Autor Wątek: Co z tymi regulatorami  (Przeczytany 1899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co z tymi regulatorami
« dnia: Sierpień 21, 2005, 08:59:27 am »

jankiel

  • Gość
Co jest z regulatorami napięcia( moze z moim poldolotem jest cos nie tak) co pol roku musze zmieniac regulator napiecia . wczoraj znow sprawdzilem i sie zalamalem.

pomocy panowie bo juz nie wiem.

nie kupuje tanich regulatorów, sa to panstwowe wyroby

Co z tymi regulatorami
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2005, 11:30:33 am »

krzychu

  • Gość
Może masz przypalone uzwojenie wzbudzenia alternatora i wypalaj? się styki regulatora?. Ogólnie najpierw szukaj przyczyn po stronie altka. Więcej nie mogę powiedzieć (za mało szczegółów). Jak sprawdzałe? regulator podmieniałe? go na inny?.

Co z tymi regulatorami
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2005, 19:49:44 pm »

jankiel

  • Gość
jak wymieniłem regulator to  przez jakis czas bylo ok. .najczesciej po deszczu sie pieprzy szczegolnie jak po wodzie pojezdze.Jak mozna sprawdzic to uzwojenie  wzbudzenia alternatora??? b?dz jakie mog? byc  objawy jak jest wypalone( po czym to poznac

Co z tymi regulatorami
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2005, 21:10:02 pm »

krzychu

  • Gość
Uzwojenie wzbudzenia altka można sprawdzić mierz?c jego rezystancję, ale trzeba wiedzieć ile powinna ona wynosić (ja nie mam pojęcia, trzeba by poszukać w jakiej? ksi?żce), lub porównać z innym sprawnym altkiem (oczywi?cie polonezowskim) ewnetualnie zawie?ć altek do fachowca, który ma stanowisko do badanie alternetorów. Wypalone styki, nie ł?cz? i nie ma pr?du wzbudzenia, jak to sprawdzić? ano trzeba rozmontować regulator i poogl?dać styki. Ale nie tak szybko ja zapomniełem dodać, że to dotyczy regulatora mechanicznego a nie elektronicznego ( w elektronicznym nie ma styków, tam jest tranzystor i on pada w przypadku uszkodzenia uzwojenia wzbudzenia) a ty zapewne masz elektroniczny. Na pocz?tek może zobacz, czy nie masz gdzie? uszkodzonej izolacji na przewodzie wzbudzenia (cienki ł?cz?cy altek z regulatorem), może niekoniecznie jest uszkodzony alternetor, może pod wpływem wody robi się jakie? zwarcie. Problem trochę nietypowy więc trudno co? powiedzieć na odległo?ć najpierw wszystko dokładnie poogl?daj. Jeżeli masz tak? możliwo?ć to spróbuj podmienić altek i zobaczysz, czy problem zniknie. Ja szczerze mówi?c jeszcze nie spotkałem się z takim problemem.

Pozdr.

Co z tymi regulatorami
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2005, 22:05:14 pm »

jankiel

  • Gość
prawdopodobnie albo uzwojenie mi padlo w altku albo  dioda ktoras albo ma zimny lut:)

pozdro i dzieki za pomoc