Autor Wątek: Cykanie pod mach?  (Przeczytany 3767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cykanie pod mach?
« dnia: Listopad 15, 2005, 22:47:44 pm »

Legson

  • Gość
Od pewnego czasu mam dziwne cykanie pod mask?. Słyszę to cały czas podczas jazdy. Ostatnio zdj?łem kopułkę od aparatu i nie było tego w?glika co przenosi iskrę na styki (czy jak tam się zwie). Ale samochód je?dzi i odpala normalnie. Czy to możliwe żeby iskra skakała wewn?trz kopułki i dawała takie ostre cykanie słyszalne wewn?trz? (na pocz?tku my?lałem że to się linka okręca w pancerza ale raczej to nie to )...

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2006, 18:20:18 pm »

Miłosz

  • Gość
Masz budzik w silniku  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2006, 18:32:20 pm »

Kewin#1894

  • Gość
stawiam na linke od predkosciomierza czasem mam tak samo
spróbuj podczas jazdy stwierdzic czy to cykania zwiaksza czestotliwosc

czasami mi sie to pojawia jak grzebie przy liczniku i naciagne linke
po złozeniu musze ja troszka podciagnac od strony silnika i troszke to ustaje

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2006, 21:50:09 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Tez jezdze z budzikiem.. Po regulacji zaworow jak jade na malych obrotach to slysze tylko ten "zegarek".. Ale wogole wskazowka predkosciomierza lata mi caly czas wiec chyba bede musial wogole licznik zmienic.. No chyba ze da sie prosciej?
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2006, 00:20:19 am »

Homik

  • Gość
widze że nie tylko ja mam problem z cykaniem linki od prędko?ciomierza.
ma kto? na to dobry patent, bo s? momenty że mnie to wk...wia,
może by przypiłować j? troszkę na końcówce od licznika bo raz to obserwowałem i tak my?lę ze to będzie przy samym liczniku przy tym plastiku, co my?licie??

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2006, 00:24:03 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Nie wiem ale jakie by rozwiazanie nie bylo to by sie przydalo :) Faktycznie to denerwujace. A wie ktos jaka jest to przypadlosc ze mi (zwlaszcza w dolnych partiach) wskazowka predkosciomierza lata +/- 5 km/h ??
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2006, 10:27:45 am »

KANAL

  • Gość
Lupo#1891, wyciagnij i wsadz spowrotem linke, ew mozna pokusic sie o nowa linke predkosciomierza. Mi jak wskazowka szaleje to zawsze wyciagam ja i wkladam spowrotem, na jakis czas pomaga.

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2006, 11:17:59 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Nasmaruj linke, a jak jest krzywa to kup now?, nie maj?tek a powinno pomóc.
Co do cykania pod maska to mój też cyka i to jest ewidentnie z silnika, ponoć zawory albo panewki.

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2006, 11:20:05 am »

Miłosz

  • Gość
U mnie też tak lata ale nic nie cyka  :roll:  :roll:  :roll:  Gdy jade np 5km/h to wzkazówka lata od 0km/h do ok 15 km/h fajnie to wygl?da jakby wzkazówka padaczki dostała :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2006, 11:29:22 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Latwo sprawdzic czy linka, czy cos innego. Jedziesz spokojnie, powiedzmy 60 dyszek czworeczka wciskasz sprzeglo i zwiekszasz obroty. Jezeli cykanie przyspiesza to cosik w silniku, jezeli nie to prawdopodobnie linka. Zreszta po to masz uszy, zeby zlokalizowac zrodlo :)
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2006, 11:55:30 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Mi ewidentnie cyka wskazowka :) Nie ma to cykanie wplywu na obroty i prace silnika :) Z tym wyciagnieciem i wlozeniem to tak tez zrobie. Nasmarowac? Hmm.. Mozna ja spsikac silikonem w sprayu (takie cos do smarowania) ??
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2006, 12:15:48 pm »

KANAL

  • Gość
Senn#1869, masz racje ale... kiedys odlaczylem linke i cykanie bylo nadal, problem w tym ze nie wierze ze to cos wydobywa sie z silnika, zawory slychac inaczej a to cykanie dotyczy prawie kazdego jak nie kazdego ABIMEXa. Nie wiem czy nie ma jakiegos czujnika czy czegos przy obrotomierzu, musze odlaczyc cale zegary i wtedy sie sprawdzi czy cyka czy nie cyka. Tak sobie tylko gdybam ale cykanie z silnika w moim przypadku odpada.
Owszem, cykaja mi cykaja zawory ale to g.ow.n.o o ktorym pisze reszta kolegow to troszke inny dzwiek i strasznie denerwuje, a jest to od 9 lat (czyt. od poczatku).

MILOSZ, w podpisie masz fotki zegarow, zrobiles czerwone podswietlenie czy fota tak wyszla? Zastanawiam sie czy zeby podswietlic je na czernowo to trza zeskrobac pomaranczowa farbe, w konczu od bursztynu do czerwieni niedaleko.

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2006, 13:40:57 pm »

Miłosz

  • Gość
KANAL  bardzo mi przykro jeszcze nie mam czerwonego pod?wietlenia, ponieważ to bursztynowe mi sie jeszcze nie znudziło ładne jest ale my?le że w najbliższym czasie (jak  bedę zakładał atrape now?(na fotce ostatnia i pod?wietlenie do atrapy ) to zmienie też pod?wietlenie na czerwono albo na zielono lub na uv alob na niebiesko  :mrgreen: nie wiem jeszcze na jakie ale bbedzie super wygladało. Niedługo zabieram sie za zmiane pod?wietlenia :)  :roll:  :roll:  . Tylko teraz mi sie nie chce bo jest za zimno.. :roll:  :roll:


POZDROWIENIA MIŁOSZ

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2006, 13:52:57 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Cytat: "Miłosz"
KANAL  bardzo mi przykro jeszcze nie mam czerwonego pod?wietlenia, ponieważ to bursztynowe mi sie jeszcze nie znudziło ładne jest ale my?le że w najbliższym czasie (jak  bedę zakładał atrape now?(na fotce ostatnia i pod?wietlenie do atrapy ) to zmienie też pod?wietlenie na czerwono albo na zielono lub na uv alob na niebiesko  :mrgreen: nie wiem jeszcze na jakie ale bbedzie super wygladało. Niedługo zabieram sie za zmiane pod?wietlenia :)  :roll:  :roll:  . Tylko teraz mi sie nie chce bo jest za zimno.. :roll:  :roll:


POZDROWIENIA MIŁOSZ


Tez mi sie to bursztynowe podoba i poki co nie wyobrazam sobei zmiany na inne :) A juz napewno nie na niebieskie czy tez uv bo po malu za duzo tego..
Wracajac do tematu - czym moge ta linke nasmarowac?
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2006, 14:02:51 pm »

Miłosz

  • Gość
Ladne jest to bursztynowe i nie kole wcale w oczy ani nie razi t? linke jak jest w pancerzu to wpó?ć troche oleju maszynowego albo zwykłego(ze zwykłym to nie wiem czy można ) :mrgreen:  :roll:

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2006, 08:01:50 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
KANAL, bluznisz  :smile:  Niby na jaki?
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2006, 09:12:33 am »

Miłosz

  • Gość
KANAL Wstyd? sie wstyd? :D  :D

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2006, 11:11:07 am »

KANAL

  • Gość
Na jakis RWD :) Zawsze marzylem o E36. Tylko nie kojarzcie mnie z dresem... chucherko ze mnie takie ze za kierownica wygladam jakbym jeszcze prawa jazdy nie mial :)

Ale do e36 jeszcze duzo mamony brakuje wiec jezdze polonezem... w maju bede myslal (konczy sie umowa o prace i jak przedluza to bedziemy myslec).

Ostatnio myslalem nad ladnym Atu Plusem albo GSi albo ROVER tyle tylko ze wspomnialem ze chucherko ze mnie i dosc mam krecenia kierownica bez wspomy (Rover nie ma :().

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2006, 11:18:54 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Na upartego do wszystkiego wspome zalozysz :) A jak narzekasz ze jestes chucherko, to wlasnie pojezdzij poldkiem to masy miesniowej nabierzesz ;) Duzo krecenia, czasem mozesz go tez popchac ;) :roll:
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Cykanie pod mach?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2006, 12:07:53 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
jesli BMW to tylko seria8 :twisted:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650