Autor Wątek: plastikowy polonez made in home ??  (Przeczytany 6434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

plastikowy polonez made in home ??
« dnia: Marzec 17, 2004, 21:59:13 pm »

BASSER#1605

  • Gość
no tylko sie nieśmiac i proze o opinie

Chce zrobić maske ,dach  i tylna szybe z plexy czy jak tam to sie nazywa wkażdym razie te elementy sa duze i nieproblem wyciac cos takiego  pozatym co do dachu to byłby prawie cabrio czy to niejest zabronione prawnie ???

czy to mozna by polakierować czy lakier moze odpaśc ?

nastepna sprawa czy zderzaki do poldków robili albo robi sie w wersji z laminatu   napewno były by lżejsze od tych czarnych

moze w jakis autkach sa nieduze zbiorniki paliwa plastikowe  bo ja wachy i tak uzywam do rozruchu wiec mi duzy niepotrzebny

narazie tyle   co wy na to

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2004, 22:14:24 pm »

Eater#851

  • Gość
Chcesz zredukowac mase jak mniemam...

Coz dobrym pomyslem sie to wydaje, moze pojsc krok dalej i z laminatow/wlokien szklanych zrobic wiekszosc poszycia?

Lakier to nie problem, wystarczy odpowiedni podklad.

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2004, 22:21:31 pm »

Anonymous

  • Gość
no wlasnie to i ja sie podepne pod ten temacik  :)  skad mozna wziac i za ile wlukna szklane , jak to formowac utwardzac itd , wypowiadajcie sie , no i jak stoi sprawa z carbonem ?? czy jest mozliwe zrobienie maski carbonowej w zaciszu domowym i jaki by to byl koszt ??

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2004, 22:29:34 pm »

Eater#851

  • Gość
Carbonu w domu nie zrobisz... technologia jest zbyt skomplikowana.
A co do wlokien szklanych - zywica chemoutwardzalna to chyba najlepszy pomysl...

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2004, 22:42:06 pm »

killer#1815

  • Gość
Witam  maska to oki ale dach to musisz uważać bo jednak to jest element sztywności auta i jak cały zatniesz to znowu zyska na wadze bo będziesz musiał robić wzmocnienia boków lepiej zrobić tak jakby dwa wielkie otwory ale zostaw łączenie to co przechodzi przez sierotek dachu a wyciętą blachę zastąp laminatem a zbiornik można zawsze przerobić ma jakiś 5 litrowy co do wagi to możesz tylną szybę zastąpić pleksi to też parę kilotylko zostaw normalną przednią bo jak zacznie padać deszcz to nic nie zobaczysz hihi ale pomysł całkiem niezły tylko głośno będzie oj będzie  :mrgreen:

tworzywa
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2004, 22:42:31 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 681
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Wpadłem na podobny pomysł i nawet juz rozmawialem na ten temat z profesore z materiałoznawstwa na politechnice jak zrobić elementy poszycia nadwozia. najtaniej jest poprostu zrobić formę "negatyw" choćby z betonu!!! tylko póżniej wnętrze wygładzić gipsem, potem można to polakierować lub nałożyć folię i dopiro póŹniej zrobić gotowy element - "pozytyw" najlepiej z maty szklanej i żywicy chemoutwardzalnej. ale jeśli chodzi o poszycie dachu to może to być chyba niebezpieczne tak mi się wydaje, bo bardzo zmniejszy sztywność.
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2004, 22:44:18 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 681
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
acha, co do szyb z pleksy to kumplowi cofneli auto na przeglądzie za takowe i musiał wstawić zwykłe. znam dwa takie przypadki
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2004, 22:53:24 pm »

killer#1815

  • Gość
tak ale tylna może być  z pleksi tak zdaje mi cię przeciecz ogólnie to i zaspawać możesz co do przednich i bocznych z przodu to zgodze się

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2004, 23:40:40 pm »

Guciu1801

  • Gość
nie wiem czy moze byc szyba z czegokolwiek, jesli nie spelnia wymogow. Chociazby to ze szyby sa klejone. Nie wiem jak sie kruszy pleksi, ale jesli ma jakies ostre kanty lub cos co sie komus nie podoba to ni chu chu nie przejdzie szyba z pleksi, a co do machy, to spoko. w BX-ach byly robione z jakichs wlokien, ale dla mnie to poracha.. to takie.. malo solidne jest.

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2004, 08:47:14 am »

Bodzioo

  • Gość
dachu sie nawet nie dotykaj bo bez niego poldek złoży się!! chyba że porobisz wzmocnienia. Nawet produkcyjne poldki nie mają zbyt dużej sztywności nadwozia (pęknięcia między dachem a tylnim błotnikiem i niewiem czy przypadkiem trzeszczenie tylnych półek nie jest spowodowane niedostateczną sztywnością nadwozia)
Z włókna szklanego możesz zrobić cały przód tzn. maskę i błotniki, tylną klapę też chyba dałoby rade, poszycia drzwi można z laminatu zrobić, jeśli masz stare fotele(kanapy) to zmień je na inne chodŹby z mr93 napewno są lżejsze.  Dlaczego chcesz zmieniać zbiornik paliwa na mniejszy?? przecież on nie jest ciężki a może się przydać w sytuacji awaryjnej.

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2004, 10:01:22 am »

Anonymous

  • Gość
szczerze mowiac nie widze sensu w zmniejszaniu masy poloneza , szczegolnie jesli sie planuje tym na codzien jezdzic , ja jak bym mial takie cos robic to bym wziol fiaciora 125 , i zrobil z wlukna blotniki tylne i przednie , poszycia drzwi , maske i pokrywe bagarznika , wywalil wszystko , doslownie wszystko co nie potrzebne ,zmienil siedzenia na jakies kubly , moze zrobil bym klatke i wtedy myslal o dachu z tworzyw sztucznych , lacznie ze zderzakami , wsadzil bym szyby z pleksji gdzie by sie tylko dalo , moze wywiercil bym kilka dziur w podlodze , pomyslal o hydraulicznym recznym i wzmocnieniu silnika , no i witajcie KJSy  :twisted:

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2004, 13:24:20 pm »

rolek

  • Gość
błotniki maske zderzaki zrobisz bez problemu z żywicy ale dachu lepiej nie ruszaj

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2004, 21:35:23 pm »

BASSER#1605

  • Gość
co do błotników to niekiepszki pomysł z tą formą z betonu
   ile kosztuje taka masa z zywicy
gdzie ja sie kupuje
jak nakłada , jaką grubośc ?????????????

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2004, 20:42:05 pm »

Apasz

  • Gość
Panowie wykonawstwo z laminatu nie jest takie straszne , wykonanie roznych elementow z wlokien weglowych nie oplaca sie ze wzgledu na cene , Diabelnie drogie wlokno weglowe .
 Ale mozna to zrobic w zaciszu warsztatu .
Jesli ktos jest bardzo zainteresowany dac znac na priv, opisze technologie .
 Buduje lodki z laminatow .
 Ze zwyklego laminatu nie jest to takie drogie i wszelkie komponety sa ogolnie dostepne , no i jest mozliwosc wykonawstwa znowu w zaciszu warsztatowym .
Nie jest tak prosto jednak .Potrzebne sa formy , niestety z betonu sie nie nadaja .
Formy musza byc negatywowe bo inaczej kupa roboty przy szlifowaniu laminatu -katorznicza praca .
jak ktos chce znac jak sie co robi w laminatach to prosze na priv . opis jednak zajmuje dosc duzo czasu  a nie wszyscy sa zainteresowani  
                        pozdrowka dla uzytkownikow

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 19, 2004, 22:01:00 pm »

JBT

  • Gość
Uwazam ze nie ma co zatajac tych inforamacji - bardzo ciekawy temat !! Szczegolnie interesuje mnie jak zrobic forme i z czego. Jak zrobic zeby to wszystko sie ze soba nie posklejalo i nie polamalo (zarowno forma jak i laminat) ??

plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 19, 2004, 22:21:12 pm »

Chudson

  • Gość
Nie róbcie z poldka trabanta .  Błotniki z laminatu ?  Napewno hit jeśli chodzi o korozję w to nie wątpię. Zastanawia mnie tylko ich wytrzymałość  na trzaskanie klapą  i przeciążenia na dziurach.

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2011, 18:50:54 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Witam, Wskrzeszam temat

Co myślicie na temat tego, żeby zamienić gumowe zderzaki tył i przód oraz gumowe noski tył i przód w borewiczu 80' na repliki z karbonu ?

Mam na oku ładny typ tkaniny węglowej 3K 
o splocie TWILL 2 x 2 (gramatura 200) cena za 1m kwadratowy to 110zł (najtańsza hurtownia jaka znalazłem) + żywica epoksydowa 1l za 69zł z utwardzaczem(lub poliestrowa 1l z utwardzaczem za 25 zł). Do tego gips 3 klasy (modelowy modelarski odlewniczy) 30 kg ok. 50zł - na stworzenie odlewu (odcisku starych gumowych zderzaków w formie z gipsem)

Czy są na tym forum spece z Virtual-tuningu żeby pokazać jakby to wyglądało na białym borewiczu 80' nie ukrywam, że to dość drogi tuning jak na poldka i do konca nie jestem pewien jakby to się prezentowało z białym nadwoziem?

Zastanawia mnie tylko ich wytrzymałość  na trzaskanie klapą  i przeciążenia na dziurach.
... To koniecznie zobaczcie to! http://www.youtube.com/watch?v=BX3ZmwWNXug

Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2011, 19:35:08 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
nie rób wsi! polonez z karbonowymi zderzakami będzie idealnie pasował do gofa z neonami z tesco i calibry ze spojlerem z deski do prasowania.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2011, 21:33:53 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
A od kiedy to w wieś tuningu się używa włókna węglowego?

Możesz zrobić jak chcesz, pytanie czy taki zapewne spory wydatek ma sens, za te pieniądze mógłbyś dużo innych rzeczy zrobić.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 24, 2011, 23:47:43 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
A od kiedy to w wieś tuningu się używa włókna węglowego?
używanie włókna węglowego w polonezie z 80r trąci wiochą na kilometr. jeszcze osłony pod silnik itp. z kevlaru by obleciały, ale nie karbonowe zderzaki.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...