Autor Wątek: Ile litrów ma pojemno?ć układ chłodzenia(szeroka chłodnica)?  (Przeczytany 1856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patryk#153

  • Gość
jak w temacie-wymieniałem chłodnice-i na przepłukanie zalałem wod?-a teraz musze do płynu wrócic-i za cholere nie mogę sobie przypomniec ile tam wchodzi:( Układ nowszego typu-z szeroka miedzian? chłodnic?(jak w pierwszych plusach).
z góry dzieki za odpowiedz. w moim morawskim jest-ale jak zwykle w tej ksiazce(1996) o starym układzie....

Re: Ile litrów ma pojemno?ć układ chłodzenia(szeroka chłodni
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2005, 08:49:59 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Patryk#153"
jak w temacie-wymieniałem chłodnice-i na przepłukanie zalałem wod?-a teraz musze do płynu wrócic-i za cholere nie mogę sobie przypomniec ile tam wchodzi:( Układ nowszego typu-z szeroka miedzian? chłodnic?(jak w pierwszych plusach).
z góry dzieki za odpowiedz. w moim morawskim jest-ale jak zwykle w tej ksiazce(1996) o starym układzie....

Płyn jest zwykle w 5 litrowych bankach.Kup 10 l wlezie ze 5-6 reszte na nastepn? wymianę

Ile litrów ma pojemno?ć układ chłodzenia(szeroka chłodnica)?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2005, 09:10:27 am »

Patryk#153

  • Gość
Dzięki za tak? radę....We? kup i niech 40zł potem sobie lezy i wietrzeje...

Ile litrów ma pojemno?ć układ chłodzenia(szeroka chłodnica)?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2005, 23:52:19 pm »

Mrozek#83

  • Gość
Mi za każdym razem wchodziło 5,5-6 litra. Jak wlałem 5 to w zbiorniczku było jeszcze sucho. Jedna uwaga - płyn spuszczałem też z kadłuba (nie tylko z samej chłodnicy - zostaje jeszcze stare chłodziwo w kadłubie, które nalezy spu?cić odkręcaj?c odpowiedni? ?rubkę znajduj?c? się w tylnej częsci silnika pod kolektorem ss?cym).

Ile litrów ma pojemno?ć układ chłodzenia(szeroka chłodnica)?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2005, 08:40:25 am »

Patryk#153

  • Gość
Dzieki Mrozek. Wiem wiem i tak sie zastanawiam jak ja sie mam do tej srubki dostac:( od góry reki nie wsadze, przez nadkole kluczem z przedłuzka odpada bo przekladnia ZF nie zostawia juz miejsca na to. ..zostaje tylko od spodu. Spoko, ze 6 bo akurat litr stoi w garazu, to wystarczy piatke kupic. Dzieki jeszcze raz.