Autor Wątek: pompa paliwa elektryczna zamiast mechanicznej?Patent na zime  (Przeczytany 3636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pompa paliwa elektryczna zamiast mechanicznej?Patent na zime
« dnia: Wrzesień 29, 2005, 14:18:23 pm »

taraba123

  • Gość
Witam sloneczka moje ;) otoz tak sobie dzis siedze i patrze w kalendarz i widze ze zima sie zbliza :( a wiec cza bedzie rozpalac na benzynie fure. mam silnik 1.5 na gazniku i tak sobie pomyslalem zeby zamiast rano krecic az napompuje sobie tej benzyny to wmontowac pompe elektryczna od wtryskowca, w kabinie zrobic p?trycek i rano tylko p?tryk czekamy kilka sekund mamy paliwko w gazniku i odpalamy niczym wtryskowiec i wi?ta wio ;) czy ma to mozliwosc bytu ? w gaznikowcu ? a moze ktos juz robił taki patent? pompe moze bym mial od kumpla co delikatnie polda sprasowal.
Co o tym myslicie ?

pompa paliwa elektryczna zamiast mechanicznej?Patent na zime
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2005, 16:00:49 pm »

Kewin#1894

  • Gość
ja tak znajomemu zrobiłem wymieniłem bak z pompka elektryczna

po pierwszym uruchomieniu paliwa nalało sie w filtr powietrza
po wielu kombinacjach poluzowałem opaske zaciskowa na przewodzie powrotnym
z pompy paliwa tej mechanicznej (poniewaz tam był powrót) i juz nic sie nie działo
pompe mozna było właczyc i po jakis 2 sek paliwo było w gazniku i tylko tam
filtra juz nie zalewało
dlaczego poluzowanie opaski rozwiazało problem nie mam pojecia
wazne ze działa

pompa paliwa elektryczna zamiast mechanicznej?Patent na zime
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2005, 17:56:25 pm »

krzysiek_rogal

  • Gość
Też my?lałem nad takim rozwi?zaniem. Ale pompa od wtryskowca chyba odpada - daje za duże cisnienie i pływak może nie zamykać zaworu. Trzebaby poszukać elektrycznej od ga?nikowca. Tylko czy były takie patenty w jwkich? autach ??

--
pozdrawiam
krzysiek_rogal

pompa paliwa elektryczna zamiast mechanicznej?Patent na zime
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2005, 18:37:56 pm »

Kewin#1894

  • Gość
ja załozyłem od abimexu chyba (bo zmieniałem i nie wiem od czego kupiłem) ale napewno od wtrysku bo jezdziłem na abimexsie na tej pompie

Re: pompa paliwa elektryczna zamiast mechanicznej?Patent na
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2005, 08:40:47 am »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytat: "taraba123"
Witam sloneczka moje ;) otoz tak sobie dzis siedze i patrze w kalendarz i widze ze zima sie zbliza :( a wiec cza bedzie rozpalac na benzynie fure. mam silnik 1.5 na gazniku i tak sobie pomyslalem zeby zamiast rano krecic az napompuje sobie tej benzyny to wmontowac pompe elektryczna od wtryskowca, w kabinie zrobic p?trycek i rano tylko p?tryk czekamy kilka sekund mamy paliwko w gazniku i odpalamy niczym wtryskowiec i wi?ta wio ;) czy ma to mozliwosc bytu ? w gaznikowcu ? a moze ktos juz robił taki patent? pompe moze bym mial od kumpla co delikatnie polda sprasowal.
Co o tym myslicie ?


to o czym piszesz widziałem 1 w zyciu i nawet nie wiedziałem ze jakis producent robił to seryjnie. Mianowicie mój znajomy ma skode 120 która została sprowadzona gdzies z Belgi o ile sie nie myle. Własnie ta skoda miała(teraz to nie działa bo silnik elektr. sie zatarł) pompke elektr. paliwa - mój kumpel mówił ze w zime guzik, chwilka i od strzała auto odpalało bo juz w ga?niczku paliwo było. Pomysł super. Teraz zostały tylko kable i ten silnik, niestety zatarty, zamiennika raczej sie nie dostanie wiec on tego nien rusza. Tak jak pisze wnd to jest do zrobienia tylko trzeba by cos wykombinowac zeby po jakims czasie wył?czało t? pompe tak zeby paliwo było w ga?niku a wł?snie zeby sie nie przelało, lub rozwaliło jakiego? węza. Moze jaka? słabsza pompka paliwa i cos żeby odci?c dopływ np. po 2 sek.  :smile:

pompa paliwa elektryczna zamiast mechanicznej?Patent na zime
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2005, 09:38:43 am »

taraba123

  • Gość
heh no pomysl jest bardzo dobry w sumie gadalem z ojcem o tym pomysle i wydumalismy ze to ze wali pod wiekszym cisnieniem paliwo to nie ma duzego znaczenia bo jest przeciez powrot w gazniku i nie powinno zalewac tylko nadmiar paliwa wracal by spowrotem.
ja to sprubuje i dam znac o wyhnikach :D:D  tylko jeszcze pytanie czy te pompy sa tak samo mocowane w baku. czy nie trzeba nic przerabiac jesli chodzi o zamocowanie ??  

P.S polonez to polskie bmw a kazde bmw ma palic na tyk czyz nie ... ? :twisted:

pompa paliwa elektryczna zamiast mechanicznej?Patent na zime
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2005, 22:31:44 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Przerabiałem gaznik i pompe od wtrysku u siebie- zalewa gaznik momentalnie ale jest na to sposób. Przy wyjsciu pompy dajesz trójnik jedno wyjscie podpinasz normalnie 2 tam gdzie jest odpowietrzenie baku. Potem Dajesz filtr od wtryskowca dalej mechaniczna pompe paliwa i gaznik, powrót normalnie. Wtedy odpalenie trwa moment
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

pompa paliwa elektryczna zamiast mechanicznej?Patent na zime
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2005, 23:40:22 pm »

SerU#408

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
heh no pomysl jest bardzo dobry w sumie gadalem z ojcem o tym pomysle i wydumalismy ze to ze wali pod wiekszym cisnieniem paliwo to nie ma duzego znaczenia bo jest przeciez powrot w gazniku i nie powinno zalewac tylko nadmiar paliwa wracal by spowrotem.


Niestety tak nie jest-przygl?dnij się dokładnie powrotowi z ga?nika-ma mniejsz? ?rednicę niż wej?cie. Pompa momnetalnie przeleje ga?nik i może się to bardzo ?le skończyć. Miast kombinować z pompkami od wtryskowców przy których trzeba wymieniać zbiorniki paliwa poszukajcie pomp od japońskich ga?nikowców-wiele z nich miało elektryczne pompy (m.in. daihatsu, suzuki itp)