Autor Wątek: Nowa chłodnica  (Przeczytany 2413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nowa chłodnica
« dnia: Lipiec 03, 2005, 23:46:57 pm »

ajk#1212

  • Gość
Witam

Mam pytanie w pi?tek przed samym wyjazdem rozwaliła sie mi chłodnica (szeroka aluminium) Nigdzie jej nie mogłem dostać na żadnym szrocie a na now? nie miałem funduszy.Kupiłem więc chłodnice starego typu w?sk? miedzian? z  1 wętylatorem zamiast 2 tak jak miałem w aluminiowej.I teraz mam problem bo jak przekrocze 110km/h to mi tęperatura wzrasta powużej 100 stopni a przy 120km/h przy wzniesieniach to nawet zagrzało sie do 120 stopni i musiałem szybko sie zatrzymać . Po wystudzeniu dolałem wody i już z prędko?ci? 90km/h jechałem dalej lecz temperatura znów zaczeła niebezpiecznie wzrastać.I teraz pytanie co z tym fantem zrobić :?:

Nowa chłodnica
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2005, 00:26:27 am »

mati_lecha#332

  • Gość
To ciekawostka. A szerokiej nie dostałeś? Mój ojciec 2 tygodnie temu dostał szeroką miedzianą na jeden wentylator za 50zł i to z wentylatorem była.
Jak dałeś radę zamontować wąską do Poldka gdzie są mocowania na szerokie? Bo jak rozumiem wąska chłodnica to masz na myśli taką jak w Borewiczu? Bo wszystkie Caro od 1993 to chyba mają taką samą wielkość chłodnicy aż do plusów?

Nowa chłodnica
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2005, 00:26:55 am »

Guciu1801

  • Gość
jak to co ? wstawic chlodnice, jaka powinna byc. Jako rozwiazanie tymczasowe mozesz sie pozbawic termostatu. Aha moze ta mala chlodnica jest jakas zasyfiona? Przeczysc ja. Wydaje mi sie, ze dobra mala chlodnica spokojnie wystarczy do polda. W koncu przez 90% czasu istnienia polda, wlasnie taka byla montowana. Ja bym stawial, ze ta co kupiles (domyslam sie ze na szrocie jakims) jest po prostu ukamienowana :) i nie pracuje z dostateczna wydajnoscia. A poza tym dlaczego walnela ci poprzednia chlodnica?? strzelil ci jej plastikowy element? (o ile takie tam sa, nie wiem). Mialem kiedys podobny przypadek w oplu. Zwalony termostat, czy cos powodowalo za duze cisnienie w ukladzie i pekanie chlodnicy. Metalowa stara pewnie ci nie peknie, ale to nie znaczy ze pozbyles sie przyczyny. Generalnie obstawialbym albo termostat, albo chlodnice.

Nowa chłodnica
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2005, 00:40:52 am »

ajk#1212

  • Gość
Co do wypowiedzi mati_lecha#332 to mocowania pasuj? idealnie. Ja oblatałem około 12 szrotów w gdańsku i nic nigdzie nie mieli takie i co gorsza wszędzie gdzie sie pytałem o cene to minimum 200zł za używke  :(  A potrzebowałem wyjechać natychmiastowo.



Guciu#1801 jutro rozbiore i przczyszcze t? chłodnice.Co do termostatu też sprawdze ale według mnie to ta stara powinna normalnie sie wyrabiać bez problemu .W końcu w fiatach i poldkach 98% występuj? te wła?nie chłodnice.Więc powinna chodzić bez problemowo .Niestety nie chodzi  :x

Nowa chłodnica
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2005, 00:45:18 am »

Guciu1801

  • Gość
dobra mysl z ta chlodnica, ale jesli to nie ona, to moze jeszcze termostat byc. Aha, a masz wiatrak przy tej chlodnicy? i nie wiem czy tam czujniki nie sa jakies inne, ze moze za pozno sie ten wiatrak wlacza. Ale podobno w czasie jazdy to nie ma znaczenia.

Nowa chłodnica
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2005, 01:28:16 am »

ajk#1212

  • Gość
Jak juz powiedziałem wcze?niej to mi sie bardzo spieszyło i wiatrak spiełem na krótko bez czujnika tylko przeł?cznik w kabinie .Który zreszt? włanczałem zaraz po starcie silnika .Więc czujnik odpada .Ale zato bardzo prawdopodobna  hipoteza to temostat mógł nawalić .Bo wiatrak jest i kręcił sie nonstop.

Nowa chłodnica
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2005, 13:37:47 pm »

Czaroo#1879

  • Gość
Moim skromnym zdaniem  :oops: mógłby? jeszcze sprawdzić czujnik temperatury, możliwe że poprostu masz dobr? temperature, tylko czujnik ?le wskazuje, ja tak miałem ostatnim razem, pokazywał mi 100 stopni lub w korkach 110 i my?lałem o wymianie chłodnicy,  :mad: podjedz do jakiego? zakładu który ma termometry i nich ci sprawdz? temp. w pojemniku i skorygu j? z tym co masz na zegarach, w razie czego czujnik kosztuje ok 15 zł i problem z głowy. Powodzenia :roll:

Nowa chłodnica
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2005, 16:34:09 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "sajo"
Co do wypowiedzi mati_lecha#332 to mocowania pasuj? idealnie. Ja oblatałem około 12 szrotów w gdańsku i nic nigdzie nie mieli takie i co gorsza wszędzie gdzie sie pytałem o cene to minimum 200zł za używke  :(  A potrzebowałem wyjechać natychmiastowo.


poje.balo ich z tymi cenami ?!?! ja za nówke aluminiowa płaciłem 2 lata temu 250zł :!:

Nowa chłodnica
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2005, 00:06:55 am »

ajk#1212

  • Gość
Już wiem co sie stało niestety po odwiedzinach u mechanika okazało sie że poszła uszczelka lub głowica :( to sie okaże jutro po sprawdzeniu.A chłodnica bedzie dobra :) to jedyny plus.