Autor Wątek: I co dalej z moim 1.6 gli ?  (Przeczytany 3151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« dnia: Sierpień 28, 2005, 21:18:06 pm »

SOULFLY01#1892

  • Gość
Moj poldek ma przerobiony uklad wydechowy - -> michael,  plus trumiennica oraz wiekszy kolektro wydechowy (bez portek oczywiscie ;)  do tego juz za tydzien bedzie robiony dolotot u Pana Węglarskiego wraz ze struminnica oraz stozek z filrem proton (niestety). Oczywiscie opisze efekty  :D  ale na tym chyba nie koniec ? :sad:  nie mam pojecia co z tym zrobic, moj mechanik powiedzial ze jeszcze mozna dolozyc nowy program do kompa (inny temat , gdzie zreszta go szukam ) i magnetyzer gazu i to juz koniec. czy mozna cos jeszcze zrobic, ale tak aby nie zniszczyc silnika ? ( a silnik dobry ma tylko 75 tys i niezle sie trzyma wiec nie chce go wymieniac , przynajmniej na razie.... :) )

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2005, 03:15:48 am »

Długi#1865

  • Gość
mozesz sie pobawic w rzeczy typu lepsze swiece przewody wysokiego napiecia...duzo daje sportowy walek tylko ze to juz kosztuje troche.kwestia gotowki...dobrze rozumiem ?? masz LPG i latasz na stozku ???

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2005, 12:40:57 pm »

SOULFLY01#1892

  • Gość
kasa sie nie liczy ;) to chyba kwestia regulacji (stozek i gaz bo pytalem u gazownikow ze jest z tym troche roboty ale sie da) , a stozek bede montowal w tym lub przyszlym tygodniu :)  i opisze co sie dzieje , a sportowy walek wiaze sie z pewnie jakas wymiana czy czyms czy poprostu wsadza sie i tyle bo raczej nie, co z glowica ? jakie swiece i przewody mi polecacie  to takiego autka? Bardzo bym prosil o propozycje zwiekszajace moment obrotowy bo moc to tylko daje wieksza predkasc maksymalna plus jakies tam p***oly, a ja  chce  zeby byl elstyczny i zbieral sie mozliwie jak najszybciej :] Ale jszcze jedno pytanie czy da sie zrobic tak aby poldek nie tracil 20 % na wale i moscie ?

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2005, 21:53:46 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
a dlaczego takie zdziwienie ,ze stozek i gaz???ja mam taki zestaw od 2 lat i dziala bezproblemowo

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2005, 22:53:04 pm »

Jaro1888

  • Gość
ostatnio XDX wsadził storzek i ma gazownię , nic się złego nie dzieje z tego co gadali?my .

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2005, 22:11:01 pm »

Długi#1865

  • Gość
no ja mam gaznik i jestem ciekawy czy wszystko bedzie chodzilo tak jak nalezy gdy sobie zaloze stozek...moze ktos ma gaznik i stozek ??? :D

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2005, 23:50:44 pm »

Homik

  • Gość
Witam
na innym forum napisałem :

słyszałem że do poldka 1.6 najlepiej dobrać storzek o średnicy 65-75 mm ale montować bez tak zwanych redukcji!! te z redukcjami są uniwersalne. Firma K&N oferowała swego czasu do poldków z filtrem tradycyjnym (gitara) o parametrach storzkowego ale nie wiem czy jeszcze jest osiagalny. Poza tym filtr storzkowy umiejscowić w takim miejscu żeby dolot powietrza był prawie bezpośredni gdzie temperatura powietrza będzie jak najniższa.
Gdy mamy zasilanie gazem tu jest problem... Gaz przed dostaniem się do komory spalania musi być "podgrzany" gdyż jego spalanie w niższej temperaturze jest utrudnione (wieksze spalanie) i wydzielają się niekorzystne składniki siarki które wypalają gniazda zaworowe. zatem gaz musi być podgrzany a powietrze powinno byc zimne (Intercoler). Tu raczej nie znajdziemy kompromisu... Albo zasilanie gazem i poszukanie filtra o podobnej charakterystyce do storzkowego albo storzek i rezygnacja z LPG.
Jeżeli się myle proszę o opinie, nie wiem czy wszystko pamiętam od czasu jak mi montowali gaz..


Pozdrawiam

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2005, 00:05:49 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
a dla mnie to z dupy wysrane i tyle

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2005, 08:33:25 am »

Bedzio#1833

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
a dla mnie to z dupy wysrane i tyle


konkret  :lol:  :lol:  :lol:

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2005, 15:14:25 pm »

SOULFLY01#1892

  • Gość
dobrze pominmy stozek wrocmy do temtu :) co jeszcze da sie zrobic aby dac mu wiecej momentu .... walek rozrz... to nie wiem (zastanawiam sie nad nim czyt. wacham ;) ) czy dobry pomysl bo silniki jest na 3 podporach , czy ktos montowa cos takiego, co sie z tym wiaze,  jakie efekty i ile przejachanych km ? p. Weglarski ma mi przyslac kit dolotu do poloneza (stozek z filtrem proton, strumiennica, czapka, laczenia, odme i ekran) stojac przodem do maski stozek bedzie za swiatlem jak najdalej od kolektora  :D  tylko ze bede musial poczekac jakis tydzien zani mi to wszystko przesle, bo ma od zaje.... roboty  :(
Co jeszcze proponujecie ?

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2005, 16:28:53 pm »

Homik

  • Gość
Cytat: "G.T.#092"
a dla mnie to z dupy wysrane i tyle


toś mnie podsumował... Dzięki nie ma co...

Pisałem tylko co mi do głowy natkał ten od gazu.

Jeszcze raz dzięki

I co dalej z moim 1.6 gli ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2005, 17:46:06 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
nie bierz tego tak osobiscie.Raczej powiedz to twojemu panu od gazu.Po prostu czasami rozpierdalaja mnie opinie kogos kto nie wiem o czym mowi,bo stozek widzial tylko u kogos i slyszal opinie brata szwagra stryja ciotki kolegi