Autor Wątek: Jak działa check engine w caro plusie  (Przeczytany 1126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak działa check engine w caro plusie
« dnia: Marzec 10, 2023, 17:38:43 pm »

Offline Marfi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 gli bosch
Cześć mam pytanie jak działa check engine w plusach? W książce wyczytałem że ma się zapalić po przekręceniu kluczyka i zgasnąć 3 sekundy po odpaleniu jeśli wszystko jest ok.
U mnie jednak check zapala się po przekręceniu kluczyka ale gaśnie po 3 sekundach bez odpalania i nawet jak zdejmę wtyczkę z sondy lambda lub wtryskiwacza check gaśnie po 3 sekundach od włączenia zapłonu.
Na filmach widziałem że gdy polonez zgaśnie to też check sie zaświeca do momentu odpalenia, u mnie tego również nie ma.
Gdzie szukać przyczyny takiego działania tej kontrolki? Czy to może być przez przekaźniki które służą do lpg bo pod maską widziałem jakieś 2 przekaźniki i centralke?
Chciałbym go usprawnić.
dodaje zdjęcia
https://drive.google.com/file/d/1-ikmqGTnkjA3CmGlaLs07hO4ymB4aYQL/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1-ESU0MJlkCXWfdcj6XtUb6kCtjENYx54/view?usp=sharing
na żółto zaznaczyłem przekaźnik a na czerwono przewody które idą od przekaźnika do wtyczki wtryskiwacza
na drugim zdjęciu przekaźnik przy sondzie lambda z pociągniętym zabezpieczonym plusem z aku .
pacjent na jedno punktowym wtrysku boscha
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2023, 18:20:38 pm wysłana przez Marfi »

Odp: Jak działa check engine w caro plusie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2023, 18:02:27 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Jeśli odpalasz na gazie to odpięcie wtyczki na wtrysku Pb nic nie da, bo emulator wtedy działa i brak błędu. Odepnij np mapsensora lub TPS i zobacz czy wskoczy błąd, ewentualnie możesz odpiac VSS. Odpięcie sondy też nic nie da, bo jak dobrze pamiętam ona jest jednoprzewodowa, zatem temp silnika musi być wyższa niż 70 stopni aby wskoczył błąd bo wtedy zmienia się pętla.
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Jak działa check engine w caro plusie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2023, 18:05:39 pm »

Offline Marfi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 gli bosch
Jeśli odpalasz na gazie to odpięcie wtyczki na wtrysku Pb nic nie da, bo emulator wtedy działa i brak błędu. Odepnij np mapsensora lub TPS i zobacz czy wskoczy błąd, ewentualnie możesz odpiac VSS. Odpięcie sondy też nic nie da, bo jak dobrze pamiętam ona jest jednoprzewodowa, zatem temp silnika musi być wyższa niż 70 stopni aby wskoczył błąd bo wtedy zmienia się pętla.
nie używam lpg jeżdżę na pb instalacja jest to nie wywalam na razie.
dodałem zdjęcia przekaźników, sonda jest na cztery przewody jak pamiętam a polonez w ogóle ma VSS bo wydaje mi się że tu czujnika prędkości nie ma nawet co szukać.
odpięcie czujnika przepustnicy nic nie daje check gaśnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2023, 18:40:01 pm wysłana przez Marfi »

Odp: Jak działa check engine w caro plusie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2023, 18:43:48 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Mam wrażenie że w poście przed zmianą było napisane że to GSI. A to zmienia postać rzeczy. Ogółem wtrysk Bosch to totalka porażka w Polonezie,ale znajdują się tutaj zwolennicy tego tatałajstwa tutaj na forum.

VSS, czujnik prędkości pojazdu. Niestety Bosch tego nie posiada, ale jeśli odpięcie przepustnicy nic nie wykazało to znaczy że komp jest do wyrzucenia ale wpierw należy przyjrzeć się dokładnie instalacji LPG, czy jest wcinka w TPS czy nie. Zdjęcia jak dla mnie nie wyraźne ale można stwierdzić, że na zdjęciu nr 1 to nie przekaźnik a silnik krokowy, który został zastąpiony śruba widoczna nieco wyzej
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Jak działa check engine w caro plusie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2023, 18:48:37 pm »

Offline Marfi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 gli bosch
nie właśnie zdałem sobie sprawe że nigdzie nie napisałem jaki wtrysk więc dodałem że to gli bosch

Odp: Jak działa check engine w caro plusie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2023, 18:50:29 pm »

Offline Marfi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 gli bosch
Mam wrażenie że w poście przed zmianą było napisane że to GSI. A to zmienia postać rzeczy. Ogółem wtrysk Bosch to totalka porażka w Polonezie,ale znajdują się tutaj zwolennicy tego tatałajstwa tutaj na forum.

VSS, czujnik prędkości pojazdu. Niestety Bosch tego nie posiada, ale jeśli odpięcie przepustnicy nic nie wykazało to znaczy że komp jest do wyrzucenia ale wpierw należy przyjrzeć się dokładnie instalacji LPG, czy jest wcinka w TPS czy nie. Zdjęcia jak dla mnie nie wyraźne ale można stwierdzić, że na zdjęciu nr 1 to nie przekaźnik a silnik krokowy, który został zastąpiony śruba widoczna nieco wyzej
jak się przyjrzysz to zoabczysz przekaźnik pod silnikiem krokowym widać tam kostki od konektorów
jest wcinka do wtryskiwacza jakieś dwa kable pociągnięte do tego przekaźnika co leży pod krokowym.

Piszesz że komp do wywalenia ale to na pewno wina kompa, nie jest to wina jakiejś modyfikacji instalacji pod lpg?
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2023, 18:52:51 pm wysłana przez Marfi »

Odp: Jak działa check engine w caro plusie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2023, 19:51:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jakie to ma znaczenie kiedy gasnie,
jak sniegi opadna to moge sprawdzic czy gasnie przed odpaleniem - nie pamietam, bo to nieistotne
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jak działa check engine w caro plusie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2023, 20:04:01 pm »

Offline Marfi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 gli bosch
jakie to ma znaczenie kiedy gasnie,
jak sniegi opadna to moge sprawdzic czy gasnie przed odpaleniem - nie pamietam, bo to nieistotne
Nawet nie chodzi o to kiedy gaśnie chodzi oto że nie działa gdy nie pracuje wtryskiwacz to powinien świecić a u mnie gaśnie poprostu nie spełnia swojej funkcji. Co bym nie odpiął po czym powinien zaświecić to on gaśnie nie zapala się.
A tak jakby działał to może by mi coś podpowiedział przy usterce.