Autor Wątek: Radio i moc  (Przeczytany 8283 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Radio i moc
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 28, 2005, 00:51:55 am »

Robin #148

  • Gość
Czyli pod jaki sygnał?
Bo żeby to zmierzyć musiałby? podł?czyć pod moc dokładnie 100W i zastosować dla każdego z gło?ników dokładnie taki mozntaż do jakiego gło?nik jest przeznaczony - w taki sposób jest podawana efektywno?ć gło?ników.
W praktyce w warunkach domowych nie jeste?my w stanie tego zrobić, bo niby w jaki sposób dostarczysz dokładnie 100W? zawsze dasz albo wiecej albo mniej.
Gło?niki pod tym kontem mozna sprawdzić tylko w warunkach laboratoryjnych.

Radio i moc
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 29, 2005, 14:54:33 pm »

powgreg#1843

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
To jest na TDA7374...wiec moze miec te 44W na mostku  

 

Jeżeli to jest ten układ to ma on 2X22W przy 14,4V zasilaniu i jest już zmostkowany i nie może pracować przy obci?żeniu 2omowym, więc jedynym sposobem jego "zmostkowania" czyli zsumowania mocy dwu kanałów jest zastosowanie gło?nika dwucewkowego 2x4omy.

Radio i moc
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2005, 12:27:36 pm »

ajk#1212

  • Gość
XDX#1825, w sumi (z pow. braku pytań) temat jest wyczerpany,chciałem tylko umocnic w waszej ?wiadomo?ci to co mówił XDX#1825, bez przetwornicy nic w aucie niezdziałamy a mog? one teoretycznie dać 800W (2x w szereg)  mocy (pr?du zas) i s? do wykonania w domu, wiec możnaby pokusić sie o wzm. 400W a taki można wykonać za ok. 200zł i to z THD rzędu 0,00x lub 0,0x dla pełnej mocy a nie jakie? 1%

Radio i moc
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 28, 2005, 01:21:00 am »

wladyslaw_w908

  • Gość
Ja w tej chwili posiadam pioniera deh-p5530mp fajne radyjko ale jak koledzy moga mi wyja?niż że na radiu pisze 4x50 MOSFET znaj?c troche elktroniki i intersuj?c sie akustyj? wiem że istnieje możliwo?c uzyskania wiekszej mocy niż tak jak tu kolega wyliczył że niby 44W z instalacji elektrycznej samochodu zgodze sie z tym ale tehnologia idzie tak do przodu że głowa mała a je?li chodzi o pytanie to istniej? dwie możliwo?ci w żalezno?ci od moedelu radia np czy jest to pioneer czy pioner bo stosuje sie w ten sposób ze albo sa instalowane cztero kanałowe końcówki mocy dwie dwukanałowe albo jedna dwukanałowa i moc między przednimi a tylnimi ło?nikami jest rozdzielana z wyj?cia wzmacniacza na potencjometrze więc w ten sposób z opisu 4*20W można wywnoskowac że to jest jeden wielki pic na wode a nie zdziwił bym się jak by sie tam znajdow?ła końcówka jedna TDA 2005 wszystko zalezy od modelu radia i oczywi?cie od kasy jaka się w nie włożyło

Radio i moc
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 28, 2005, 23:11:39 pm »

powgreg#1843

  • Gość
W tym radiu jest jedna 4 kanłowa końcówka i wszystkie jej kanały sa zmostkowane więc z moca nic nie wykombinujesz jedyne co możesz poprawić to dać zasilanie prosto z akumulatora grubym kablem (nie zapomnij tylko o bezpieczniku przy akumulatorze na plusie!)

Radio i moc
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 30, 2005, 23:24:13 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
powgreg#1843, a mozesz sprawdzic jak wyglada sprawa z koncówkami mocy w JVC kd-lh1000r ?? bardzo mnie ciekawi czy jest ich wiecej niz 1 :roll:  :?:
  • Jef
  • Czaku

Radio i moc
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2005, 21:22:15 pm »

powgreg#1843

  • Gość
Nie mam takiego modelu JVCa ale napewno jest jedna końcówka w każdym razie nie spotkałem JVIsa z dwoma końcówkami (były 2 ale w starszych modelach sprzed 8-10lat).
Współczesne radia maj? 4kanałowa końcówke w jednym układzie scalonym jest parę wyj?tków ale sa to fabrycznie montowane radia do aut no może w niektórych blaupuktach spotyka się jeszcze dwa scalaki ale już coraz rzadziej :smile: .

Radio i moc
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 06, 2005, 22:29:32 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
a podwójny scalak to lepiej czy gorzej??
  • Jef
  • Czaku