1. nie potrzeba Wam zadnych systemow mikroprocesorowych tylko kompaktowego sterowanika PLC... wyswietlacz, przyciski, wejscia nalogowo/cyfrowe... wszystko jest on-board... problem choc najmniejszy to zasilanie. Jako sterownik polecam np. Alphe MPLa czy LOGO Siemensa (drozszy)... jest ich do wyboru, do koloru. Jesli ktos ma jednak pod reka programator, pojecie o asemblerze (ew. jakis interface wyzszego poziomu) to rozwiazanie z uP jest moze nawet odrobine tansze... pamietajcie jednak, ze nawet zaprogramowany uP czy PLC i silnik to jeszcze kupa zlomu... potrzeba odpowiednich ukladow wykonawczych.
2. silnik krokowy... hmmmm.... a ktos zastanawial sie jaka moca musi dysponowac ten silnik (duze gabaryty lub motoreduktor), jak przelozyc jego ruch na odpowiednie przesuniecia i w koncu jak taki silnik utrzymuje pozycje? w poldkach z zaworem na nagrzewnicy moznaby zamontowac elektrozawor i sterowac dwupolozeniowo (otwarty-zamkniety) czy nawet plynnie o ile jest to zawor proporcjonalny. Ponadto potrzeba ten silnik sterowac albo poprzez kostke do celu zbudowana (driver silnika krokowego) albo w najprostszym wydaniu poprzez tranzystory czyli nalezy zbudowac uklad wykonawczy.
3. projekt taki juz prawie powstal pod moim kierownictwem z udzialem 2 studentow MT Pol. Sl. Przystosowany jednak bedzie tendencyjnie do Pluszaka... zaczynalem o tym pisac w pazdzierniku zeszlego roku na FCT...
http://www.fsocarteam.xip.pl/fctforum/viewtopic.php?p=41028&highlight=alpha#41028jesli kiedys dojedziemy do konca to przedstawie Wam wyniki naszych zabaw pseudonaukowych :mrgreen: