Autor Wątek: Kiedy wymienić filtr gazu?  (Przeczytany 3309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiedy wymienić filtr gazu?
« dnia: Wrzesień 10, 2005, 19:14:53 pm »

ajk#1212

  • Gość
Poldi narazie ?miga aż miło,ale kiedy zmienić fitr gazu?Jakie s? typowe oznaki że filtr jest do wymiany? :(

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2005, 21:09:06 pm »

jankiel

  • Gość
podł?cze sie do tego pytania bo tez nie wiem:)

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2005, 22:28:05 pm »

KuLaPL

  • Gość
Nie ma na to jednej odpowiedzi, bo na każdej stacji gas jest innej jako?ci. Jednemu sie zapcha po 2 kkm a drugi przejedzie 15 i nic. Gazownik powiedział jak sie pytalem przy zakładaniu że jakotaka narma to 10 kkm ale to zależy od jako?ci tankowanego gazu. A typowymi oznakami to osłabienie auta, poprostu jak poczujesz że auto robi sie mułowate to wymień filterek - wymiana z regulacj? kosztuje oki 30 zł, ale słyszałem że samemu wymienić to żadna filozofia - nie wiem czy to prawda bo jeszcze nie probowałem  :smile:

Poozdro

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2005, 01:55:22 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
ale słyszałem że samemu wymienić to żadna filozofia - nie wiem czy to prawda bo jeszcze nie probowałem  
dokładnie,to bajka...Zreszta Bocian juz o tym napisał artykuł...Nie chce mis ie po raz kolejny pisac jak to sie robi.Poszukaj,a znajdziesz.
  • Jef
  • Czaku

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2005, 09:19:19 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2005, 17:48:16 pm »

wiciu

  • Gość
mój się totalnie zapchał po jakich? 40kkm w poprzednim poldku, jak jeszcze nie miałem zielonego pojęcia o jego istnieniu :) , ja spokojnie robię na filterku 25kkm ale przeważnie staram się tankować na stacjach Krak-gazu
my?lę że tak 15-20kkm to optymalny przebieg do wymiany filterka - lepiej wymieniać go wczesniej i nie mieć problemów, zwłaszcza że koszty żadne

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2005, 18:33:51 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Filtr w sklepie to koszt kolo 5 zl. Wiec chyba nie ma sie nad czym zastanawiac? :D
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2005, 20:14:00 pm »

thomas#1840

  • Gość
z reguły gazownicy w moim rejonie zalecaj? wymiane filterka razem z filtrem powietrza ale sa tacy( użytkownicy bolidów rzecz jasna )  którzy dowiaduj? się po 100 kkm że filtry się zmienia  8)  ;)

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2005, 18:49:28 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
sa tacy( użytkownicy bolidów rzecz jasna ) którzy dowiadują się po 100 kkm że filtry się zmienia  
to po prostu wina tych którzy to montowali,brak jakichkolwiek instrukcji pomontarzowych dla klienta i pózniej mamy tego typu przypadki.W Czerniewicach tez spotkałem goscia który dopiero ode mnie usłyszał o istnieniu filtra :roll: ... No chyba ze ktos jest kolejnym włascicielem i nie został o tym poinstruowany przez poprzednika...Ale z 2 strony  to tez  wina uzytkownika bo z regóły(przynajmniej u nas) zawsze przy regulacjach i przegladach pytalismy kiedy był on wymieniony.
  • Jef
  • Czaku

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2005, 21:17:30 pm »

thomas#1840

  • Gość
to po prostu wina tych którzy to montowali,brak jakichkolwiek instrukcji pomontarzowych dla klienta

?więta prawda kolego , nie każdy zagl?daj?c pod maskę zauważa co? nowego pod ni?  8)

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2005, 23:48:25 pm »

Elvira22#1901

  • Gość
no tak my to wiemy ale załozmy jakis gosc któy totalnie o auto nie dba moze nie wiedziec ze w srodku tego "czegos" znajduje sie cokolwiek wymagajacego wymiany ;)

Kiedy wymienić filtr gazu?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2005, 23:50:00 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
kufa znów nabiłem posta Elvirze ;)  :mrgreen:
  • Jef
  • Czaku