Autor Wątek: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota  (Przeczytany 1418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« dnia: Luty 08, 2023, 19:37:01 pm »

Offline Marfi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 gli bosch
cześć ostatnio założyłem sobie centralny zamek cyklop c2 i ma on dodatkowy kanał na otwieranie bagażnika oraz dodatkowy przycisk na pilocie. Chciałbym to podłączyć tylko nie wiem jaki siłownik tam zastosować próbowałem z siłownikiem 8kg takim jak założyłem w tylnych drzwiach ale siłownik nie daje rady gdy założona jest sprężyna zamka. Jak zdejmę sprężynę to siłownik daje radę ale z kolei zamek nie wraca do pierwotnej pozycji więc to odpada. Jaki siłownik tu zastosować lub co przerobić żeby miało to ręce i nogi?
link do aukcji z której kupiłem siłowniki 8kg:https://allegro.pl/oferta/silownik-centralnego-zamka-bardzo-mocny-8kg-slave-12090119637?snapshot=MjAyMi0wNy0yNVQyMToyNDoyMS42NTRaO2J1eWVyO2Y1MjAxYWI5NDg0YzUwMGE5MGI5MmUyYjk0NzIwNDQ4Mjk3ZTg5Mjg3YTcwYWQ4NWI4MWM2OTJmMDcyZjEyNTA%3D

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2023, 21:22:23 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Jaki przewód doprowadzony masz do siłownika? Mam podobnego chińczyka w Caro i spokojnie targał zamkiem.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2023, 21:34:21 pm »

Offline Marfi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 gli bosch
Przewód to 2x0.5

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2023, 17:18:32 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Czekaj bo przeczytałem jeszcze raz i trochę nie rozumiem. Tan siłownik nie działa Ci w tylnych drzwiach, tak? A na zamku tylnej klapy nie testowałeś jeszcze?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2023, 18:04:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Też tak zrozumiałem. No chyba, że kolega nazywa "drzwiami" klapę bagażnika, bo takie nazewnictwo niby obowiązuje dla nadwozi typu hathback, czyli "pięciodrzwiowe". Gdyby tak mocny siłownik nie radził sobie z ryglowaniem zamka drzwi, to już by było słabo. Ale jednak chyba chodzi o klapę, bo tam jest zastosowana mocna sprężyna powrotna,która ma cofać linkę do tyłu, po zwolnieniu dźwigni. Ryglowanie zamków drzwi bocznych, odbywa się przecież tylko za pomocą małego pierdolnika, który nie pozwala na zwolnienie zaczepu zamka.

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2023, 18:23:46 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Znaczy się akurat z tylnymi drzwiami potrafi być problem - cięgno potrafi ciężko pracować przez zbyt mocno dokręconą nakrętkę (zaznaczona na zdjęciu). Zamek tylnej klapy paradoksalnie łatwiej opanować, jak mnie pamięć nie myli to usuwa się jedną sprężynkę, ale muszę sprawdzić na weekendzie.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2023, 18:58:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nigdy nie miałem z tym problemu na zwykłych, słabych siłownikach, a jak ktoś tam gmerał i mocno dokręcił nakrętkę, to faktycznie, może być problem. Sprężynka w zamku klapy jest przy samym "trzpieniu" gdzie zaczepia się linkę. Druga jest chyba w środku, ale tamta chyba niczemu za bardzo nie przeszkadza?

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2023, 14:21:27 pm »

Offline Marfi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 gli bosch
Czekaj bo przeczytałem jeszcze raz i trochę nie rozumiem. Tan siłownik nie działa Ci w tylnych drzwiach, tak? A na zamku tylnej klapy nie testowałeś jeszcze?
w tylnych drzwiach działa próbowałem taki sam zamontować do zamka bagażnika ale nie daje rady nim ruszyć. Działa jeżeli zdejmę sprężynę  w zamku ale wtedy zamek nie wraca do pierwotnej pozycji.

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2023, 19:49:54 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Działa jeżeli zdejmę sprężynę  w zamku ale wtedy zamek nie wraca do pierwotnej pozycji.
Jak mnie pamięć nie myli (chyba z 10 lat temu to instalowałem) to owszem, zamek się nie cofa, ale tylko przy otwartej klapie - jak się ją zamknie to powinien się cofnąć. Ale sprawdzę dokładnie po niedzieli, przy okazji cyknę foto jak to jest zamontowane.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2023, 20:53:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja mam te zamki zamontowane w kabinie w ciągniku, jeden przy tylnej szybie uchylnej, a drugi przy dachu. Z obu usunąłem tą sprężynę ściągającą przy tym trzpieniu, za który pociąga linka, bo otwieram to normalnie, palcami, a ze sprężyną nie dałbym rady pociągnąć i wszystko działa normalnie. Jest chyba nawet tak, jak piszesz, że po zatrzaśnięciu zamka, trzpień się cofa (nie zwracałem na to uwagi). Jak kolega chce, żeby działało to w miarę fajnie, to zamontowałbym tam słabsza sprężynkę, która pociągnie to z powrotem do tyłu, razem z trzpieniem siłownika. Te sprężyny są tak mocne, żeby dały radę pociągnąć linkę z powrotem do tyłu. Nie zapominajmy, że zamek maski i klapy, jest taki sam i o ile z tyłu mamy normalną linkę, która ma mniejszy opór, to z przodu jest sztywny drut i sprężyna musi być mocna. Po usunięciu tej sprężyny, to działa naprawdę lekko. Można zmniejszyć siłę potrzebną do uruchomienia mechanizmu, poprzez wydłużenie tego trzpienia, oczywiście w granicach normy, żeby skok trzpienia siłownika, nie okazał się zbyt mały. Wtedy zmniejszy się znacznie siła potrzebna do pociągnięcia tego i siłownik będzie miał lżej. Dać wtedy słabszą sprężynę cofającą i po temacie. Ale siłownik o uciągu 8 kg, to naprawdę jest dużo i powinien bez problemu sobie radzić, a po przedłużeniu trzpienia zamka, pewnie nawet nie trzeba by było zmieniać tej sprężyny.

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2023, 21:20:14 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Nie zapominajmy, że zamek maski i klapy, jest taki sam
Ten sam mechanizm jest też stosowany do oparcia tylnej kanapy, chyba od 1996 roku wzwyż.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2023, 22:12:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ten sam mechanizm jest też stosowany do oparcia tylnej kanapy, chyba od 1996 roku wzwyż.
Tak, racja. W plusie taki mam. Otwierane identycznym uchwytem, jak w tylnych drzwiach. Lepsze rozwiązanie, niż to wcześniejsze.W atu to chyba od początku nawet było. A skoro jesteśmy przy fotelach, to zawsze zastanawiało mnie, czemu w caro pozbyli się tego dziwnego ramienia z "podparciem" czyli tą śrubą regulacyjną na dole, w szerokim oparciu tylnej kanapy? W atu tego nie było, bo nie było potrzebne, więc co, nie chciało im się robić dwóch różnych stelaży oparcia?

Odp: Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika z pilota
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2023, 23:02:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ten sam mechanizm jest też stosowany do oparcia tylnej kanapy, chyba od 1996 roku wzwyż.
Tak, racja. W plusie taki mam. Otwierane identycznym uchwytem, jak w tylnych drzwiach. Lepsze rozwiązanie, niż to wcześniejsze.W atu to chyba od początku nawet było. A skoro jesteśmy przy fotelach, to zawsze zastanawiało mnie, czemu w caro pozbyli się tego dziwnego ramienia z "podparciem" czyli tą śrubą regulacyjną na dole, w szerokim oparciu tylnej kanapy? W atu tego nie było, bo nie było potrzebne, więc co, nie chciało im się robić dwóch różnych stelaży oparcia?
pozbyli sie podparcia, bo przestalo byc potrzebne, gdy zmienili sposob trzymania kanapy - w nowszych masz zamki (uszy na kanapie)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.