Autor Wątek: Który wzór tapicerki się nie rwie?  (Przeczytany 2338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Który wzór tapicerki się nie rwie?
« dnia: Kwiecień 10, 2023, 19:33:56 pm »

Offline MateuszCOMPANY

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
    • Caro 1.6GLE 95'
Jak w temacie, mam wzór "fioletowa w przerywane paski" i jest tragedia. Można to rwać jak kartkę papieru.
Wiem że niebieski welur z caro plus jest dość mocny, ale nie pasuje mi kolorystycznie.
Jakie jeszcze inne wzory są godne polecenia?




Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2023, 20:30:45 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Zmartwię Cię, wzór z Plusa tzw ala niebieski welur blaknie oraz wyciera się.
Ale jeśli chcesz np tapicerkę z plusa polecam drugi motyw ala weluru tzw zielony. On jest wytrzymały i mocny. Trwałe są równiez zwykłe tapicerki stosowane w C+ czy -.
Dodam że każda tapicerka, narażona na słońce taka się zrobi. Jeśli chodzi o minusa to wzór w czerwone paski, zielone, szary i każdy inny nawet montowany do połowy 1995 roku wzór diagonal jesionka.
linki z google dla przykładu.
https://www.google.pl/search?q=tapicerki+caro+plus&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwidhaXz-J_-AhVcBhAIHTrdBogQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1536&bih=746&dpr=1.25#imgrc=lJ8rcqFe6dP2YM
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2023, 20:33:36 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Po niemalże 30 latach praktycznie każda oryginalna tapicerka z poloneza nadaje tylko do kosza.

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2023, 22:11:40 pm »

Offline MateuszCOMPANY

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
    • Caro 1.6GLE 95'
I tak muszę to wymienić a zabawa w tapicerowanie jest nieopłacalna.
Rozglądam się za czymś szarym, czy ten wzór będzie dobry?


Cytuj (zaznaczone)
Dodam że każda tapicerka, narażona na słońce taka się zrobi. Jeśli chodzi o minusa to wzór w czerwone paski, zielone, szary i każdy inny nawet montowany do połowy 1995 roku wzór diagonal jesionka.
To są wzory trwałe?


Edit.
Dostępne wzory tapicerskie znalazłem tu : https://fso-collection.weebly.com/polonez-upholstery.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2023, 22:15:28 pm wysłana przez MateuszCOMPANY »

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2023, 23:13:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
trwaly bedzie kazdy, ktory zdecydowana wiekszosc dotychczasowego zycia spedzil w garazu i tak samo spedzi reszte zycia,
ten szary ze zdjecia to druga polowa produkcji Plusa, tania i brzydka szmacianka, nie blaknie bo nie ma z czego,
na slonce niezbyt wrazliwa, ale jak napisalem w pierwszym wersie, to dzisiaj nie ma najmniejszego praktycznego znaczenia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2023, 23:55:48 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Większość zwykłych tapicerek z Poloneza ma podobną trwałość. Po prostu grzbiet tylnej kanapy jest mocno narażony na słońce i dlatego dzieje się to co się dzieje. Ten szary wzór z późnych plusów którego zdjęcie wrzuciłeś, ma tą zaletę, że prawie nikt tego nie chce, więc ładny komplet kupisz za bardzo dobre pieniądze ;)

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2023, 00:04:48 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wzory 94 welurów się nie wycierają i są trwałe



"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2023, 18:07:14 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
To nie kwestia typu tapicerki, tylko warunków przechowywania. Jeżeli we wnętrzu panuje wilgoć, to każdą tapicerkę szlag trafi.
Tzn. skórzana może nie pęknie, ale za to zarośnie pleśnią.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2023, 20:40:03 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Już głupot nie gadaj że nie kwestia tapicerki . Bo moje szare wystawowe groki 20 lat przeleżały pieprznięte w garażu i gdyby nie to że kot się do nich dorwał i jakiś cymbał wypalił dziury kiepem to bym ich nie łatał . Tak samo Michau w niebieskim ma ten 2 wzór groków szarych z Cytrynki i też fotele około 400 tys a nic nie ruszone nic się nie rwie i przeciera więc no kwestia tego że FSO pakowało szmaty zamiast porządnego materiału to też kwestia wytrzymałości ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2023, 21:38:29 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Plusowe welury widywałem wypalone od słońca lub poprzecierane, natomiast te późniejsze "nudne" szare, materiałowe jakoś lepiej się trzymają wg mnie-nie widziałem tak zniszczonych, z resztą sam mam i nic im nie dolega.

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2023, 11:04:23 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Już głupot nie gadaj że nie kwestia tapicerki .

Jeszcze zapomniałeś dodać że mole nie mają wpływu na stan materiału :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2023, 11:47:44 am »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
zapomniałeś dodać że mole nie mają wpływu na stan materiału :]
mole nie żrą plastiku...  :P

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2023, 14:13:46 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Już głupot nie gadaj że nie kwestia tapicerki .

Jeszcze zapomniałeś dodać że mole nie mają wpływu na stan materiału :]

Oczywiście że mają tak jak i miejsce przechowywania ale lepszej jakości materiał wytrzyma ci dłużej .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2023, 17:14:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
mole nie żrą plastiku... 

Mole żrą nawet poliester.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Który wzór tapicerki się nie rwie?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2023, 09:50:42 am »

Offline MateuszCOMPANY

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
    • Caro 1.6GLE 95'
To nie kwestia typu tapicerki, tylko warunków przechowywania.
Mój samochód większość życia spędził w suchym garażu, a tapicerka rwie się jak głupia, zarówno z tyłu jak i przodu.
Nieopodal mnie stoi wrak atu na pełnym słońcu we wzorze niebieski welur i tamtej nic się nie dzieje, nawet miejscami jest "przysmolona" od wysokiej temperatury.