Autor Wątek: Do znawców klimatyzacji w Polonezie  (Przeczytany 6411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« dnia: Maj 29, 2005, 11:27:44 am »

l_mir

  • Gość
Witam

No wła?nie widziałem dziwnego Poloneza w którym
na konsoli obok przycisku z "zamkniętym obiegiem" był przycisk "samochodu ze ?nieżynk?".
Facet tłumaczył, że to od wersji exportowej Poloneza.
 
W ?rodku ponoć oprócz nagrzewnicy jest jakis dziwny "agregacik" z którego wyprowadzone sa 2 grube przewody elektryczne.
Pracuje bezgło?nie:)

Czy kto? może mnie o?wiecić odno?nie takiego rozwi?zania.

A może ma kto? do sprzedania podzespoły od tej opcji.

Dzięki za info.

Leszek z WaWy
l_mir@poczta.onet.pl

PS
Wysłałem ten post także na inne grupy bo strasznie mnie ciekawi ta wersja.
Zwykle w miejscu tego przycisku jest czarna wypukła plastikowa za?lepka;)

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2005, 11:30:22 am »

kowal

  • Gość
No to jest wlacznik klimy - pod koniec produkcji polda klima + alufelgi w opcji kosztowaly 1000zl.
Gdzies tu na forum Sztywny#1820 dawal zdjecia trucka z klima jak to pod maska wyglada

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2005, 17:36:19 pm »

Bolo

  • Gość
Tu mozesz sobie zobaczyc jak to wyglada pod maska...musisz dac "Sciagnij plik"  TU

Jesli uda mi sie reaktywowac klime w tym roku...zapewne zapodam szerszy opis tego urzadzenia + fotki  :smile:

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2005, 18:04:01 pm »

Czaku

  • Gość
wiec tak z tego filmika  Od Bola  ta sprezarka wyglada tak samo jak w lanosie mog ejutro pstryknac pare fotek bo u mnie na schrocie mamy lanosa z klima

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2005, 18:05:17 pm »

Bolo

  • Gość
Cytat: "Czaku#1802"
wiec tak z tego filmika  Od Bola  ta sprezarka wyglada tak samo jak w lanosie mog ejutro pstryknac pare fotek bo u mnie na schrocie mamy lanosa z klima


A ten lanosik ma moze sprawna chlodnice klimy  :?: Bo mi tego brakuje do reaktywacji...

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2005, 18:08:59 pm »

Czaku

  • Gość
Cytat: "Bolo#928"
Cytat: "Czaku#1802"
wiec tak z tego filmika  Od Bola  ta sprezarka wyglada tak samo jak w lanosie mog ejutro pstryknac pare fotek bo u mnie na schrocie mamy lanosa z klima


A ten lanosik ma moze sprawna chlodnice klimy  :?: Bo mi tego brakuje do reaktywacji...

a ma  ma takze komplet przewodow sprezarke wlacznik do klimy skraplacz i cala reszte

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2005, 18:13:38 pm »

Bolo

  • Gość
Cytat: "Czaku#1802"
Cytat: "Bolo#928"
Cytat: "Czaku#1802"
wiec tak z tego filmika  Od Bola  ta sprezarka wyglada tak samo jak w lanosie mog ejutro pstryknac pare fotek bo u mnie na schrocie mamy lanosa z klima


A ten lanosik ma moze sprawna chlodnice klimy  :?: Bo mi tego brakuje do reaktywacji...

a ma  ma takze komplet przewodow sprezarke wlacznik do klimy skraplacz i cala reszte


Ile wolasz za chlodnice (o ile jak taka jak w Plusie, jutro moge dac fotki) :?: :wink: Reszte mam...tylko tego mi trzeba...no i FREONU  :twisted: czy co tam jest w tej klimie  :wink:

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2005, 20:22:11 pm »

Karaœ#1878

  • Gość
Bolo, a masz może już podł?czon? instalację od klimy?

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2005, 21:27:20 pm »

Bolo

  • Gość
Cytat: "Kara?#1878"
Bolo, a masz może już podł?czon? instalację od klimy?


Ja mialem klime fabrycznie...tak jak pisze "kolwal" za tysiaczka...a jak to jest podlaczone to kij wie...wiem ze mam "bonusowe" 4-ry przekazniki w skrzynce zamontowane...

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2005, 21:33:00 pm »

Wafel

  • Gość
o ile pamiętam to różne s? podł?czenia do chłodniczki w poldzie i w lanosie... ale moge sie mylić

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2005, 22:04:34 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
a ja musze ojcu z kadetta wyszarpac nieuzywana klimatyzacje..I jakos ja zamontowac w poldzie.Tylko przeraza mnie elektryka... :cry:
  • Jef
  • Czaku

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2005, 23:00:27 pm »

WKLIW

  • Gość
no to ja sie podł?cze pod ten temacik. Interesuje mnie jak w orginale wygl?da mocowanie spreżarki bo mam cał? klima od jakiego? daewoo i ta sprężarka jest idento jak na tym filmiku, i co to za koło pasowe to małe co idzie po nim pasek od kimy to jest jaki? napinacz czy tylko służy w celu puszczenia paska inn? droga??

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2005, 00:03:04 am »

Karaœ#1878

  • Gość
Cytat: "Bolo#928"
Cytat: "Kara?#1878"
Bolo, a masz może już podł?czon? instalację od klimy?


Ja mialem klime fabrycznie...tak jak pisze "kolwal" za tysiaczka...a jak to jest podlaczone to kij wie...wiem ze mam "bonusowe" 4-ry przekazniki w skrzynce zamontowane...


A jak bym mniej więcej naprowadził, to lukn?ł by? co za ustrojstwo jest na końcu 1 kosteczki?  :cry:

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2005, 00:10:14 am »

Bolo

  • Gość
Cytat: "Kara?#1878"
Cytat: "Bolo#928"
Cytat: "Kara?#1878"
Bolo, a masz może już podł?czon? instalację od klimy?


Ja mialem klime fabrycznie...tak jak pisze "kolwal" za tysiaczka...a jak to jest podlaczone to kij wie...wiem ze mam "bonusowe" 4-ry przekazniki w skrzynce zamontowane...


A jak bym mniej więcej naprowadził, to lukn?ł by? co za ustrojstwo jest na końcu 1 kosteczki?  :cry:


Jak mozesz zapodaj jeszcze raz fotke...podaj gdzie ona sie dokladnie konczy, oraz jakiego koloru kabelki sa do niej podpiete...

Cytat: "WKLIW#1874"
no to ja sie podł?cze pod ten temacik. Interesuje mnie jak w orginale wygl?da mocowanie spreżarki bo mam cał? klima od jakiego? daewoo i ta sprężarka jest idento jak na tym filmiku, i co to za koło pasowe to małe co idzie po nim pasek od kimy to jest jaki? napinacz czy tylko służy w celu puszczenia paska inn? droga??


Oryginalnie...to jest taki stojak...i...

Ale inaczej jutro zrobie fotki i tak "pi razu oko" postaram sie przedstawic jak ta sprezarka winna byc zamontowana...

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2005, 00:37:58 am »

Boczek

  • Gość
mastah22,

Cytuj (zaznaczone)
Tylko przeraza mnie elektryka...  :cry:

Elektryka to nic strasznego. Co cię tak przeraża?

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 30, 2005, 09:26:18 am »

l_mir

  • Gość
Cytat: "Bolo#928"
Tu mozesz sobie zobaczyc jak to wyglada pod maska...musisz dac "Sciagnij plik"  TU

Jesli uda mi sie reaktywowac klime w tym roku...zapewne zapodam szerszy opis tego urzadzenia + fotki  :smile:


-------------

No to co podsyłacie to jest klasyczna klima napędzana silnikiem.
W tym modeleu co widziałem wygl?dało to tak jakby była napędzana wył?cznie z elektryki !  Z tej małej "sprężareczki" wychodziły jedynie kable "do wody" i 2 przewody elektryczne.  Już sam nie wiem może to była jaka? atrapa ;)
Ale chłodziło fajnie :)

Leszek M

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2005, 12:03:20 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Zamiast bawic sie w klime to lepiej kupic lodoweczke samochodowa za 150 zeta i ja jakos podlaczyc hehe ;) ;) zart, chyba   :mrgreen:
to ja, byly Marcin#839

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 30, 2005, 16:20:19 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Boczek#1851, zafunduje Ci transport nocleg i wyzywienie jesli mi ja podłaczysz...Wyjme i umocuje wszystko sam... :roll:
  • Jef
  • Czaku

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 30, 2005, 16:50:53 pm »

Boczek

  • Gość
Cytat: "mastah22"
Boczek#1851, zafunduje Ci transport nocleg i wyzywienie jesli mi ja podłaczysz...Wyjme i umocuje wszystko sam... :roll:

Znaczy się agro wczasy  :mrgreen:    Nie ma kto? na ?l?sku klimy żeby? podł?czył na wzór?

Do znawców klimatyzacji w Polonezie
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 30, 2005, 16:52:24 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
jak juz pisałem mam klime z kadetta a pytałem na forum opla i okazało sie ze była jeszcze rzadziej spotykana niz nasza :D  :twisted:
  • Jef
  • Czaku