Autor Wątek: odpalilem 2.0 ...i??  (Przeczytany 1857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

odpalilem 2.0 ...i??
« dnia: Lipiec 07, 2005, 22:48:41 pm »

zuczek

  • Gość
witam wł?snie przed momentem odpaliłem swoje 2.0 pierwszy raz i cos dziwnie mi sie wydaje jakby pracowało zaplon coprawda niejest idealnie ustawiony ale mam takie pytanie! bo w sumie to niewiem ktore wyjscie z kopolki to jest na ktory cylinder?(aparat od2.0 bez modułu) i niewiem czy dobrze podpiołem kable? pytanie moje brzmi tak? czy da sie odpalic jak kable s? zle podpiete? i jakie s? objawy (jesli sie da) pracy silnika! mi pracuje dos rozno ale b. głosno! i czasem przy odpalaniu jest takie cofniecei rozrusznika!ogulnie jazda probna na stacjie zatankowac (ok 2km) zawiodla mnie troche kompresje silnik ma znakomit?! mierzona wczesniej ale mimo wszytko jakos tak mulasto chodzi nieczuje zebym jechal 2.0 taksamo jak 1.5 moze dlatego ze jechalem na samej dwururce bo reszta wydechu jeszce niegotowa!?? no i niepoustawiany!a pozatym jak dodamgazu to wchodzi na obroty ale niechce zabardzo schodzic! chmm? prosze o jakies rady z tym zwi?zane! zwłaszcza jak te kable podpiać!

odpalilem 2.0 ...i??
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2005, 23:12:15 pm »

SerU#408

  • Gość
Różne cuda w życiu widziałem w tym chodz?cy silnik na ?le podpiętych kablach. Generalnie zasada jest taka: zapłon w DOHC-ach ustawia się na 4 cylinder czyli w momencie GMP na 4 garze i ustawionych znakach na kołach rozrz?du palec rozdzielacza powinien wskazywać zapłon na 4 cylindrze. Nie ma znaczenia który to będzie kabel na kopułce. Byle następne były podpięte w odpowiedniej kolejno?ci. K?t wyprzedzenia zapłonu proponuję na pocz?tek 8 stopni. Sprawd? też, czy masz dobrze ustawiony rozrz?d i czy działa od?rodkowy przyspieszacz zapłonu w aparacie (ciężarki powinny lekko chodzić)

odpalilem 2.0 ...i??
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2005, 23:25:36 pm »

zuczek

  • Gość
ok dzieki jutro posprawdzam!ten zapłon!

odpalilem 2.0 ...i??
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2005, 01:16:43 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Zuczek a koło zamachowe dobrze przykreciłes :cool: ;)   ? Gaznik sprawdzałes ? i od czego on jest ?(400 post)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

odpalilem 2.0 ...i??
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2005, 10:42:21 am »

zuczek

  • Gość
hmm? kołozamachowe no mysle ze dobrze bospasowało elegancko !gaznik mam swoj od poloneza bo mam gaz wiec gaznik jest sprawnyna100% bo jezdzilem na nim wczesniej!!na benzynie niesparwdzalem nic bo niemampompy paliwa jeszce bo poczebuje elektryczna bo w moim silniku niema wejscia na mechaniczn?! na benzynie odpalil jak mu nalalem prosto do gaznika :P ide pospradzać kable! czy sa ok!  dzieki za odpowiedz!