Autor Wątek: Problem chyba z ładowaniem  (Przeczytany 1827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem chyba z ładowaniem
« dnia: Listopad 04, 2005, 18:51:44 pm »

ajk#1212

  • Gość
od jakiegos czasu mam problemy z odpaleniem nie chce kręcic . wymieniłem szczotki w rozruszniku tulejki były dobre to tylko przesmarowałem. w alternatorze wymieniłem szczotki. miernik pokazywal ze laduje. to bylo wczoraj. dzisiaj jade po 50 km zgasło mi radio potem samochud, ale odp-alilem kablami od jakiegos uprzejmego wła?ciciela innego poldka. dojechałem na miejsce bez ?wiateł. akumulator padl. to sie wkuzyłem i kupiłem centre plus 61 ah dojechalem do domu okazało sie ze 1 kabelek od alternatora sie odpi?ł ale podpiołem. spoko odpala akumulatopr niby naładowany. a jak wł?cze ?wiatła i ogrzewanie i cokolwiek jeszcze zaczyna powoli sie pod?wietlać ko0ntrolkaq od ładowania dodaje gazu a ona zaczyna ?wiecić coraz mocniej. ALTERNATOR MI PADA CZY CO?

[ Dodano: 05-11-04, 6:59 pm ]
napięcie ładowania jeszcze za hwile sprawdze jak mi kuzyn miernik odda. a tak przy okazji jak sprawdzić kod błędu. bo hec engine mi swieci odkad posiadam ten samohud juz 2 lata. ale jak narazie mi to nie przeszkadzało. mechanik powiedzial ze to przez gaz bo nie ma symulatora lambdy

[ Dodano: 05-11-04, 7:11 pm ]
napięcie jest 14,3 przy podwyzszonych obrotach 14,4 , pod obci?zeniem maksymalnym 13,3. i czemu ta ko0ntrolka swieci
????????????????????//

Problem chyba z ładowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2005, 21:10:44 pm »

ajk#1212

  • Gość
to, że się ?wieci chek engine to norma przy gzaie. lepiej niech się ?wieci, niż ma nie działać (gazownicy id? czasem na łatwiznę i zwieraj? sonde. nie swieci, ale nie działa jak trzeba przy jezdzie na benzyne i auto jezdzi w trybie awaryjnym), jest jeszcze druga opcja: sonda zdechł?, bo gaz jej nie słuzy i auto jeżdzi w trybie awaryjnym (dotyczy to oczywiscie tylko benzyny) i dlatego swieci. tak czy siak nie ma sie czym przejmowac. najwyzej troche wiecej benzynki zje, ale do gazu to nic nie ma.

Problem chyba z ładowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2005, 21:48:38 pm »

rolek

  • Gość
Sprawd?  jeszcze regulator napięcia

Problem chyba z ładowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2005, 22:34:48 pm »

ajk#1212

  • Gość
napięcie jest 14,3 przy podwyzszonych obrotach 14,4 , pod obci?zeniem maksymalnym 13,3. i czemu ta ko0ntrolka swieci

[ Dodano: 05-11-04, 10:35 pm ]
sprawdze jeszcze i przeczyszcze czy jest masa na karoseri , a je?li nie pomoze to hyba skocze do elektryka

Problem chyba z ładowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2005, 20:26:34 pm »

miki6

  • Gość
Wygl?da na regulator, sprawdzaj napięcie pod obci?żeniem, je?li uczymuje się 13,5 -14 to ok.  Roz?wietlaj?ca się kontrolka ładowania mówi o tym , że prawdopodobnie szczotki ?le przylegaj? do pier?cieni, radż je przeczy?cić papierem ?ciernym , a szcotki wyprofilować w odwrotnym kierunku.

Problem chyba z ładowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2005, 20:38:08 pm »

ajk#1212

  • Gość
napięcie nie spada ponizej 13,5 przy obciazeniu a szczotki s? noew , mysle ze to moze przez top ze jest duzy akumulator 61 / 540. w koncu to polonez i niektórymi kontrolkami nie warto sie przejmowac tylko trzeba sie przyzwyczaic bo czasami lubia ?wirować.  Nawet ostatnio zamonmtowałem sobie taki wy?wietlaczyk do ładowania takie diody ale pech wysiadły następnego dnia teraz ?wuieca wszystkie ze niby sie przeładowuje ale naj?mie?niejsze ze nawet przy wył?czonym silniku swiec? ze sie przeładowuje.

Problem chyba z ładowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2005, 21:36:33 pm »

KANAL

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
wy?wietlaczyk do ładowania takie diody

tez mam coos takiego. zielona jak swieci tzn ze jest wszystko oki, pomaranczowa tzn. ze aku dosc slaby a czerwona ze aku slabiutki.