Autor Wątek: elektryczne szyby problem  (Przeczytany 2908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elektryczne szyby problem
« dnia: Sierpień 17, 2005, 22:46:53 pm »

Homik

  • Gość
Witam
Przegl?dałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi (może mało szukałem)
ostatnio udało mnie się dorwać elektryczne szyby do poldka, producent to SPAL
próbowałem je dzi? wcisn?ć do siebie ale nie udało mi się to do końca, nie chodzi tu o kwestię samego montażu bo to jest piku? tylko odno?nie moich szybek... podłaczyłem je na krótko pod silniczek ale niestety miał co robić i w końcu stanoł po 5 cm... nie wiem jak wyregulowac szybki aby to lekko działało. Próbowałem to wyregulowac po swojemu no i cos tam dało rezultaty owocne ale cała szyba się "kiwa" przód-tył (to znaczy chyba się klinuje) w prowadnicach. próbowałem wrócić do stanu poprzedniego ale tak się porobiło że nie mogę tego tak zlozyc co wszystko grało. macie jakie? pomysły albo sposoby na to by wyregulowac szyby, albomoze zastosowac jaki? preparat w te prowadnice. Zaznaczam że odkręciłem cały mechanizm z dzwi i nasmarowałem go ale mało to pomogło.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

[ Dodano: 18-08-2005, 21:21 ]
Witam ponownie

Z kwesti? "kiwania" szyby juz sobie poradziłem, zdałem się na sposób i wyregulowałem szyby. Teraz pozostała kwiestia cięzkiej pracy, o tyle o ile silniczek żwawo opuszcza szybę to z podnoszeniem już nie jest wesoło... a dokładnie nie ma siły j? podnie?ć...  wszystko wyczy?ciłem, nasmarowałem prowadnicę, ale na niewiele się to zdało. podniesie szybę tylko na te marne 5 cm i stoi, jak mu pomoge to pod konie juz jedzie w miarę dobrze, ale nie domyka szyby zostawiaj?c prze?wit...  :cry:  Brak mi koncepcji co dalej... Macie jakie? pomysły ??

Pozdrawiam

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2005, 09:22:41 am »

Piotrek_

  • Gość
rozsun troche prowadnice. to, ze szyba troche sie kiwa, to olal. szkoda silnika

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2005, 00:39:01 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
ostatnio udało mnie się dorwać elektryczne szyby do poldka, producent to SPAL
bo sa to uniwersalne mechanizmy nakładane na zebatke korbki z tylu czyz nie?? uniwersalki maja to do siebie ze sa strasznie słabe...tez miałem dylemat ale poczejkałem,kupiłem oryginały i jest miodzio ;)
  • Jef
  • Czaku

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2005, 01:15:15 am »

Homik

  • Gość
no tak jest, nakłada się je na zębatkę w miejsce korbki. ale dziwne trochę to jest bo wykręciłem je z polda w którym były one zamontowane przez fabrykę....  :shock:
a jezeli się mogę spytac, oryginały na jakiej zasadzie były montowane? jezeli dobrze kombinuje to w miejscu korbki zostawał sam otwór ?  i czy w ogóle uda mi sie poszukać gdzie? oryginałów...   :sad:

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2005, 01:20:53 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
oryginaly były montowane na zasadzie zamiany mechanizmów,wyciagałes cały na linke i zastepowałes go elektrycznym...Odkrecałes szybe w miejscu łaczenia prowadnicy z rynienka, i po zamianie...
  • Jef
  • Czaku

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2005, 00:23:09 am »

Homik

  • Gość
i chyba sobię odpuszczę te szybki elektryczne... próbowałem też rozsunać prowadnice i lipa szyba się zblokowała i silnik stanoł. pozostanę przy tych korbach, chyba że co? mi odbije i jeszcze będę grzebał z tymi szybami...  :x

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2005, 00:27:13 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Homik, a ile bys chciał za te mechanizmy???
  • Jef
  • Czaku

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2005, 20:40:28 pm »

Homik

  • Gość
Cie choroba nie my?lałem jeszcze o ich sprzedaży :)
ale pomy?lę nad tym, zaplanowałem kolejn? sobotę nad szybami może akurat cos wyjdzie

jak by co to daje znać

Pozdro

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2005, 00:31:36 am »

ajk#1212

  • Gość
ja mam fabryczne elektryczne szybki i mechanizm jest montowany na calkiem innej zasadzie. jest on na spodzie drzwi a w miejscu seryjnej korbki jest dziura.

Moja rada to jezeli opuszczaja sie bez problemu to odepnij linke i podnos za szybe recznie i zobaczysz czy lekko chodzi i gdzie sie ewentualnie przycina.
I druga bardzo wazna sprawa jakimi przewodami poprowadziles zasilanie i w jakim miejscu autka sie wpioles. Wyjmij akumulator i podlacz go bezposrednio do silownika grubszymi kablami (tylko bez przesady) bo podczas podnoszenia potrzebny jest spory prad.

U mnie jest tak ze na zgaszonym silniku tez idzie ociezale pomaga dopiero jak odpale silnik wtedy zasuwaj?.

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2005, 15:00:29 pm »

maras

  • Gość
Mam pytanie do tych co widzieli elektryczne szybki na żywo ( mnie, niestety nie było to dane :()Mam możliwość kupna elektrycznych szybek, z tym, że jest taki problem: są dwa podnośniki(kompletne z silniczkami) na prawą stronę, a brak lewej :(  U mnie w hurtowni mają mechanizm na lewą stronę, ale brak silniczka, więc czy silniczek jest taki sam po obu stronach i da się z tego poskładać komplet?

elektryczne szyby problem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2005, 20:45:20 pm »

Homik

  • Gość
Cytat: "walo"


I druga bardzo wazna sprawa jakimi przewodami poprowadziles zasilanie i w jakim miejscu autka sie wpioles. Wyjmij akumulator i podlacz go bezposrednio do silownika grubszymi kablami (tylko bez przesady) bo podczas podnoszenia potrzebny jest spory prad.


O to się rozchodzi że na pr?dzie to ja się znam jak ksi?dz na mszy. przewody były dane 2x1,5mm kw potem dałem 2x2,5mm kw ale różnicy nie było i przewody były podł?czone bezpo?rednio do akumulatora.
rozchodzi się o to że to wina leży bardziej po stronie prowadnic i mechanizmu podnoszenia, a linki to ja nie mam tylko ?limak...

Ale co tam, do soboty i zobaczymy.

[ Dodano: 30-08-2005, 16:44 ]
no i niestety nie miałem okazji zajżeć znów do tych szybek w sobotę bo szedłem do pracy, ale jest nadzieja, mam urlop od czwartku, jak pozałatwiam sprawy to się za nei zabiore

Pozdro