Autor Wątek: Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki  (Przeczytany 5102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« dnia: Październik 29, 2005, 00:59:26 am »

korek

  • Gość
Witam

Mam zamiar dołożyc sobie trzecie pióro do tylnego zawieszenia w caro 95 i potrzebuję kilku porad:

- po pierwsze, czy taki manewr jest trudny i wykonalny w domowych warunkach? Zaznaczam że ma kilka podno?ników i koziołków na których mogę postawić samochód i oprzeć most w razie potrzeby.

- po drugie, czy to krótsze pióro z poldka z roku 88 pasuje do caro 95 czy trzeba cos z nim rze?bić (mam już takie)

- po trzecie, co będę musiał ewentualnie dokupić  / wymienić (obejmki,?ruby itp.)

za pomoc z góry dzięki i pozdrawiam

korek

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2005, 19:01:23 pm »

sztywny13

  • Gość
Je?li chodzi o trudno?ć to jest to bardzo proste i wykonalne jak najbardziej w domowych warunkach. Dobrze jest mieć drugi podno?nik trapezowy lub hydrauliczny aby móc windować cały resor do uchwytu. Potrzebne będ? nowe opaski resora, przekładki plastikowe oraz strzemiona. Pióra kupiłem takie same jak te krótsze w dwupiórowych resorach. Koszty jakie poniosłem:
Pióra używ.20pln,
opaska resora 4szt. 9.76,
przekładka resora 4szt. 7.52,
strzemię resora 4szt. 10.52
(suma 47.80pln)

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2005, 10:48:33 am »

chudson

  • Gość
jak mi się złamał resor to na szrocie kupiłem orginalne 3piórowe 50zł od sztuki. Pó?niej dokupiłem tulejki jedynie i na prasie wcisnełem. Samo założenie jest bezproblemowe i dużo szybsze niż dokładka pióra. No chyba ,że chcesz go obniżać odrazu to wtedy i tak musisz rozebrać pióra.

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2005, 10:55:53 am »

castart

  • Gość
no tak tył zrobiony a co z przodem. u mnie poldek z 95 wyglada jak zamochody z "west side" przód wysoko ale tył siedzi.chyba musze co? z tym zrobic.podobno prężyny od traka mozna zamontowac ale trzeba je ucinac?

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2005, 10:57:52 am »

Lodówa#1826

  • Gość
a moze ktos chce kupic tanio resory 3 piórowe z akwarium??  :mrgreen:

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2005, 15:53:44 pm »

sztywny13

  • Gość
Cytat: "castart"
no tak tył zrobiony a co z przodem. u mnie poldek z 95 wyglada jak zamochody z "west side" przód wysoko ale tył siedzi.chyba musze co? z tym zrobic.podobno prężyny od traka mozna zamontowac ale trzeba je ucinac?

U mnie tył też leżał i dobijał gdy przejeżdżałem przez jakie? głębsze odprowadzenia deszczówki. Dołożyłem trzecie pióro i wyrónał się z przodem, a dodatkowo utwardził :smile:

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2005, 19:49:34 pm »

- PaK -

  • Gość
A ja sie dopiszę do tematu i poproszę o wskazówkę.

Wracam sobie dzi? z banku a tu jak nie palnie co? pod autem. Jechałem po polbruku i my?lałem, że w jaki? kamień przywaliłem. Jednak nie. Wysiadam i co widzę....
Mój kochany plusik jest przechylony na praw? stronę. A prawe tylne koło wygl?da jak w Citroenie, schowało sie :(  Czy to resorek mi tak strzelił, czy może co? innego. Kto? mi podpowie.

I przy okazji wymiany, o ile to resor. Pakować tam 3 piórowe czy 2 piórowe - do Caro PLUSA

Thx za wskazówki. (O kto? tu 3 piórowe oferuje na Forum ale czy podejd? od Akwarium :?:)


P.S. Kurcze, jak ja w takim stanie jutro z rodzink? na cmentarz dojadę  :eek:

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2005, 10:40:48 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
strzelil resor i wkladaj 3piora.ja mam u siebie 3 i jest wypas na zakretach :mrgreen:

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2005, 10:56:16 am »

castart

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
castart napisał:
no tak tył zrobiony a co z przodem. u mnie poldek z 95 wyglada jak zamochody z "west side" przód wysoko ale tył siedzi.chyba musze co? z tym zrobic.podobno prężyny od traka mozna zamontowac ale trzeba je ucinac?

U mnie tył też leżał i dobijał gdy przejeżdżałem przez jakie? głębsze odprowadzenia deszczówki. Dołożyłem trzecie pióro i wyrónał się z przodem, a dodatkowo utwardził


no tak tylko ten tył ja chce zostawic na takiej wysoko?ci jak jeste :D  a musze co? zrobic z przodem hmmm co do tyłu to jednak wstawie to trzecie pióro tylko pałskie(( od czego pasuje :?: ))

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2005, 11:21:38 am »

sztywny13

  • Gość
Obetnij sprężyny o 2 zwoje i obniżysz w ten sposób przód a do tyłu normalne krótkie pióro od polda włóż tylko wyklepane na prosto.

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2005, 14:55:10 pm »

castart

  • Gość
no to bedzie bardziej sztywny :D  ;)  ;)  dzieki sztywny :roll:

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2005, 15:02:42 pm »

- PaK -

  • Gość
Cytat: "G.T.#092"
strzelil resor i wkladaj 3piora.ja mam u siebie 3 i jest wypas na zakretach :mrgreen:


Mam pytanko. A dupa nie będzie strasznie wysoko wtedy sterczała. Może jakie? 3-piórowe oryginalne podejd?. Kto? tu miał takie do sprzedania. Muszę jutro co? z tym zrobić i tak się waham, bo mam drugi komplet 2-piórowych, ale też nie wiem w jakim s? stanie. A może do tych 2-piórowych podokładać po piórze z tych co mam teraz. Kurcze. Dużo z tym zachodu  :?: Sam już nie wiem co mam robić. Zagl?dałem pod auto i wiem że strzeliło mi górne pióro.

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2005, 15:47:50 pm »

pawel32n

  • Gość
Dołożenie 3 pióra to pół dnia zabawy ale wcze?niej resory trzeba trochę wyprostować bo tył auta będzie wysoko i fatalnie sie wtedy prowadzi. Miałem takie resory na pozbyciu ale wła?nie trafiły do przyczepy. Koszt takiej operacji to max 60zł za 2 sztuki i można to bezproblemowo zrobić w domowyw warsztacie.

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2005, 15:51:47 pm »

sztywny13

  • Gość
Ja u siebie dołożyłem trzecie pióro i tył wyprostował mi się w zględem przodu(przód seria) i nie jest wysoko. Nie wygl?da jak taczka :mrgreen:

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2005, 10:04:56 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
NO cóż ja kiedy? zaszalałem i kupiłem rzemie?lnicze resory 3piórowe do swojego polda. po dwuch latach powrócił problem dobijania tyłem z pełnym obci?żeniem przy nierówno?ciach. Po wstępnej analizie wychodzi na to że przeginaj? się pióra główne w miejscach gdzie już pracuj? samodzielnie. Dodatkowo auto jest przechylone na lew? stronę (wychodzi jednoosobowa jazda).

Mam pytanie: czy można wsadzić dodatkowe pióro długo?ci takiej jak to główne?? Jak to będzie się spisywać i jaki będize miało wpływ na zachowanie auta.
Ew. czy klepać te co mam tyle że boję się że szybko si?d? znowu.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2005, 16:10:15 pm »

- PaK -

  • Gość
He he i nareszcie autko znów mi ?miga.
Wymieniłem dzi? oba rezory :) dostałem takie 2-piórowe (fabrycznie nowe) od Fiata 125P Kombi. Podobno główne pióro jest o 1mm gróbsze od polonezowskiego. Ale ja sie tam nie znam.

Fakt faktem, ża autko zrobiło się sztywniejsze, a dupcia tylko minimalnie poszła do góry. Pewnie i tak po miesi?cu czy dwóch wróci do normy. Ale się cieszę. Znów mogę ?migać :)

No i co najważniejsze, już mi tak dup? nie buja jak kiedy?. Fajnie się teraz je?dzi.

Pozdrowionka.

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2005, 16:55:50 pm »

thomas#1840

  • Gość
hmm.... tak czytaj?c wszystkie za i przeciw dochodzę do wniosku że zamontuję sobie jednak Żukowskie pióra ale po jednym głównym lekko sklepanym + dodatkowe carowski, my?lę że dupa się nie wywinduje a będzie trochę sztywniej , jak nie to zawsze oryginały będ? pod ręk? .

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2006, 15:58:51 pm »

korek

  • Gość
Jako że od założenia tego tematu nic nie ruszyłem z moimi resorami to go od?wieżę.

Dzisiaj mnie brat poinformował że poldek co? dziwnie nisko stoi z prawej... okazało się że strzelił resor, więc musze od razu go zmienić.

Pamietam jak z akwarium próbowałem wyj?ć dłuższe pióro to miałem problem z wyci?gnięciem ?rób mocuj?cych przód pióra do karoserii.
Czy jest jaki? patent na rozmontowanie tego ustrojstwa?, młotek 5kg nie pomagal  :cry:

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 16, 2006, 18:01:12 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Odrdzewiacz i to w znacznej ilo?ci. jeżeli to nie da rady i ostre napieniczanie trzeba bedzie ci?c t? srubę w uchwycie.
A u mnie od tego czasu już smigaj? 3 pióra. 3 pióro krótkie. Na garbach puste auto leko podskakuje. czuć że jest sztywniejsze. Jednak podczas normalnej jazdy komfortu nie ubyło. Po załadowaniu auta kompletem osób auto stoi nadal normalnie i jego prze?wit zmniejsza sięo ok 4cm. Do codziennej jazdy krótkie małe pióro jak najbardziej. Ale jak chcieć co? wiecej z auta wyciskać (czytaj ostra jazda)  to jest to za mało

Dokładka pióra do tylnego zawieszenia - proszę o wskazówki
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 16, 2006, 18:17:41 pm »

korek

  • Gość
Narazie w planach mam tylko naprawę pękniętego resora (wymiana), no chyba że pójdzie mi łatwo wyjęcie resorów z jednej strony to dołoże teżs t? trójkę.

Z czego miałe? to trzecie pióro? ja mam z akwarium to krótkie, tylko nie wiem czy jeszcze je docinać przed założeniem czy mog? być na samochodzie po prostu założone w takiej konfiguracji:

patrz?c od góry:

1. długie orginalne
2. krótkie orginalne
3. krótkie od akwarium (ta sama długo?ć co w pkt.2)