Autor Wątek: Pomocy! elektryka szfankuje w polonezie atu 1.6  (Przeczytany 1585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomocy! elektryka szfankuje w polonezie atu 1.6
« dnia: Październik 08, 2005, 23:08:29 pm »

ajk#1212

  • Gość
Mam problemy z prawidłowym działaniem pompki paliwowej w Poldku. Problem polega na tym że po przekręceniu zapłono słychać jak zpyka przekażnik z prawej strony deski rozdzielczej "od strony pasarzera" pyka raz i koniec pali się czerwona lampka od kontroli wtrysku a pompka niedziała i niemoge odpalić silnika. Jak próbowałem na "krótko" to pompka działaprosze o jakie? rady co to jest? Słyszałem że takie awarie w Poldkach s? bardzo częste. [/list]

Pomocy! elektryka szfankuje w polonezie atu 1.6
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2005, 23:19:08 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Jezeli masz abimexa to sprawdz czujnik od lampki oleju i kable do niego idace. Czujnik ten podaje mase na cewke przekaznika i wtedy odcina zasilanie 2 przekaznika który odcina pompe paliwa. Na poczatek spróbuj odpiac ten przewód od czujnika(ida 2) tak zeby wisiał w powietrzu. Jezel to nie pomoze to przeczysc styki przekazników, sprawdz bezpieczki oboki oraz same przekazniki- miernik w łape i czy jest przejscie na cewce i na stykach. Na przekazniku masz schemat wiec nie ma problemów. Dodatkowo sprawdz przy kompie taki przewód z dioda(zawinieta w izolacje) -podaje on napiecie do podtrzymania przekaznika pompy.
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Pomocy! elektryka szfankuje w polonezie atu 1.6
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2005, 23:53:16 pm »

ajk#1212

  • Gość
a co to jest ten abimex i czy chodzi o kontrolkę smarowania, ta cholerna elektryka żyć mi nie daje miałem jechać do dziewczyny a tu taki h*j pojechałe? se. będe musiał wzi?ć się za robote i tyle

Dzięki wielkie że mnie jako? nakierowałe? :)

Pomocy! elektryka szfankuje w polonezie atu 1.6
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2005, 23:49:22 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
a co to jest ten abimex
to typ układu wtryskowego :roll:  w poldach OHV wystepowaly Boshe,Abimexy oraz Delphi ;)
  • Jef
  • Czaku

Pomocy! elektryka szfankuje w polonezie atu 1.6
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2005, 21:05:36 pm »

ajk#1212

  • Gość
Panowie musze się pochwalić mój polonez odzyskał pełn? sprawno?ć dzięki waszym radom  udało mi sie dzisiejszego popołudnia po robocie naprawić sterowanie zasilanim do pompki paliwowej ach to był piękny dzwięk móć znó usłyszeć dzwięczn? prace pompki paliwowej

P. S.
Nieiwcie gdzie można wybrać sie na grzyby?

[ Dodano: 2005-10-11, 21:10 ]
Panowie musze się pochwalić mój polonez odzyskał pełn? sprawno?ć dzięki waszym radom  udało mi sie dzisiejszego popołudnia po robocie naprawić sterowanie zasilanim do pompki paliwowej ach to był piękny dzwięk móć znó usłyszeć dzwięczn? prace pompki paliwowej

P. S.
Nieiwcie gdzie można wybrać sie na grzyby? :shock:

Pomocy! elektryka szfankuje w polonezie atu 1.6
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2006, 02:14:02 am »

ajk#1212

  • Gość
Cytat: "fachura"
Panowie musze się pochwalić mój polonez odzyskał pełn? sprawno?ć dzięki waszym radom  udało mi sie dzisiejszego popołudnia po robocie naprawić sterowanie zasilanim do pompki paliwowej ach to był piękny dzwięk móć znó usłyszeć dzwięczn? prace pompki paliwowej


Możesz zdradzić co było nie tak?

Pozdrawiam!