Autor Wątek: zasilanie CB  (Przeczytany 2708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zasilanie CB
« dnia: Sierpień 26, 2005, 17:06:22 pm »

thomas#1840

  • Gość
chłopaki mam problem , na jutro potrzebuję CB i nie mam oryginalnego kabelka zasilaj?cego
 ( 3 piny) i teraz pytanie : który z trzech bolców z tyłu jest od czego patrz?c od tyłu oczywi?cie ?
podejrzewam że wszystkie radia maj? taki sam układ tekże jak kto? ma lub rozbierał to będzie wiedział ,mam takie końcówki na kable pasuj?ce na styk na te bolce ale brak obudowy wtyczki i szkoda mi to robic metod? prób i błedów bo radyjko narazie nie moje

druga sprawa to uchwyt anteny ( taki dachowy) ma podkład gumowy ale jak wkręcę w niego kabel to jest dużo luzu i a zreszt? rozbiorę w nocy tapicerkę i zobaczę co i jak  :P

ważne z tym zasilaniem  :?

zasilanie CB
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2005, 19:09:44 pm »

ajk#1212

  • Gość
zapewne wtyczka jest prostok?tna. z tego co pamiętam używane s? tylko 2 piny we wtyczce. najałatwiej poznać po otwarciu radia po kondensatorze filtruj?cym napięcie na wej?ciu zasilania. a co to za radyjko? oby tylko nie stabo.

zasilanie CB
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2005, 22:02:08 pm »

thomas#1840

  • Gość
ok rozbiorę je i tak dojdę co i gdzie, dzięki olowaty, ,a radyjko to Albrecht 5080 . W busie ładnie zbierało  ;)

zasilanie CB
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2005, 11:16:18 am »

Boczek

  • Gość
To bardzo proste. Kolorystycznei można podł?czyć. "+" "-" i pamięć czyli czerwony, czarny i żółty

zasilanie CB
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2005, 14:10:58 pm »

WKLIW

  • Gość
to ja sie podłącze pod ten temat. Mam taki problem z moim CB że jak mam wyłączony silnik to wszystko jest ok a na zapalonym słychać gwizdy  może macie jakiś patent na jakiś prosty filtr ?? Radyjko to realistic

zasilanie CB
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2005, 14:18:06 pm »

Boczek

  • Gość
Na alternatorze powinien być filtr zakłóceniowy. Może pod innym bezpiecznikiem będzie działać albo prosto od akumulatora. Ja mam takie gwizdy jak przejeżdża obok mnie skuter

zasilanie CB
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2005, 17:10:17 pm »

WKLIW

  • Gość
prosto od akumulatora też gwizda ale mniej ?? jak wygląda ten filtr na alternatorze  jak go sprawdzić?

zasilanie CB
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2005, 16:02:10 pm »

ajk#1212

  • Gość
po pierwsze jak nie masz kondensatora przeciwzakłóceniowego przy alternatorze to załóż.
po drugie w sklepie elektronicznym filtr przeciwzakóceniowy kosztuje 8-10 pln
po trzecie pociagnij nowy kabel z bezp. od aku

zasilanie CB
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2005, 22:04:03 pm »

WKLIW

  • Gość
jak mozesz to napisz jak to ma wyglądać to pokombinuje i o efektach oczywiście napisze :D

zasilanie CB
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2005, 16:01:20 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
No nie wiem czy samo zasilanie poprawi sprawę. Po pierwsze dobre umasownienie wszystkiego (głównie anteny), po drugie to jako?ć radia. jak masz ANL to go zał?cz jak nie to pewnie niewiele zdziałasz. Ja mam kilka filtrów na zasilaniu a i tak zakłócenia wchodz?.

Najlepiej sprawdzić czy zakłócenia wchodz? przez zasilanie to odpi?ć antenę od radia na pracuj?cym silniku. Je?li zakłócenia znikn? to znaczy że ?mieci wchodz? przez natenę a z tym nie tak łatwo wygrać. I wtedy to chyba tylko lepsze radio pomaga.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

zasilanie CB
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2005, 22:41:20 pm »

ajk#1212

  • Gość
jsa kupiłem filtr sklepowy i był wypas wygryz. miał cewke na ferrycie i kondensatorek. :P

zasilanie CB
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2005, 12:29:35 pm »

Krecio

  • Gość