Autor Wątek: Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???  (Przeczytany 7657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« dnia: Maj 20, 2005, 08:24:30 am »

- PaK -

  • Gość
Witam wszystkich przegl?daj?cych forum.
Jestem tu nowym użytkownikiem, ale przeczytałem już znaczn? liczbę postów i muszę przyznać, że to forum mi się podoba.

Ale nie o tym... Mianowicie mam taki mały problem (opcja szukaj i cały dział elektryka przeczytany)

Nie wiem co to może być. Objawy s? tego typu. Jad?c sobie po mie?cie wszystko ładnie i cacy. Kierunki działaj? jak ta lala i wsio gra. Problem pojawia się w momenckie kiedy wrzucam wsteczny bieg i wł?czam kierunkowskaz - wówczas zaczynaj? mi działać wycieraczki. Problem znika, gdy dodatkowo zaskoczy wentylator, lub gdy wrzucę ogrzewanie tylnej szyby. Po wył?czeniu wiatraka lub ogrzewania wycierczki znów zaskakuj?. Dzieje sie tak zarówno jak kierunek walnę w prawo lub lewo, ale tylko w momencie wrzucania wstecznego???

Sprawdziłem lampy z tyłu. |wiec? tak jak powinny, nie robi się tam choinka czy co? z tych rzeczy. Może kto? wie gdzie szukać tego przyczyny.

Dzi? pewnie rozbebeszę pół auta i jak znam życie nic nie znajdę. Może kto? miał podobny problem i wie gdzie leży wina tego całego zamieszania.

Dodam, że posiadam Poldka z 97r. Jest to model Caro +

A i jeszcze pytanie nr. 2 Na desce rozdzielczej jest kontrolka od ?wiateł pozycyjnych mijania i długich, po wł?czeniu pozycji pali sie pozycja, po zał?czeniu mijania - pali sie dalej tylko pozycyjna lampka, po wł?czeniu długich pali sie pozycja i długie. Czy to tak ma być w + bo kiedy? u wujasa w carówce poaliło się to ?wiństwo od mijania :-)

Z góry wielkie dzięki wszystkim, którzy zechc? mi podpowiedzieć co i jak ....

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2005, 15:04:44 pm »

Russell

  • Gość
ogl?dałem kiedys taki stary film.....nie pamiętam tytułu....christine? czy cos..... tak czy siak był o samochodzie plymouth fury..... który żył i zabijał..... może te wycieraczki to pierszy objaw . dzis wycieraczki, jutro kierownica.....      a tera powaga.... miałem w tym stylu usterki po jakies ulewie, ale samo zniknęło.........

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2005, 15:18:06 pm »

- PaK -

  • Gość
Cytat: "Russell"
...tak czy siak był o samochodzie plymouth fury..... który żył i zabijał..... może te wycieraczki to pierszy objaw . dzis wycieraczki, jutro kierownica.....      a tera powaga.... miałem w tym stylu usterki po jakies ulewie, ale samo zniknęło.........


Mam nadzieję, że to nie stanie się dzi?... Wła?nie się szykuję do ?mignięcia nad jeziorka. U mnie ten objaw jest niestety notoryczny :-(  Pozostaje grzebanie się przy aucie nad wod? przy piweczku :-) ...

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2005, 15:28:51 pm »

Płaski#1866

  • Gość
Cytat: "- PaK -"
Cytat: "Russell"
...tak czy siak był o samochodzie plymouth fury..... który żył i zabijał..... może te wycieraczki to pierszy objaw . dzis wycieraczki, jutro kierownica.....      a tera powaga.... miałem w tym stylu usterki po jakies ulewie, ale samo zniknęło.........


Mam nadzieję, że to nie stanie się dzi?... Wła?nie się szykuję do ?mignięcia nad jeziorka. U mnie ten objaw jest niestety notoryczny :-(  Pozostaje grzebanie się przy aucie nad wod? przy piweczku :-) ...


moze gdzies sie dostala woda, albo zwarcie gdzies na kablach sie zrobilo

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2005, 15:30:02 pm »

Boczek

  • Gość
Czy to wszystko nie jest na jednym bezpieczniku :?:

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2005, 15:32:23 pm »

Płaski#1866

  • Gość
Cytat: "Boczek#1851"
Czy to wszystko nie jest na jednym bezpieczniku :?:


hmmm... a jaka mialaby byc zaleznosc?

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2005, 15:36:36 pm »

Boczek

  • Gość
Może być jakie? zwarcie tuż za bezpiecznikiem. Napewno wycieraczki przednie i tylne s? na tym samym ale nie jestem pewian co do reszty

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2005, 15:55:04 pm »

Boczek

  • Gość
Jedyne dwa obwody które nie s? zabezpieczone to alternator i rozrusznik. Wycieraczki, ?wiatło wewnętrzne, klakson i wsteczne chyba s? pod jednym

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2005, 16:14:18 pm »

Wafel

  • Gość
w caro II i caro + działanie wycieraczek i ogrzewania tylnej szyby steruje mikroprocesor... ale nijak sie ł?czy ze ?wiatłami wstecznymi (tak mi sie wydaje) więc pewnie gdzies po drodze masz przebicie - może gdzie? ci sie kable potopiły

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2005, 21:21:58 pm »

- PaK -

  • Gość
No i kuku, wróciłem znad wody spalony jak raczek :-) A wycieraczki jak dostawały ?wira tak dostaj?. Przeci?ciłem styki w kloszach tylnych lamp, były lekko za?niedziałe, teraz błyszcz? jak psu jajca :-). Sprawdziłem wszystkie połaczenia przy bezpiecznikach. Przewody s? jak nowe, nic nie podtopione i maj? styk z bezpiecznikami, bo te do?ć ciężko wchodz? w zaciski. Powiedziałbym że się poprawiło. Teraz jak wrzucam wsteczny i kierunek to wycieraczki pozostaj? nieruchome - ale nie na długo. Jak nacisnę STOP to znów zaczynaj?.

Mam już do?ć i nie wiem gdzie szukać szukać przyczyny. Przeł?czniki zespolone przy kierownicy też zostały przeczyszczone.

Pza tym pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że też mieli?cie udany weekend :-)

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2005, 21:23:46 pm »

Wafel

  • Gość
stop... hmm... moze masa?? chociaż to jest podł?czone do mikroprocesora - moze jego podmień i zobacz czy sie co? zmieni??

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2005, 22:37:50 pm »

- PaK -

  • Gość
Cytat: "Wafel#473"
stop... hmm... moze masa?? chociaż to jest podł?czone do mikroprocesora - moze jego podmień i zobacz czy sie co? zmieni??


Puki co nie mam dostępu do drugiego mikroprocesora, więc nie wiem czy to nie ona siada. Jak tylko dorwę gdzie? drug? kostkę to będę wiedział w jakim stanie jest mój. A propo masy, gdzie szukać takowego brzebicia albo jej braku, kurcze, trza chyba całe auto rozbebeszyć :-(

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2005, 22:54:09 pm »

vollvo#1821

  • Gość
wafel ma racje musisz podmienić "czarna skrzynkę" i sprawdzić na 80% to jest to. A co do kontrolki to w + nie ma kontrolki od ?wiateł mijania

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2005, 23:02:45 pm »

Płaski#1866

  • Gość
Cytat: "- PaK -"
Cytat: "Wafel#473"
stop... hmm... moze masa?? chociaż to jest podł?czone do mikroprocesora - moze jego podmień i zobacz czy sie co? zmieni??


Puki co nie mam dostępu do drugiego mikroprocesora, więc nie wiem czy to nie ona siada. Jak tylko dorwę gdzie? drug? kostkę to będę wiedział w jakim stanie jest mój. A propo masy, gdzie szukać takowego brzebicia albo jej braku, kurcze, trza chyba całe auto rozbebeszyć :-(


jaka mase??
masa jest wspolna do wszystkiego i jest na karoseri!!!

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 22, 2005, 23:13:07 pm »

- PaK -

  • Gość
Cytat: "vollvo#1821"
wafel ma racje musisz podmienić "czarna skrzynkę" i sprawdzić na 80% to jest to. A co do kontrolki to w + nie ma kontrolki od ?wiateł mijania

A jest jaka? możliwo?ć, żeby ta kontrolka stała sie aktywna jak to było w innych modelach ?? Może kto? ma jaki? pomysł ??

Cytat: "Płaski#1866"
jaka mase??
masa jest wspolna do wszystkiego i jest na karoseri!!!

Wiem, wiem, wiem - tak mi się napisało.

Jeszcze jakie? sugestie odno?nie tematu ??

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2005, 23:14:39 pm »

Płaski#1866

  • Gość
chodzilo o wafla. bo ja nie widze poprostu zbieznosci masy z tym ze ta wycieraczka sie zalacza. lae moge sie mylic

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2005, 08:31:06 am »

Wafel

  • Gość
masa w polonezie jest podł?czona w wielu miejscach... miałem kiedy? przypadek że zegary mi wariowały, a okazało się że sie masa obluzowała...

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 23, 2005, 10:41:18 am »

Płaski#1866

  • Gość
Cytat: "Wafel#473"
masa w polonezie jest podł?czona w wielu miejscach... miałem kiedy? przypadek że zegary mi wariowały, a okazało się że sie masa obluzowała...


no tak, ale wydaje mi sie ze z powodu praku masy nie zalaczalaby sie wycieraczka.
a czy ktos jak wyglada czarna skrzynka w srodku? jest tam jakis uklad scalony czy co?

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 24, 2005, 20:54:04 pm »

- PaK -

  • Gość
Cytat: "Płaski#1866"
... jest tam jakis uklad scalony czy co?


Dzi? j? rozebrałem, s? jakie? 2 scalaczki, parę rezystorków i diód, + 2 elektromagnesiki lub cosik w tym stylu. I co..... Kiszka .... :-( Sprawdziłem luty - wsio oki jak za nowo?ci. Poprawiłem papierkiem ?ciernym styki te co id? do przewodów, błyszcz? sie jak psu jaja i co ??? Kiszka, dalej to samo. Mam już do?ć, zaczyna mnie to dobijać.

Dzi? przyuważyłem, że jak zał?czę kierunek to kontrolki na desce lekko przygasaj? (bardzo lekko) w takt "cykotu" kierunkowskazów. Czy to normalka ??

Kto? co? jeszcze dopowie w tym temacie czy trzeba udać się do sklepu i wybulić bez sensu ponad 100zł na now? ko?ć, aby sie przekonać, że dalej się takie szopki dziej? :(

Gdzie ewentualnie sprawdzać poł?czenia masy ?? brak mi pomysłów... co robić z tym fantem, ciekaw jestem, czy jaki? elektryk samochodowy to ugryzie. Jak zajechałem do ASO w Białym to powiedzieli ze to kostka bez zagl?dania do auta i pokazali gdzie kupić now?, do dupy z tak? stacj?...

Wycieraczki a wsteczny bieg w Plusie ???
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 24, 2005, 21:26:49 pm »

Płaski#1866

  • Gość
a jakie sa tam uklady scalone?? sprawdz diody miernikiem. moze bardziej sie oplaci kupic same kosci i samemu wymienic.