Autor Wątek: Polonez 1.6GLI i LPG  (Przeczytany 2917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez 1.6GLI i LPG
« dnia: Czerwiec 25, 2005, 15:57:36 pm »

krzychu

  • Gość
Mam zamiar zamontować do poloneza autogaz i zastanawiam się nad zakupem używanej instalacji, ale słyszałm, że nie można montować używanych instalacji. To jak to jest nie mogę zamontować używanej instalacji, nawet jeżeli ma wszystkie wymagane przegl?dy (homologacji i co tam jeszcze potrzeba)?, a jeżeli kto? zainstalował now? instalację i tydzień pó?niej skasował samochód to co z t? tygodniow? instalacj? na złom?. A jeżeli np. zamontowanie takiej używanej instalacji LPG zlecę warsztatowi z uprawnieniami i będę miał na to fakturkę to też będzie niezgodne z prawem?. Proszę o szybk? podpowied?.

Pozdr.

Polonez 1.6GLI i LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2005, 20:53:14 pm »

jarko36

  • Gość
Możesz wykorzystać elementy z używanej instalki LPG z innego samochodu w swoim aucie i w punkcie montażowym zamontuj? Ci wszystko co im przyniesiesz, ale papiery legalno?ci takiej instalki możesz dostać jedynie, gdy jej elementy (butla, wielozawór, reduktor, elektrozawór gazowy) będ? miały now? homologację (certyfikat)  01.  Na  starsze elementy, które maj? homologację 00, nie dostaniesz  już papierów legalno?ci. Kolega montował  niedawno w Polonezie instalkę i wykorzystał używan? butlę , która miała t? homo 01.  Takie przepisy wydaj? się mi paranoj?...:), ale cóż, urzędnicy my?l? inaczej...

Polonez 1.6GLI i LPG
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2005, 23:25:45 pm »

batorejro

  • Gość
zakladaj star?.wszystko  mozesz miec stare tylko na butle papiery potrzebne.moze byc uzywana ale zeby legalizacja siejej za wczesnie nie skonczyla.potem pojedz do zakladu gdzie to montuja i niech tobie sprawdza czy  nie ma nieszczelnosci gazu nigdzie.