Autor Wątek: Chlodnica?  (Przeczytany 3785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chlodnica?
« dnia: Maj 22, 2005, 14:42:28 pm »

qxr

  • Gość
1/Musze kupic chlodnice i mam pytanie. Czy chlodnica w Caro + 1,4 jest taka sama jak w Caro + 1,6?

Chlodnica?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2005, 16:34:44 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Zalezy. W 1.4 mialem miedziana chyba, ale kupilem sobie nowa aluminiowa z GSI (tak bylo npaisane na niej) Delphi.
to ja, byly Marcin#839

Chlodnica?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2005, 16:56:47 pm »

qxr

  • Gość
Ale dziala i zdaje egzamin? Ile za nia dales? Bo tutaj chca za mnie kosmiczne ceny.

Chlodnica?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2005, 17:00:40 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Dziala, a czy zdaje egzamin - u mnie raczej tak, kosztowala rok temu okolo 300zl. Mozna by od razu dorzucic drugi wentylator.  Tak na marginesie miedziana byla grubsza troche i znacznie ciezsza od tej aluminiowej, mozna zaczac od tego odchudzac auto, zeby lepiej przyspieszalo hehe
to ja, byly Marcin#839

Chlodnica?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2005, 11:51:19 am »

arabek#1875

  • Gość
Cytat: "Marcin#839"
Zalezy. W 1.4 mialem miedziana chyba, ale kupilem sobie nowa aluminiowa z GSI (tak bylo npaisane na niej) Delphi.


Pasuje tez aluminiowa delphi i spelnia swoje zadanie
objetosciowo chyba sa takie same
nie dawali innych po 96 roku ( tak mi sie wydaje ) byly te same do 1,4 1,6

Chlodnica?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2005, 13:07:03 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Senn chyba ostatnio zmieniał chłodnicę. Ja u siebie też mam aluminiow? z dwoma wiatrakami. Jak bardziej pocisnę (powyżej 150) to się podgrzewa ale więcej jak 95st. praktycznie nie łapie. Chyba że w korku to wtedy odrobinę może się bardziej nagrzać.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Chlodnica?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2005, 18:13:11 pm »

qxr

  • Gość
Dobra zderzak juz mam nowka blaszka za 50 zeta i leflektory uzywane po 30 zeta sztuka. Teraz czas na chlodnice. Gdzie najtaniej kupie cena w cklepach to 370 - 400 tych chlodnic. Moze znacie gdzies sklepy lub hurtownie co sprzedadza taniej. Np 300 stetki max.

[ Dodano: 2005-06-07, 17:09 ]
Mam juz chlodnice. Delphi aluminiowa noweczke udalo sie znalesc firme co za 300 sprzedala. na jeden wentylator. Ale mam z nia problem maly.  :?  Bo U mnie na starej miedzianej elektrowentylator byl mocowany po stronie kierowcy cyli po przeciwnej niz czujnik a ta ma mocoawanie na elektrowentylator po stronie pasazera czyli przy czujniku. I kurde mam dylamat. Bo u mnie po prawej stronie jest parownik tak blisko ze moge tylko i wylacznie elektrowentylator przykrecic po lewej. I co tereaz zrobic.
1. Przenosic parownik to bedzie chyba bardziej pracochlonne i kosztowne
2. Dorobic mocowanie z prawej strony. Tylko jak a moze sa specjalne juz zaczepy zeby sie nie babrac za wiele.
3. To po ktorej stronie powinien byc oryginalnie elektrowentylator z prawej czy zlewej (najblizej czujnika) strony i z ktorej  strony jest go najlepiej zamocowac czy ma to znaczenie na skutecznosc jego pracy.
4. Skoro ta chlodnica delphi jest do Caro Plus 1,6 1,4 taka sama to dlaczego ma mocowanie z innej strony niz moja stara.  :?

Mysle ze zakumacie o co chodzi. Dzieki za pomoc.

Chlodnica?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2005, 17:14:29 pm »

Pomoc

  • Gość
O ?

Chlodnica?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2005, 17:37:07 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Ad2. Sprobuj wymienic chlodnice za mala doplata na wersje z miejscem na dwa wiatraki. Nie powinna duzo wiecej kosztowac. Moja razem z drugim czujnikiem wentylatora kosztowala kolo 330-340zl.
Ad3 Ja mam od samego poczatku wentylator po stronie pasazera (znaczy sie po lewej stronie jak sie patrzy przodem do samochodu), czyli przy czujniku, tak mialem w miedzianej i tak mam w aluminiowej (wersja dwuwiatrakowa).
to ja, byly Marcin#839

I have a Question...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2005, 17:43:38 pm »

ajk#1212

  • Gość
A propo 2 wiatraków, mój poldek sięlatem przegrzewa (mimo odp. poziomu płynu w chłodnicy oraz wymienionego czujnika temp.) więc pomy?lałem o założeniu 2giego wentylatora i mam takie pytania:
- Czy 2gi jest taki sam jak ten podst. (mocowanie ,rodzaj itp.)
- Czy można się z nim podpi?ć równolegle pod podstawowy??
- Czy trzeba zwiękrzyć lub dołożyć bespiecznik, przeka?nik ??
i ile mniejwięcej kosztuje 2gi wentylator ??
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowied?

Chlodnica?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2005, 18:35:46 pm »

qxr

  • Gość
Cytat: "Marcin#839"

Ad3 Ja mam od samego poczatku wentylator po stronie pasazera (znaczy sie po lewej stronie jak sie patrzy przodem do samochodu), czyli przy czujniku, tak mialem w miedzianej i tak mam w aluminiowej (wersja dwuwiatrakowa).


Ehh. Pierdolca mozna dostac. Mi sie tez tak wydaje ze wentylator powinien byc blizej czujnika. To jakim cudem ten moj sie znalazl po drugiej stronie.

[ Dodano: 2005-06-07, 18:38 ]
Jakub, Drugi wentylator jest taki sam nie inny. Sa te same mocowania. Wejda spokojnie dwa takiej samej wielkosci. A co sie tyczy ich podlaczenia to lepiej drugi jest zrobic na wlacznik manualny. A jak to zrobic to znajdziesz chyba w artykulach. O ile pamietam uztkownik forum (Wafel) to opisal.

[ Dodano: 2005-06-07, 18:40 ]
Cytat: "Marcin#839"
Ad2. Sprobuj wymienic chlodnice za mala doplata na wersje z miejscem na dwa wiatraki. Nie powinna duzo wiecej kosztowac. Moja razem z drugim czujnikiem wentylatora kosztowala kolo 330-340zl.
.

A Jak zaslepic drugie miejsce ne czujnik. Bo ona ma dwa gniazda na gore i dol. Bo po co mi dwa czujniki jak 1 wentylator mam.  :?

Chlodnica?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2005, 19:44:37 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Cytat: "qxr"
Cytat: "Marcin#839"
Ad2. Sprobuj wymienic chlodnice za mala doplata na wersje z miejscem na dwa wiatraki. Nie powinna duzo wiecej kosztowac. Moja razem z drugim czujnikiem wentylatora kosztowala kolo 330-340zl.
.

A Jak zaslepic drugie miejsce ne czujnik. Bo ona ma dwa gniazda na gore i dol. Bo po co mi dwa czujniki jak 1 wentylator mam.  :?


Koleszka dal mi po prostu drugi czujnik zebym sobie wkrecil. Moze sie przydac, bo planuje drugi wentylator zalozyc, ale chyba go wlasnie tez na manuala zrobie dodatkowo. Chyba ze bys znalaz jakas taka kruciutka srube z szerokim gwintem  :mrgreen: Ale lepiej wkrecic drugi czujnik, nawet uszkodzony. Jedz na szrot albo cos i kup uzywany. A skoro masz dwa czujniki to masz miejsce na dwa wiatraki. Tak? Bo pisales, ze na jeden wiatrak.  :mrgreen:
to ja, byly Marcin#839

Chlodnica?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2005, 00:19:53 am »

ajk#1212

  • Gość
Danke  ;)

Chlodnica?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2005, 00:26:28 am »

batorejro

  • Gość
jak masz 1,6 to wystarcza standardowa chlodnica.niepotrzebna tobie na 2 wiatraki.ja mam 1,6 gli z gazem  a wentylator i tak sie rzadko wlacza.jezdze juz 8 lat i tylko raz uszczelke pod glowica robilem ale to wtedy w gorach na uralu go przegrzalem

Chlodnica?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2005, 00:37:29 am »

ajk#1212

  • Gość
powiem tak wszystko było dobrze dokiedy nie pojechali?my w nasze góry tam mi się w bielsku zagotował do 130 stopni i od tego czasu jest kupa tzn.
- wywiało mi uszczelkę pod głowicę (wymiłem i to na podobno super niemieck? do?ć drogaw?)
- wymieniłem czujnik temperatury w chłodnicy (mam t? nowego typu aluminiow?)
- teraz osi?gam temp. około 95 stopni i b. często mi się zał?cza wentylator ale na krótko    zamiast  raz a dobrze schłodzić.  :cry:

Chlodnica?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2005, 16:39:39 pm »

qxr

  • Gość
Jakub, Termostat bylo przy okazji wymienic i korek od zbiorniczka wyrownawczego. Jego prawidlowe dzialanie  ma duze znaczenie na poziom temperatury.

Chlodnica?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2005, 20:20:50 pm »

ajk#1212

  • Gość
ok tak zrobię (termostat jest już u mnie od dawna na czarnej li?cie bo zim? nie zamyka dużego obiegu) a zbiorniczek wyrównawczy to może cały wymienie (jak będzie niedrogi)

Chlodnica?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2005, 14:16:49 pm »

mati_lecha#332

  • Gość
Podpinam się.
Jak kaszana to kaszana. Najpierw ojcu w Nysie poszła teraz ja muszę wyminić w swoim Poldku. Mam Poloneza Caro 1.6GLI 1995. Jest to chłodnica miedziana. Czy aluminiówka i miedziana maj? te same mocowania, węże itd? Czy wystarczy ,że kupię jak?? używkę, powiem ,że do Poldka i to wystarczy? Czy one się czym? różni? między sob??
Ile kostzuje teraz nówka najtańsza (chyba miedziana) , ile używki chodza, ile kosztuje ewentualna naprawa?
Co s?dzicie o dolaniu proszku do uszczelniania?
Przez 5.000km w sumie dolałem 5 litrów borygo , jak doleję na max to od razu schodzi , potem jak już w zbiorniczku mam prawie pusto to płynu już nie ubywa (chyba kwestia ci?nienia) , na pewno nie ucieka ze zbiorniczka.

[ Dodano: 2005-06-17, 14:20 ]
I jeszcze jedno. Czy chłodnica z dużego fiata pasuje do Poloneza Caro?

Chlodnica?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2005, 15:16:21 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Cytat: "mati_lecha#332"
Czy aluminiówka i miedziana maj? te same mocowania, węże itd? Czy wystarczy ,że kupię jak?? używkę, powiem ,że do Poldka i to wystarczy? Czy one się czym? różni? między sob??

Bedzie pasowac raczej. Roznia sie chyba tylko gruboscia.
to ja, byly Marcin#839