Autor Wątek: POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM  (Przeczytany 4017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« dnia: Czerwiec 11, 2005, 09:33:02 am »

ajk#1212

  • Gość
Rok temu miałem problem,bo mam ABIMEXA sondę,katalizator, a podobno wszedł przepis że silniki na wstrysku musz? mieć komputer do sterowania dawk? gazu,jak się dowiedziałem to koszt min.300 zeta (kasy narazie nie mam :(  ), jednak wiele osób mi mówiło że ten komp nic nie daje (no może lepszy dobór dawki gazu itd),poldi jak chodził to będzie chodził,czy montaż komputera wpłynie na spalanie itd? Jak wspomniałem kompa nadal nie mam i jeżdzę na przegl?d tam gdzie przymykaj? oko :) Chociaż go?ć ze stacji diag. mówił że z policj? mog? być problemy, kumpel doradził mi aby po prostu złożyć...atrapę komputera(np.spalony,uszkodzony),do tego kilka kabelków,silnik krokowy na przewód gazowy, oczywi?cie regulacja ta stara musiałaby zostać, co wy na to :?:

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2005, 09:35:02 am »

Cyneq

  • Gość
W tym pięknym kraju chyba jeszcze na razie prawo nie działa wstecz i przepis dotyczy zakładania instalacji, a nie instalacji już założonych

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2005, 09:48:40 am »

kowal

  • Gość
Dokladnie, instalacje zalozone chyba przed 2001 rokiem do aut z wtryskiem nie musza miec kompa od gazu. Dokladna date musisz sobie sprawdzic

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2005, 12:54:54 pm »

ajk#1212

  • Gość
no tak ale... gaz był zakładany w 2003 r :(

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2005, 17:16:48 pm »

kowal

  • Gość
w 2003 juz musial byc komp... Jak przeglad przechodzi to ja bym to walil i tak jezdzil.
Abimex z kompem spala w miecie ~10.5l jak wszystko jest ok, Sztywny do gaznika zalozyl kompa i spalanie mu troche spadlo (nie pamietam o ile)

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2005, 08:03:34 am »

russell1

  • Gość
przepraszam że sie chamsko podpinam pod temat ale też mam abimexa, i chce dopiero założyć gaz. pytanie moje czy to sie teraz opłaca.i co wy s?dzicie o nowych pomysłach ministrów o podniesieniu akcyzy na to i owo? czy lpg też pójdzie w góre?        
jeszcze raz przepraszam za post nie na temat

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2005, 10:03:44 am »

kowal

  • Gość
Zalezy ile sie jezdzi... Ale ja bym zakladal... Mnie instalka zwrocila sie po okolo 3 miesiacach (20kkm)
Akcyza na gaz prawdopodbnie nie pojdzie do gory, poniewaz sejm chce zablokowac wielkosc akcyzy... Zreszta akcyza nie bylaby podnoszona na LPG tylko na zwykly gaz.

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2005, 18:51:53 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
kowal#1356, ja wiem ze jest to wykonalne nie ma problemu tylko chozi o to jak wytłumaczys zto zjawisko policjantowi??? skoro on zagladajac pod maske wie ze ma tam zobaczyc krokowy a nie srube ;)
  • Jef
  • Czaku

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2005, 18:57:52 pm »

kowal

  • Gość
panie, tak mi w warsztacie zalozyli... ja sie na tym nie znam... chcesz to dzwon pan do warsztatu.. ja jestem np. informatyk a nie gaziarz.. auto ma jezdzic :P

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2005, 19:02:34 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
"...bede zatem zmuszony zatrzymac panu dowód..."
  • Jef
  • Czaku

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2005, 19:17:59 pm »

kowal

  • Gość
ale nigdzue nie jest napisane ze ma byc i tylko silniczek krokowy... tylko norma emisji spalin...

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2005, 19:22:51 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
to norme emisji spalin jestem w stanie spelnic na srubie :lol:
  • Jef
  • Czaku

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2005, 20:48:18 pm »

ajk#1212

  • Gość
z tego co zauważyłem to w wielu furach na wtrysku s? ?ruby między silnikim krokowym a mieszalnikiem, raz nawet widziałem że było to wszystko w jednym korpusie :)

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2005, 21:55:43 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
, raz nawet widziałem że było to wszystko w jednym korpusie
zgadza sie to sa własnie urzadznka "pseudokompy" tam stosuje sie srubee razem z krokowym który jest tylko atrapa...Producent juz wyopuszczajac taki produkt na rynek wie ze krokowy to pic na wode dlatego aby mozna było wyregulowac odpowiedni skład ładuje tam srube...I słuzy to oszukaniu diagnosty bo krokowy i emulator lambdy jest...Tyle ze nie ma to zadnego odzwierciedlenia w kulturze pracy...
  • Jef
  • Czaku

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2005, 20:10:50 pm »

ajk#1212

  • Gość
czyli 300 zeta mam w kieszeni i diagnosta będzie zadowolony i ...pan policjant :)

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2005, 00:48:21 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
owszem oni tak al;e czy Tobie sie to opłaci?? Zebys pózniej nie musial tak klnac na "marna instalacje" lpg jak ja klnałem po sciagnieciu głowicy z poprzedniego silnika...
  • Jef
  • Czaku

POLDI NA WTRYSKU Z GAZEM A PROBLEM Z PRZEGLˇDEM
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2005, 01:11:50 am »

kowal

  • Gość
Pamietaj ze to zwykle OHV a nie Rover :)