Autor Wątek: pytanie do znawców parownika Lovato  (Przeczytany 2346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pytanie do znawców parownika Lovato
« dnia: Maj 30, 2005, 15:22:51 pm »

aviator

  • Gość
Witam.
Mam nadzieje ze mi się nie dostanie za spor? chęć w zdobywaniu wiedzy  :D  ale pytanie
Stary parownik Lovato z podci?nieniem - czy kto? wie jak jest zbudowana/ny zawór regulacji obrotów biegu jałowego silnika - ten z boku reduktora(?ruba).Odkręciłem go i jest tam spręzynka - ona do czego? jak rozumiem przylega i zapewne powoduje jakies zmiany w przelocie.Mam z tym kłopot - bo mam wrazenie jakby ta regulacja sama się zmieniała "wewnętrznie" - tzn - jak  jest dobrze na ciepłym to nagle ga?nie (pomaga zmiana ustawienia - mniej lub wiecej gazu) potem jest dobrze az nagle trach - ga?nie - pomaga powrót do poprzeniego ustawienia lub jeszcze innaczej trzeba ustawić.Jak zapali na zimnym - jest prawie pewne ze na ciepłym ga?nie (czasem nawet dopiero po godzinie jazdy - wiec nie od razu po nagrzaniu).Czasem jest tak ze chodzi gor?cy na luzie i nagle zaczyna go zalewać - pomaga zubozenie omawianym zaworem - mozna dostać fioła.pojade zapewne na czyszczenie ale pytanie - czy ta ?ruba wymaga jakiego? czyszczenia? Czy spręzynka moze się wyrobić ? Ew inne sugestie - dzieki wytrwałym za przebrnięcie.

pytanie do znawców parownika Lovato
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2005, 07:48:55 am »

Tomala#1829

  • Gość
z ta ?ruba nic nie rób, przeczy?ć reduktor i dobrze by było jak by? dał nowe membramy (jak dawno nie były wymieniane) powinno pomóc

pytanie do znawców parownika Lovato
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2005, 11:07:28 am »

marian

  • Gość
Ta ?ruba jest od regulacji wolnych obrotów

pytanie do znawców parownika Lovato
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2005, 10:51:41 am »

Kudłaty

  • Gość
Jak chcesz mieć spokój to wpierw wszystko otwórz, wyczy?ć, je?li trzeba to wymień membrany i dopiero walcz... A to co robisz teraz to nic nie da...

pytanie do znawców parownika Lovato
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2005, 11:08:21 am »

KHADAFI1877

  • Gość
jak by? niezauważył to t? sprężynke można rozci?gać ja tak robiłem u mnie jak niemogłem wyrególować i pomagało rozci?głem j? troszke włożyłem i rególowałem :roll: . a tak swoj? drog? to sie powtórze i sprawdz mębranki

pytanie do znawców parownika Lovato
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2005, 17:05:14 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
KHADAFI#1877, nie wiem co daje rozciaganie sprezynki??? pierwszy raz słysze no chyba tylko tyle ze zapobiega to samoodkreceniu sruby...Sruba ta działa na dzwignie poruszajaca membrama...Rozkrec i zobacz jak to jest zbudowane ;) no i sprawdz czy membramy masz całe...To pisali juz koledzy wyzej.Pzy okazji tez bedzies zmiał okazje go rozpucholem przemyc całego... :twisted:
  • Jef
  • Czaku