Autor Wątek: Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???  (Przeczytany 7656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 24, 2005, 21:36:09 pm »

- PaK -

  • Gość
My?le, choć mogę się mylić, że ta moja ko?ć jest sprawna. Jakby diody poszły to i inne cyry by się działy, co do scalaków to nie pamiętam co tam siedzi, a nie chce mi sie znów le?ć do samochodu. Przy okazji znów to rozbebeszę i podam Ci Płaski#1866[/b] oznaczenia.

Może jakie? inne sugestie w tym temacie bo zaczynam mieć już tego swojego bolida powyżej  uszu......................

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 24, 2005, 21:40:57 pm »

Płaski#1866

  • Gość
dziwi mnie troche to przygasanie deski. a np jak masz swiatla oswiecone to tez przygasaja??

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2005, 07:44:18 am »

- PaK -

  • Gość
Cytat: "Płaski#1866"
dziwi mnie troche to przygasanie deski. a np jak masz swiatla oswiecone to tez przygasaja??


Widzi?, jak zapale ?wiatełka, to dział?j? one tak jak powinny. Nic sie z nimi nie dzieje, przynajmniej przednie chodz? jak ta lala. Co do tyłu to tak jak pisałem wsze?niej, leciutkie spadki napięcia da się wyczuć na ?wiatłach od wstecznego, ale s? one małe i prawie niezauważalne.

Pozostało mi jeszcze sprawdzić i poczy?cić te przeł?czniki od stopu i wstecznego. Jak to nie pomoże, to będzie chyba wio do elektryka i kolejna forsa wywalona w błoto. A jak to ta czarna skrzynka to ponad 100fka :-( + diagnoza Pana elektryka w ASO, który sam się zdziwi, i powie że nie wie co jest przyczyna i znów pokaże mi gdzie jest sklep z czę?ciami - a to gdzie jest to ja już dobrze wiem :-)

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2005, 10:00:46 am »

Płaski#1866

  • Gość
znajdz takiego mechanika ktory wymieni kostke a jak nie pomoze to nie wiezmie kasy. po co 100 zl na marne wydawac?

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2005, 15:22:38 pm »

Oli123

  • Gość
Witam Mam poloneza ATU PLUS GSI MPI 1988r i co pare miesiecy przechodze ta usterke 100 % brak styku lub zimny lut w mikroprocesorze juz mialem takie "kombinacje" wsteczny= wycieraczki , stop + wsteczny = wycieraczki ,  kierunkowskaz+stop+wsteczny= wycieraczki przy troche rozladowanym akumulatorze po rozruchu "automatyczne"przetarcie szyby   zawsze pomaga poprawienie lutow i czyszczenie stykow w gniezdzie do momentu intensywnego ogrzewania szyby w zimie zwroc szczegolnie uwage na styki i luty od  przekaznika ogrzewania tylnej szyby czesto przy braku dobrego styku grzeja sie powodujac zimne luty i nie laczy i nie musi byc to brak masy mikroprocesor kontroluje tez zarowki w stopach i ze stopu moze isc impuls elektr uruchamioajacy  wycieraczki w tej chwili po zimie mam to samo ale jako skuteczny srodek w moim przypadku (troche nie wygodny bo brak 3 nogi ) jest kopniecie w skrzynke bezpiecznikow czym wylaczam wycieraczkii czeka juz gotowa lutownica na moment kiedy juz "silowe"metody nie pomoga
 Pozdr

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 01, 2005, 08:17:40 am »

- PaK -

  • Gość
Widzisz Oli123 ja u siebie przeci?ciłem wszystkie styki. Ba... nawet styki od sterowania ?wiatłami wzi?łem na tapetę - i nic z tego. Pozostaje mi chyba wymiana tej nieszczęsnej ko?ci. Kopnięcie w skrzynkę "3 nog?" też nic nie daje, zauważyłem natomiast, że jak jeżdzę na ?wiatłach to do?ć ciepły jest ten przeka?nik od ?wiateł i jeszcze jeden - ten od pompy paliwa.
I tu mam pytanie - czy to normalne?? Nigdy wcze?niej nie zwróciłem na to uwagi i poprostu nie mam porównania.

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:01:49 am »

Przemek#1844

  • Gość
- PaK -, plynie prad - troszke sie bedzie grzac

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 02, 2005, 16:22:09 pm »

Oli123

  • Gość
Witam nie poddawaj sie rozbierz ten "mikroprocesor" i popraw lutownica wszystkie miejsca do ktorych przylutowane sa nozki tylko nie grzej za bardzo bo sciezki poodklejasz jezeli to nie pomoze to nie lec odrazu do sklepu tylko pozycz od kogos na probe i jezeli bedzie ok to wtedy wyeliminujesz usterke w instalacji samochodu i jednoznacznie bedziesz wiedzial ze trzeba kupic nowe urzadzenie Ps wieczorem biore sie za moje urzadzonko standardowo poprawie luty i przeczyszcze styki napisze czy to bedzie w dalszym ciagu skuteczny zabieg Pozdr.

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 03, 2005, 20:45:11 pm »

oli123

  • Gość
"Naprawa" urzadzenia mikroprocesorowego w moim polonezie przebiegala w nast sposob Podczas wyjmowania "hybrydy" w gniezdzie zostala nozka nr 1 po wlutowaniu na miejsce i sprawdzeniu pozostalych nozek zauwazylem ze 2 gniazda nr 1 i nr 31 sa zanieczyszczone bialym nalotem po oczyszczeniu i wpieciu  urzadzenia samoczynne wlaczanie sie wycieraczek zaniklo

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 10, 2005, 07:52:50 am »

- PaK -

  • Gość
Cytat: "oli123"
"Naprawa" urzadzenia mikroprocesorowego w moim polonezie przebiegala w nast sposob Podczas wyjmowania "hybrydy" w gniezdzie zostala nozka nr 1 po wlutowaniu na miejsce i sprawdzeniu pozostalych nozek zauwazylem ze 2 gniazda nr 1 i nr 31 sa zanieczyszczone bialym nalotem po oczyszczeniu i wpieciu  urzadzenia samoczynne wlaczanie sie wycieraczek zaniklo


U mnie hybryda zlazła bez problemu. - Nózki poprawione luty maj? a wycieraczki wci?z na wstecznym się zał?czaj?.

MA KTO| W BIAŁYM POLDA Z HYBRYDA CO BY SIE PODMIENIC NA DZIONEK I OBLUKAC EFEKTY WYMIANY ??? Szkoda 100 wywalac jezeli to nir to :-)

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 13, 2005, 19:18:28 pm »

Mebig#489

  • Gość
Cytat: "vollvo#1821"
... A co do kontrolki to w + nie ma kontrolki od ?wiateł mijania


Ciekawe sk?d masz tak? informację, bo jako? dziwnie ta kontrolka jest, na dodatek jest koloru zielonego i na dodatke odrazu w prawo od kontrolki pozycyjnych tak wiec proszę kolegi nie wprowadzać w bł?d, a przyczyna nie?wiecenia, wyj?ć licznik, zmienić żaróweczkę i po kłopocie. Co do mrugania wska?ników a raczej ich pod?wietlenia w takt kierunkowskazów jest jak najbardziej (nie)normalnym objawem, wybierz sobie odpowied?, bo przy tej usterce brakuje gdzie? masy i przez to tak mruga, jak cię nie wku..wia to zostaw w spokoju, ja mam tak od 2 lat i mam to gdzie?, ale tak przy okazji sprawd? czy przygasa jak naci?niesz hamulec, mi tak, ale tez mam to gzie?. Co do wycieraczek to nie pomogę, ja stawiam na urz?dzenie mikroprocesorowe i moim zdanie będzie to to bo odpowiada w plusie za: wycieraczki(programator 1 biegu), kierunkowskazy(czujnki), o?wietlenie zewnętrzne(czujnik) i reszty nie pamiętam niestety.

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 14, 2005, 07:37:10 am »

- PaK -

  • Gość
Cytat: "Mebig#489"
...... ta kontrolka jest, na dodatek jest koloru zielonego i na dodatke odrazu w prawo od kontrolki pozycyjnych tak wiec proszę kolegi nie wprowadzać w bł?d, a przyczyna nie?wiecenia, wyj?ć licznik, zmienić żaróweczkę i po kłopocie.
Nie tak prosto. Liczniki wyjęte, żaróweczki posprawdzane, ?cieżki na licznikach też s? całe, a ona jak nie ?wieciła tak nie ?wieci :-(

Cytat: "Mebig#489"
Co do mrugania wska?ników a raczej ich pod?wietlenia w takt kierunkowskazów jest jak najbardziej (nie)normalnym objawem, wybierz sobie odpowied?, bo przy tej usterce brakuje gdzie? masy i przez to tak mruga, jak cię nie wku..wia to zostaw w spokoju, ja mam tak od 2 lat i mam to gdzie?, ale tak przy okazji sprawd? czy przygasa jak naci?niesz hamulec, mi tak, ale tez mam to gzie?.
Nie przygasa hamulec jak go nacisnę, a rozwi?zaniem tego jest podobnie jak u kolegi - olanie sprawy do czasu poważniejszej usterki :-) - Oby takich nie było.

Swoj? drog? dzis jade na szrot do Dobrzyniewa, ciekawe co ciekawego u nich znajdę  :roll:

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 28, 2005, 00:51:22 am »

wladyslaw_w908

  • Gość
kolego a moze ty masz instalke z mercedesa 124 kombi bo wiem ze tam jest cos takiego ze jak masz wlaczone wycieraczki i wlaczysz wsteczny to sama zalacz sie wycieraczka tylnia fajny patent no niea tak naprawde to dobrze by bylo żeby? podjechał na jaki? szrot i opdmienił sobie czarn? skrzynke i zobaczył jaki będzie efekt a pewnei za to nic nie zapłacisz znaj?c życie

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 26, 2005, 14:27:08 pm »

- PaK -

  • Gość
Hm.. Ciekawe, poprzedni post w tym temacie się usun?ł... Hehe.

Ale nie o tym. Co do wycieraczek, to już totalnie mnie dobijaj?. Nie udało mi się dorwać u nikogo nowej ko?ci. Pozostaje chyba podjechanie do sklepu i ładne mydlenie oczek, żeby mi to kto? na dwór do auta pozwolił wynie?ć, w celu lokalizacji uszkodzenia.

Mam już do?ć tych wycieraczek, kierunków i wstecznego ze stopem.
Do tego wszystkiego zauważyłem, że jak pstryknę przeł?cznik od przyczepy i wrzucę kierunek to miga mi on z ogromn? prędko?ci?. A i jeszcze lepsze. Jak pstryknę ogrzewanie tylnej szybki  i wrzuce kierunek, nacisnę stop to wł?czaj? się wycieraczki i wywala odrazu ogrzewanie.

Boże....... czy ktos co? podobnego miał u siebie... Mam już czasami do?ć swojego polonezika.

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 26, 2005, 14:30:57 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
tez mam problem ze spieprzonym urzadzeniem mikroprocesorowym ale narazie nie kupuje nowego.

natomiast jezeli chodzi o kwestie,ze migacz szybko ci miga w czasie kiedy pstrykasz na podlaczenie przyczepy to jest to norma,poniewaz nie ma odpowiedniego obciazenia.Przeciez jak masz normalnie w aucie i przepali ci sie jedna zarowka to tez miga szybciej

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 26, 2005, 14:43:37 pm »

- PaK -

  • Gość
Cytat: "G.T.#092"
...Przeciez jak masz normalnie w aucie i przepali ci sie jedna zarowka to tez miga szybciej

To fakt - o tym poprostu zapomniałem. Bo ostatnio jak się przepaliła boczna żaróweczka to chyba migało normalnie.
Kurcze, z tego wniosek, że muszę 120zł wyrzucić na now? ko?ć. Jejku, a jak to nie pomoże  :?:  A co do reszty, to też obstawiasz winę tej ko?ći. Jakie masz u siebie objawy  :?:  :?:

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 26, 2005, 14:47:02 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
u mnie wycieraczki malo kiedy zatrzymuja sie idealnie na dole,przy uruchamianiu silnika lubia zrobic 1 cykl,czasami zapala mi sie sama kontrolka od podlaczenia przyczepyi zeby ja wylaczyc musze cyknac ogrzewanie tylnej szyby,czasami silnik mi nie gasnie,wiec musze nacisnac hamulec,zeby dac instalacji obciazenie.Jak mi sie cos przypomni to zrobie  EDIT

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 26, 2005, 14:54:47 pm »

- PaK -

  • Gość
U mnie swego czasu silnik też nie gasł. Dopiero po wci?nięciu stop lub zał?czeniu ogrzewania. Jaki? czas temu elektryk co? pogrzebał przy alternatorze i problem się skończył. Za to mam inne :)


P.S.
Dalzcego nie mam żaróweczek przy obrazku  :?:  :?:

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 26, 2005, 16:48:03 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
moze masz za malo postow

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 27, 2005, 19:55:46 pm »

ajk#1212

  • Gość
CZE|Ć PaK-u!
   NIE JESTEM Z BIAŁEGOSTOKU,ALE PRZEJEŻDŻAŁEM WIELOKROTNIE JADˇC NA            MOSKWĘ.
   SUPER OBJAZD NA BOBROWNIKI!!!
   A CO DO TWOJEJ USTERKI ,TO KUMPEL MIAŁ KIEDYS CO| PODOBNEGO.
   MIAŁ PO PROSTU SPIĘCIE NA PRZEWODACH.RAZEM Z ELEKTRYKIEM
   SZUKALI I ZNALEŻLI PRZYCZYNĘ ....  PO OKOŁO 2 TYGODNIACH!!!

                                                                   NA RAZIE
                                                                      PIECHU