Autor Wątek: Szeroka chłodnica w GLE  (Przeczytany 1833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szeroka chłodnica w GLE
« dnia: Styczeń 26, 2023, 08:18:08 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Mam pytanie dotyczące montażu szerokiej chłodnicy do GLE. Problem jest obudowa termostatu. W przypadku starej chłodnicy, pokrywa termostatu jest zadarta do góry, w przypadku nowej jest w poziomie. Z tego co zdążyłem się zorientować pokrywa termostatu w abimexa nie będzie pasować do GLE (inaczej rozmieszczone śruby mocujące). A z kolei całej obudowy termostatu z abimexa nie mogę zastosować bo tracę wówczas króciec wodny. Jak rozwiązać ten problem, czy istnieją pokrywy termostatu które będą pasować do obudowy z GLE (króćcem wodnym) i będą miały króciec do chłodnicy w poziomie?

Odp: Szeroka chłodnica w GLE
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2023, 09:52:45 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
No kluczem wydaje sie użycie metalowej rurki nad kolektorem, która jest wyposażona w krócieć dla przewodu wychodzącego z kolektora.

OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Szeroka chłodnica w GLE
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2023, 11:44:53 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
czy istnieją pokrywy termostatu które będą pasować do obudowy z GLE (króćcem wodnym) i będą miały króciec do chłodnicy w poziomie?
nie istnieja, nie bylo takiej formy przejsciowej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Szeroka chłodnica w GLE
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2023, 12:13:13 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
No kluczem wydaje sie użycie metalowej rurki nad kolektorem, która jest wyposażona w krócieć dla przewodu wychodzącego z kolektora.
W jakich wersjach taka rurka była stosowana?

Odp: Szeroka chłodnica w GLE
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2023, 12:15:48 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Każdej na szerokiej chłodnicy - nie jestem pewien GSI, chyba tam nie.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Szeroka chłodnica w GLE
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2023, 13:25:21 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Żeby to było zgodne ze sztuką to pokrywa termostatu od szerokiej chłodnicy, wiertło 4.5,gwintownik m6 i jechane z gwintowanie bo nadlewy są a jak nie to założyć jak jest,przewodu starczy z tego co pamiętam jak przerabiałem wąskiego  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Szeroka chłodnica w GLE
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2023, 15:04:53 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Każdej na szerokiej chłodnicy - nie jestem pewien GSI, chyba tam nie.
w GSI i GLI krociec jest chyba w innych miejscach, ale jedno i drugie raczej nie podejdzie do gaznikowca, bo przeszkadza aparat zaplonowy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Szeroka chłodnica w GLE
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2023, 22:34:23 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprawdzilem i krociec ogrzewania kolektora/przepustnicy jest w innym miejscu w GSI i GLI+,
ten z GLI+ raczej koliduje z rozdzielaczem - moze nie sam, ale waz bedzie kolidowal,
ten z GSI jest pod 1-2 kanalem kolektora dolotowego, wiec nie powinien kolidowac z przepustnica SPI, ale wezyk bedzie mial dziwny ksztalt

Żeby to było zgodne ze sztuką to pokrywa termostatu od szerokiej chłodnicy, wiertło 4.5,gwintownik m6 i jechane z gwintowanie bo nadlewy są
nadlewy sa, ale w pokrywie i w miejscach, zeby po wywierceniu trzech otworow zalozyc pokrywe do termostatu starszego typu i krociec jest skierowany do waskiej chlodnicy,
wiec nie wiem co ty chcesz tam gwintowac, skoro obudowa termostatu nie ma nadlewow do nowszej pokrywy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.