę.

Ale to mi przypomniało jedną rzecz - już najwyższy czas zrobić rozrząd w tym silniku :P (miałem robić jak tylko odpale i dopracuje detale - gwoli ściśłości wciąż niedopracowane.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Remont OHV czy swap silnika - dyskusja?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 16, 2023, 14:06:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ty nie słyszałeś, a OBR taki silnik zainstalował do Poloneza...  Nawet dokumentacja się zachowała.

Słyszałem tylko o prototypie wiązki, bo KGB o niej wspominał. I to siedzi na belce i stabie OHV? Jaka tam była skrzynia?

Wrzucałem na forum skan faksu dotyczący nadania numeru vin poloneza z silnikiem lanosa, który uratowałem z FSO.

Dziękuję za podpowiedzi ale wolałbym wyremontować swój. Kupując używany do Poloneza to wielka loteria.

Miernik poziomu kompresji ile teraz kosztuje, 100zł? Miernik ciśnienia oleju chyba podobnie. Odkręcić korek oleju i spojrzeć, czy nie ma nagaru/mułu po kiepskich olejach. Kupować tylko na aucie, z możliwością odpalenia. Kilka silników tak załatwiłem znajomym i jeszcze nikt nie narzekał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2023, 14:08:59 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...